KPSS

madem o kadar iyisiniz neden kendi işinizi yapmıyorsunuz başkasının vereceği işe minnet ediyorsunuz?Çok iyi mühendislikte üst sınır kurumsal bi yerde çalışmak mı bunu mu anlamalıyız yukarıda yazınızdan?Patronlarım beni beğeniyor derken onların gözüne girmek başarı kriteri mi onlarda bizim gibi insanlar işçi forumu oldu burası da :))lütfen patronları referans almayalım düşüncelerimizi açıklarken

Şahsa hakaret içeren yorum yazdığınız için sizin seviyesiz bir insan olduğunuzu anlıyorum... İşci değilim elektrik mühendisiyim ama ne olursan ol önce adam olacaksın, sen önce adam olmayı öğren bence... Yöneticilerden bu mesajınızın silinmesini rica ediyorum....

Benim şahsımı değil yaptığım işi benden önceki mühendislerle kıyaslayarak değerlendiriyorlar... Tabi ortaya çıkan sonucuda sen anlayabilirsin ayrıca burada benim patronum dediğim insanda mühendis senin şefin veya müdürün oluyor ...

Ayrıca ben referans olarak yaptığım işi, gördüğüm saygıyı ve aldığım parayı referans alırım... Tabi amirlerinden taktir görmekte ekstra motivasyon oluyor...

Ayrıca SMM'li iken kendim serbest olarak çok iş yapmaya çalıştım inşaat firmalarına yaptığım işin kalitesini sunarak diğer mühendislerin verdiği tekliflerin altına indim piyasa yapabilmek için ama herkes kendi eşine dostuna ekmek yediriyor arkadaşım.. Özelde ofis açıp iş yapacaksan sürekli iş alacağın en az 2, 3 tane inşaat firması olmak zorunda yoksa tutunamaz batarsın... Bilmeden yorum yapıp boş boş konuşmayalım lütfen..

Son düzenleme:
genius nikli arkadaş özel mesaj gönderip tehdit etmiş olaya bak ya saygı sınırlarını aşmadan herkes istediği yorum yapar madem yazdıklarının yorumlanmasını istemiyorsun kime mesaj göndereceksen özel mesajla yaz fikirlerini...

Bu kadar amerikan filmi seyretmeyin yahu, yok işsizlik yokmuş yok karizmaymış yok bilmem neymiş, memurlar netten gelip burda ağız birliği yapmayın. Mesleki tatmin !!!! kime göre neye göre!!!!, kendini geliştirme kime göre neye göre!!!!

Devam edin sizden başka kimse kpss ye girmeyecek, korkmayın o kadar :))))

hepinize fikirleriniz için teşekkür ediyorum. tabi ki kendimi geliştirmek isterim yeni mezunum işe gireli 3 ay oluyor ama iş te kendini geliştirirken insanlığımı kaybediyorum.ne yapayım ben böle işi eve gidince kafan rahat değil evleneceğim şimdi yarın ne olur acaba diyorum iş durumları kafan rahat değil.ve herkes seni kullanmaya çalışıyor...ben böyle kendimi geliştirmek istemem .

artı hayat dediğin geçip gidiyor bir gün arkama bakınca geride sadece koştura koştura hayatı çalışmakla geçen bir adam olmak istemiyorum.sosyal hayat sıfıra iniyor nerdeyse özelde ...bu ne ben ne içim yaşıyorum ne için ????????

hepinize fikirleriniz için teşekkür ediyorum. tabi ki kendimi geliştirmek isterim yeni mezunum işe gireli 3 ay oluyor ama iş te kendini geliştirirken insanlığımı kaybediyorum.ne yapayım ben böle işi eve gidince kafan rahat değil evleneceğim şimdi yarın ne olur acaba diyorum iş durumları kafan rahat değil.ve herkes seni kullanmaya çalışıyor...ben böyle kendimi geliştirmek istemem .

Kardeş mesleki anlamda sıkıntı çektiğin herşeyi sorabilirinsin seve seve yardımcı olurum... KPSS' ye gelince iyi çalışmak lazım iyi puan aldıktan sonra bile atanman zaman alabilir galiba çünkü arkadaşlarımın çoğunda öyle olmuştu bir süre özelde idare ettiler sonra atandılar...

