mıknatıs

heryaman

Üye
arkadaşar elimde iki adet mıknatıs (normal mıknatıs bilgisayar harddiskinden sökdüm mıknatıslar çok çok güçlü )var bunları karşı karşıya koyacam ben bunlara elektrik verdigim zaman açılsın elektrik vermedigim zaman kapansın istiyorum ne yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
artılar birbirini iter zıtlar birbirini çeker anladınmı bunu nede kullannacaksın anlatırsan daha iyi olur

iki tane bir birinden ayrı ayrı kapak düşün ,kapagın birinden bir mıknatıs digerinde ise diger mıknatıs olacak ben düğmeye bastıgım zaman mıknatıslar ayrılacak düğmeden elimi çektigim zaman mıknatıslar birşelecek byle bir şey yapacam yardımcı olursanız sevinirim yani vinç lerdeki mıknatıs lar gibi benzeri

heryaman ' Alıntı:
iki tane bir birinden ayrı ayrı kapak düşün ,kapagın birinden bir mıknatıs digerinde ise diger mıknatıs olacak ben düğmeye bastıgım zaman mıknatıslar ayrılacak düğmeden elimi çektigim zaman mıknatıslar birşelecek byle bir şey yapacam yardımcı olursanız sevinirim yani vinç lerdeki mıknatıs lar gibi benzeri
kardeş neyin nesidir bu kapak öyle bi anlatmışsın ki aklımıza türlü türlü şeyler geliyor illa mıknatısla mı yapacan?

Metalleri daimi mıknatısla yakalayıp elektrik vererek bıraktırma sanayide kullanılan bir tekniktir.Bu uygulama pek kolay olmayıp mekanik konstrüksiyon yapılırken uğraş gerektirir.Teknik ve teorik destek almadan yapılması zor bir iştir.Kolay gelsin.

nette ya da youtube de ararsan (magnetic gun) değişik fikirler edinebilirsin.

çok güzel bir şey ama çok lüks kaçar bu bana şöyle anatlyım iki tane tahta kapak var boyu işte 150*150 diyelim her köşesine birer mıkntıs koyacam dolayıslayla iki kapak oldugu için 8 mıknatıs olmuş olacak elektrik verdigimde kapak mıknatısları birbirinden ayrılacak elektrşik kestigimde ise birleşecek ve kapak kapancak böyle birşey için yardım edebilirmisiniz .yada elimde iki tane çok güçlü 50 cm boyutunda mıknatıs var bunları elektrikle nasıl harekete geçirebilirim

bir şekil gönderirsen daha net cevaplar alabilirsin sanırım. ama hareket için temel prensip olarak yukardaki şeklin prensibine benzer bişeyler yapman gerekir. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,330
Kullanıcılar
451,789
Son üye
mwwto

Yeni konular

Geri