kontaktör röle

No yani "normaly open" turkcesi normalde acik kontak.

Bu ne demektir devre kontagi acik demek @suat zünbülgil eger devre kontagi acik ise o devreden akim akmaz. Yani eger isiticini no kontaga baglarsan kpntaktor cekili degilken isiticiniz calismaz.

Isiticinin valismasi icin kontaktorunuz duragan halde iken devre geciren kontaga baglamalisiniz
Yani normalde kapali kontak. NC kontak olmali.
https://i.kontrolkalemi.com/1/pozjJz.png bu şemada yanlışlık varmı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
https://i.kontrolkalemi.com/1/pozjJz.png bu yapmış olduğum şemada yanlılık varmı varsa söylerseniz sevinirm teşekkürler

Evet yanlis cok. Siz sadece termostat kullanmissiniz.likit selonoidini yanlis yere bagli. Selonoid ilk kalkista kompresoru korumak icindir. Alcak basinc tarafindan kontrol edilmelidir.

Ayrica emniyet elemani olarak,

1 alcak basinc prezostati
2 yuksek basinc prezostati
3 yag basinc prezostati ( bazi kpresorlerde olmayabilir )
4 kompresor pistonlu degilse motor koruma rolesi
5 bu cihazla su sogutuyorsaniz dontermostati

Emniyet devresine eklenmelidir.

Evet yanlis cok. Siz sadece termostat kullanmissiniz.likit selonoidini yanlis yere bagli. Selonoid ilk kalkista kompresoru korumak icindir. Alcak basinc tarafindan kontrol edilmelidir.

Ayrica emniyet elemani olarak,

1 alcak basinc prezostati
2 yuksek basinc prezostati
3 yag basinc prezostati ( bazi kpresorlerde olmayabilir )
4 kompresor pistonlu degilse motor koruma rolesi
5 bu cihazla su sogutuyorsaniz dontermostati

Emniyet devresine eklenmelidir.
selenoid nereye bağlanmalı

Yazdim ya dostum. Selonoid termostat tarafindan kontrol edilmeli. Kompresor ise alcak basinc prezostati tarafindan kontrol edilmeli.

Aslinda bir sogutma sisteminin calisma algoritmasi nasil calisacagini duzenlemek sistem ekipmanlari ile beraber dusunulur. Sistemi dizqy edeerken sekillenir.

Yazdim ya dostum. Selonoid termostat tarafindan kontrol edilmeli. Kompresor ise alcak basinc prezostati tarafindan kontrol edilmeli.

Aslinda bir sogutma sisteminin calisma algoritmasi nasil calisacagini duzenlemek sistem ekipmanlari ile beraber dusunulur. Sistemi dizqy edeerken sekillenir.
abi anlamadığım termostat gazı kesıp aynı zamanda kaopresoru durdurmayacakmı ?

Termostat gaz qkisini kesecek. Kompresoru durdurmayacak. Kompresoru alcak basinc prezostqti durduracak. Konu buraya nasil geldi hatirlamiyorum. Bu uygulamanin amaci kompresoru korumaktir. Kompresor durdugunda sistem basinci dengelediginde tekrar ilk calisma esnasinda kompresore likit gelir. Buda kompresorun hasarlanmasina neden olur.

Eger kompresore likit gelmeyecwginden emin isen termostat direkt kompresoru durdurabilir.

Termostat gaz qkisini kesecek. Kompresoru durdurmayacak. Kompresoru alcak basinc prezostqti durduracak. Konu buraya nasil geldi hatirlamiyorum. Bu uygulamanin amaci kompresoru korumaktir. Kompresor durdugunda sistem basinci dengelediginde tekrar ilk calisma esnasinda kompresore likit gelir. Buda kompresorun hasarlanmasina neden olur.

Eger kompresore likit gelmeyecwginden emin isen termostat direkt kompresoru durdurabilir.
likıt tutucum var ustam

yanı ozaman termostat çıkısını selonoide alcak başın prosestatınıda a1 e bağlayacağım

Forum istatistikleri

Konular
129,268
Kullanıcılar
451,682
Son üye
burak 123

Yeni konular

Geri