Kontaktör Bobinine Bağlı RC'nin Görevi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
datasını göderdiğinizin devre sembolü rc ye göre değişik . sanırım aynı görevi yapıyor ?

kontaktorlerdekı RC elektrık panolarındakı yarı iletken cihazlarda çok buyuk faydası var çin mali kontaktorlerde bu yok yarı iletkenlı cihazlar kumanda veyasu seviye rölesı faz koruma vs cihazlarda hasara yol açıyor rc filtre benim yaptığım bir cihaza çok buyuk zarar verıyordu kökten çozumle buldum çaresını önce rc taktım pek faydası olmayınca triyakla aç kapa kontak koydum mukemmel sonuç aldım

datasheet teki suprasor 24 /48 volt ac bu kontaktorun 220 bobinine takilirmi?

İdeal olarak AC. veya DC. her kondansatöre deşarj direnci takılması zarar getirmez.Elektronik devrelerde kullanılanlar hariç.Direncin değeri ve gücü üretici firmaların bilgi sayfalarında verilmelidir.Kolay gelsin.

kontaklar her açma kamada EMK oluşturur. İşte bu emk yı emmesi için RC devresi kurulur.

vet bu yorumların hepside doğru bence hepside aynı kapıya cıkıyor arkadaşım

sadece bırakma esnasında oluşur regeneratif enerjidir. (ters emk)

problende burada başliyor ters emk yanı devre kapatılırken oluşan yuksek gerılım yarı iletkenler de çok buyuk hasara yol açiyor örnek pic lerı resetlıyor pcb uzerınde ac 220 yol uzun olursa gerçı farketmıyor uzun kisa

problende burada başliyor ters emk yanı devre kapatılırken oluşan yuksek gerılım yarı iletkenler de çok buyuk hasara yol açiyor örnek pic lerı resetlıyor pcb uzerınde ac 220 yol uzun olursa gerçı farketmıyor uzun kisa

hızlı diyotlar ve emc filtreler bu iş için vardır. ben 220 ile çaalıştığım devrelerde pic saçmalamasın diye mutlaka çok iyi filtre yöntemleri kullanırım. güç katı kontrolü içinde opto malzemelerde kaçınılmazdır.

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,320
Son üye
agurpinar

Yeni konular

Geri