LED açılınca bozulan dokunmatik tuşlar

Hocam bunları kontrol etti zaten ama bütün bağlantılar doğru diyor. Zaten saç kurutma makinesi, tost makinesi vs. ne takarsanız çalışıyor. Hatta Arçelik telve de çalışıyor. Sadece ekranlı dokunmatik olan kahve makinesinde sorun oluşuyor.

Sorunu ölçerek tespit edebileceğimiz bir yöntem mevcut mudur? Yani şuraya şu ölçümü yap şu değerleri görmen lazım gibi.

Ledler açık konumda uzatma ile başka priz ( ledlerin bağlı olduğu siğortanın linyesindeki başka prizden enerji alımı .
Atmalı prizden enerji alınmayacak
Birbirine atlama ile bağlı 3 priz var 3ünde de aynı
diyorsunuz ) test .

Ledler açık konumda uzatma ile başka priz ( ayrı siğortanın prizinden ) test

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bina da, elektrik tesisatı eski mi?
Toprak hattı, nötr hattına bağlı mı?

Bina da, elektrik tesisatı eski mi?
Toprak hattı, nötr hattına bağlı mı?

Bina sıfır hocam.
Trafoda toprak hattı görmedim. Bu normal mi?

1722505853979.png

Ledler açık konumda uzatma ile başka priz ( ledlerin bağlı olduğu siğortanın linyesindeki başka prizden enerji alımı .
Atmalı prizden enerji alınmayacak
Birbirine atlama ile bağlı 3 priz var 3ünde de aynı
diyorsunuz ) test .

Ledler açık konumda uzatma ile başka priz ( ayrı siğortanın prizinden ) test

Aynı sigortaya bağlı 3 priz ve LED trafosu var sadece hocam. Sigortayı kapatınca sadece bunlar gidiyor, diğerleri çalışıyor. Bu yüzden aynı sigortaya bağlı test yapamadım.

Farklı sigortaya bağlı bir prizden uzatma çektim denedim, hiç bir problem yok. LEDler açıkken çalışıyor.

Son düzenleme:
Trafonun diğer tarafından resim ekleyin
Nötr Mavi kabloyu toprak hattına bağlamış olabilirsiniz

Trafonun diğer tarafından resim ekleyin
Nötr Mavi kabloyu toprak hattına bağlamış olabilirsiniz
Hocam trafoya toprak hatti cekilmemis. Sebebi bu olabilir diye düşünüyorum. En kolay nasil çözerim? Toprak hatti cekip denemem mi gerekiyor acaba?

Ekli dosyalar

• 20240801_130349.jpg
    20240801_130349.jpg
    137.1 KB · Görüntüleme: 5
Hocam trafoya toprak hatti cekilmemis. Sebebi bu olabilir diye düşünüyorum. En kolay nasil çözerim? Toprak hatti cekip denemem mi gerekiyor acaba?

Daha iyi kablo bağlantıları gözükür . yakın ve geniş açı

qq.png

Diğer kablolar ne neye gidiyor tam gözükmüyor . kablonun biri kesik halde duruyor kahvengi ?

20240801_130349.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,967
Kullanıcılar
451,159
Son üye
siriusorion

Yeni konular

Geri