kontrol kalemi testi

seçili

Üye
arkadaşlar 2 kontrol kalemiyle birini faza diyerini nötüre koyarak baksak çarpılma olasığı olurmu

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
çarpılmazsınız çünkü arada seri bağlı yüksek omajlı direnç ve seri ampul mevcut. Faza tuttuğunuz kontrol kalemi yanar fakat notre tuttuğunuz kontrol kalemi yanmaz.

iki farklı faza iki ayrı kontrol kalemiyle sakın bakmayın hiç hoş olmuyor.

ben denemedim denemek de istemem ama gene bu siteden mesleki tecrübelerden okuduğum kadarıyla iki kontrol kalemi ile farklı fazlara değmek iyi sonuçlar vermiyormuş.Dediğim gibi denemedim ama deneyen arkadaş bize sonuç hakkında bilgi verebilir.

neden 2 ayrı faza bakınca iyi sonuç vermiyor?

Denemedim ama bişey olacağını sanmıyorm birbirinden bağımsız çalışıyor

ben hiç denemedim abim denemiş kontol kaleminin birini faza birini nötüre aynı anda koymuş ikiside lambası yanmış faz yanarda nötürün yandığını yeni duydum yanarmı sizce deneyen varmı

ben hiç denemedim abim denemiş kontol kaleminin birini faza birini nötüre aynı anda koymuş ikiside lambası yanmış faz yanarda nötürün yandığını yeni duydum yanarmı sizce deneyen varmı

Her ikiside yanar çünkü, Her iki kontrol kalemide devrede birbirlerinin yollarını tamamlıyor.

hazır kontrol kalemi denilmişken, sistemde elektrik olup olmadığını kontrol kalemiyle ölçmek (kontrol kalemin güvenilirliği bakımından, bastığımız zemin ve giydiğimiz eldivenler, ayakkabılar vs.) sakıncalıdır. Bu nedenle ölçümünden şüphe etmediğimiz bir ölçü cihazıyla sistemdeki elektriği kontrol etmek en doğru olanıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…