Kompanzasyon Hesabı hakkında yardıma ihtiyacım var

ahmet1126

Üye
Mrb
arkadaslar kompanzasyon hesabi konusunda bilgi lazim deger %15 olmasi gerkirken asagi cekemiyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
değerli arkadaşım
öncelikle hangi sayacın değerini aşağıya çekemiyosun bu birincisi ceza oranları ise
50kva altı sözleşme gücü olan işletmeler için %33 end.reak.%18 kap.reak.olmakla
beraber 50kva üzeri işletmelerde ise %20 end. reak.%15 kap.reaktif olmuştur.
hala sıkıntım gitmedi diyorsan sanırım sizin sorunlu sayacınız kapasitif sayaçtır
eğer böyle iseişletmeye yüklediğiniz capasitor lere dikkat etmeniz lazım ihtiyaçtan
fazla capasitör kapasitif cezasına neden olur.

arkadaşlar ben 15 kw lık bir işyerine 5 kademeli kompanzasyon panosu yaptım fakat role 099 gösteriyo ama tüm kademeler çekili durumda alıp bırakma olayı olmuyo sizce sorun ne olabilir

sistemelektrik44 ' Alıntı:
arkadaşlar ben 15 kw lık bir işyerine 5 kademeli kompanzasyon panosu yaptım fakat role 099 gösteriyo ama tüm kademeler çekili durumda alıp bırakma olayı olmuyo sizce sorun ne olabilir

Yük değişimi olmuyorsa sorun yok gibi.
Olan şudur: 5 kademedeki toplam kondansatör gücü, işyerindeki reaktif indüktifi tam karşılamakta.
Bir de sayaç endekslerinden, indüktif/aktif ve kapasitif/aktif oranlarını takip edin.
Şunu da belirteyim: Eğer kondansatörlerden bir veya birkaçında kapasite kaybı oluşursa işletme indüktiften cezaya düşer!

sistemelektrik44 ' Alıntı:

Oranlarınız cezai sınırların altındaysa, rölenizin cosq : 0,99 göstermesinde herhangi bir sakınca yok.

DEĞERLİ MESLEKTAŞIM
kullandığın rölenin ve capasitörlerin marka ve değerleri ile birlikte yazarsan sana daha da
detaylı bir şekilde yardımcı olabilirim.
saygılarımla Varol KANBUR

--------------------------------------------------------------------------------------

değerli meslektaşım
öncelikle sana bir ip ucu vereyim akımtrafsu kompanze edilmiş enerjiden öncemi yoksa
sonramı akımtrafosundan geçen enerji röle deki il aynı mı bu çok önemli bir de c/k ayarı
eğer römle entes ise bana cevap yaz interse de cevap yaz bekliyorum.
saygılarımla Varol KANBUR

arka arkaya mesaj yazmak yasaktır lüften yukarıdaki Değiştir butonunu kullanınız.
Düzenleme:
korkmaz_design

Sayın Varol KANBUR ;

Zahmet olmaz ise Röle entes marka ve inter marka için açıklamalarınızı ayrı ayrı yapar mısınız?
Benim piyasa tecrübem pek yok.
Faydalı olacağına inanıyorum.

Bir de kompanzasyon minumum kaç kva lik bir işyerine kurulmalıdır?
Yani enerji bakanlığı bunu 50kva den aşağısı ve yukarısı için çeşitli sınırlar koymuş.
Geçiş süreci, farklı oranlar gibi.
Bundan 4 sene önce adana ceyhan da 15 kw tan yüksek işletmeler için kompanzasyon isteniyordu.

mrhaba arkadaşlar:
sıemens tp 070 dokunmatik ekran yazılımına ıhtıyacım var bu konuda ayrdımcı olabılecek arkadaslar tesekur ederi.

arkadaşlar slmm ya sizden yardım istiorum hoca ödev verrdi ''10 kwlık bir motorun'' kompanzasyon hesabını yap die... yardımcı olabilirimisinizzz...????

Mrb
arkadaslar kompanzasyon hesabi konusunda bilgi lazim deger %15 olmasi gerkirken asagi cekemiyorum

sayın arkadasım eger ıstedıgın degerlerı goremıyorsan kondasatorlerın uzerındekı akım degerlerını kontrol et ve tekrar olcum yap eger kondansator uzerındekı deger ornek atıyorum 28 amper ise ve sende olcum yaptıgında bu degerı goremıyorsan kondansator zayıflamıstır ve sen ıstesende ıstemesende ıstedıgın degerı goremessın yanı demek ıstedıgım kondansatorun uzerındekı degerın olctugun degerle %10 nun alıtana dusmusse yanı 28 amperlık kondansator 25 amperden asagı bır deger verıyorsa ıstedıgın degerlerı gormek bıraz olanaksız . kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
129,079
Kullanıcılar
451,369
Son üye
fthctn

Yeni konular

Geri