mıknatıs sensörü

ben bir tekstil firmaında çalışıyorum ve boya makinalarında da çok kullanılan bir sistemdir bu kumaşın içerisine mıknatıs koyarsınız ve bir sensör ile mıknatısın algılanmasını sağlarsınız bende sorunsuz çalışıyor

reed mantığı ile çalışan sensörler bu mesafede iş yapmaz.fakat mıknatısın kutup yönüne göre çalışan stabil sensörler var..

grafitix ' Alıntı:
ben bir tekstil firmaında çalışıyorum ve boya makinalarında da çok kullanılan bir sistemdir bu kumaşın içerisine mıknatıs koyarsınız ve bir sensör ile mıknatısın algılanmasını sağlarsınız bende sorunsuz çalışıyor

Kumaşın içine neden mıknatıs koyuyorsunuz, tekstil sektöründe ben de çalışmıştım ama ilk defa duydum.

bende tekstilde çalıştım.kumaş boyama makinlarının içine kumaşlar koyulduğunda bu kumaşlar çamaşır makinasında çamaşırların dönmesi gibi dönerek boyanır.Kumaşların boyuda çok uzundur.Bu şekilde kumaşın uç noktası bulunamazsa makinadan dışarı alınması zor olur.Hatta imkansız gibi bişey olur.Mıknatısdan faydalanarak kumaşın ucu makinadan ilk dışarı çıkan kısım olur.Anlatabildim mi bilmiyorum...

Arkadaşlar 4 mm ten algılayabilen çıkış ledi olan mıktatısın tek yönünde calısabilen sensör imalatım var plastik kılıf içerisinde kapalı olarak ihtiyacı olan arkadaslarıma yardımcı olabilirim.

miknatis hareketlı olsun bir metredende algılanır

Forum istatistikleri

Konular
129,234
Kullanıcılar
451,613
Son üye
hamdisag

Yeni konular

Geri