Sanırım kamu düşünüyorsun iyi çalış iyi puan al sonra atanana kadarda özelde idare et sonra biraz sabır gerekiyor yani ülkemizin şartları bu o yüzden moralini bozma. Dediğim gibi yanlız değilsin herzaman yardıma hazırız...

İyi çalışmalar...

Sen de haklısın arkadaşım, çok eğilip bükülmeni istiyorlar.

Para karşılığı sattığın şey, hayatın.

Bu düzen nasılsa sabah programı yapan şarkıcı senin bir yılda aldığının kaç katını bir saatte alıyor:) Bu gelir dağıtımı böyle devam ederse, fikir özgürlüğü bastırılırsa, eğitim aynı fikirleri insanlara pompalarsa; bizim ülkeyi tek tip taklitçi müdürünün, patronun, hocasının karşısında kem küm eden, güvensiz nesiller bekliyor..

Devlet de bir seçenek, ben de mezun olunca elektrik öğretmenliği için formasyon almıştım. KPSS'yi de bir kez denedim olmadı, 90 küsürdü o zamanlar. O zaman olsaydı isterdim ve tereddütsüz geçerdim gerçekten. Kim hayatını üç kuruşa satıp yılda 30 gün izin yapmak ister ki?

Bence 70'le iyi bir yere girersin. Denemeye devam et. Yolun başındasın, geç olursa zorlaşır.

Eyvallah ALLAH razı olsun sağ olun sabırsızlığımdan değil ama hayatta şu an bir anlamda sadece kendim kazanıp yiyorum ama yarın bir aileye bakma yükümlülüğü olunca öyle olmayacak canımı sıkan nokta bu . herşey için teşekkürler

ayne öyle sende çok sağ olasın Atuan kardeşim.inşallah ALLAH herkese gönlüne göre verir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
70 yeterli olmaz hocam. mühendis olarak bir yere girmek istiyorsan 80 ve üstü puan alman gerekecek...

70 Puanla bişey olmayacağı açık. Bi daki sefer 90 puan civarı almalısın ki, istediğin bir yere atanabilirsin. 80-85 küsür puanla belki atanabilirsin ama bu tür yerler genellikle çoğu insanın talep etmediği yerler olur.

Yaşım çok fazla değilde insanlar niye kamuda çalışmak konusunda bu kadar ön yargılılar. Şu ana kadar ; dışarda deli para var, falanca işi bilen adam piyasada yok , bu saatten sonra gidipte memurluk yapamam gibisinden diyen çok insan gördüm. Bunların tamamına yakını 2-3 senede başka iş yapamaya başlarlar, ne de çok iyi bir hayat yaşadıklarınıda görmedim. Hep bir koşuşturma. Ha bide artık her zaman dediğim gibi emeklilik yaşı 45 değil 65 yaş!!!! Bize emekliliği düşünmeyin insanlar bunun gerçekten farkındalar mı? Her geçen gün çalışan için daha kötü şartlar oluşuyor.

Yine hep söylerim, her şey para mı? Tamam sen git o dışardaki deli parayı fırsatı değerlendir. Ben düzenli hayatı seçiyorum. Belki senin kadar kazanamam ama en azından sevdiklerimle birlikte zaman geçirebileceğim , kendi hayatımı ağır piyasa koşullarında şekillendirmeyen bir yaşamı tercih ediyorum. Sadece ne zaman biteceği belli olmayan 1 hayatımız var. Benim hayalim çok para kazanmak değil, düzenli bir hayattır. Lise sondayken 45 yaşında emekli olabilecekken, üniversiteye başladığımda birden bu 65 yaşına çıkan bir ülkede düzenli hayat çok büyük lükstür. Onun için kamuyu düşünen arkadaşları kınamamalı, aksine uzun vadeli düşünebildikleri için tebrik edilmelidir. Bana göre şatiyede çalışmayı tercih eden kişlere görede çok daha akıllaca davranmışlardır.

Forum istatistikleri

Konular
129,104
Kullanıcılar
451,423
Son üye
ZALİMFİRARİ27

Yeni konular

Geri