LM2575 sorunu

merabalar arkadaşlar iş yerinde yapmış olduğum DAC devresinde besleme katında lm2575t-12 kullandım. girişteki gerilim değeri 24V DC bir köprü diyotla doğrultularak lm2575 e uygulanmakta giriş gerilim dğrultulduktan sonra 33VDC seviyesine ulaşmakta datasheette ise max 40 volt yazmakta. buna rağmen boşta iken 12 v aldım ama yüke bağlayınca lm2575 patladı neden kaynaklandığını anlayamadım nasıl çözebilirim acaba

yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla .....

merabalar arkadaşlar iş yerinde yapmış olduğum DAC devresinde besleme katında lm2575t-12 kullandım. girişteki gerilim değeri 24V DC bir köprü diyotla doğrultularak lm2575 e uygulanmakta giriş gerilim dğrultulduktan sonra 33VDC seviyesine ulaşmakta datasheette ise max 40 volt yazmakta. buna rağmen boşta iken 12 v aldım ama yüke bağlayınca lm2575 patladı neden kaynaklandığını anlayamadım nasıl çözebilirim acaba

yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla .....

Uyguladığınız devreyi bizimle paylaşırsanız nerede hata yaptığınızı söyleyebiliriz.

ben mi göremiyorum bilmiyorum ama şemanız görünmüyor.

şema görünmüyor.tahminim bacak bağlantıları tam oturmamış olabilir.

ilginiz için çok çok sağolun sorunu uzun süredir zamanım olmadığı için yazamadım. sorun şuydu esasında çizmiş olduğum baskı devrede kısa devre yoktu fakat devre girişinde bir tane köğrü diyot ile ac gerilimi doğrultup lm2575 in girişine bağlamıştım bu da tamdoğrultulmamış olan dc gerilm yüzünden lm2575 in yanmasına neden oluyormuş iki sefer lm2575 i değiştirdim fakat olmadı 3.sünde fark ettim. ac 24 v yerine dc 24 volt uyguladığımda problemsiz olarak çalıştığını gördüm.çok çok teşekkürler zamanınızı aldım kusura bakmayın... saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,979
Kullanıcılar
451,180
Son üye
wizcealifa

Yeni konular

Geri