kontaktörden gelen ses olayı

Nüvenın kutupları arasında, zamanla kır bırıktiğinde tam yapışmadığından ses yapabilir, temızlemek gerekır. Birde; eskımış veya çok fazla çalışmış kontaktör nüvelerı karşılıklı aşınmış oabilir. Geçici olarak madenı yağ damlatırsanız sesı keser. Kolaygelsın...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
eğer kontaktor eskı ıse degıstır yok yenı ıse onemlı degıl zamanla gecıyor ama temızle yınede

olay temizledikten sonrada devam ediyorsa komp. sistemine bak. gerilim düşümünden dolayı da kont. aşırı ses yapabilir.

fatih arkadşımın dediğne katılıyorum kontaktörden ses gelmesi fazlardan birinin geriliminin düşük gelmesinden dolayı olabilir yenisiylede değiştirsende yine aynı sesi yapıyorsa bide bu alternatifi kontrol et derim ben

Kontaktör bobini AC ile besleniyor ise nüveler üzerinde bulunan kısa devre halkalarından bazıları kopmuş yani açık devre olmuş olabilir

eses26 arkadaşa katılıyorum genel zırıltı arızası nüve uçlarında bulunan kısadevre halkalardır.

ses istemiyorsan dc kontaktör kullanmalısın

papuclar asınmış olabilır kararsızda kalabilir.ama genelde papuçları asinmistir

hava tut temizle vidalarını kontrol et eğer hala ses yapıyorsa yedeğini hazırla 3 vakte kadar değiştirmrn gerekebilir :)

ses yapan nokta genellikle sabit nuve ile hareketli nuve arasına toz veya nuvelerin arasını tam olarak kapatmasına mani olcak parçacıklar kaçması sonucu olabilir birde kontaktor nuvesinin yavaş yavaş yıpranıp ayrılmaya baslaması sonucuda olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,942
Kullanıcılar
451,123
Son üye
Eldost

Yeni konular

Geri