Mach3 4.eksen Post

Eray dun sana iletmistim... solidcamdr machine Id yapman gerekli.... yani ....solidcama benim makinam bu.... x y z zaten makina taniyor 1 adette a ekseni veya c ekseni denilen doner kismi ekleyip benim makinam bu demen gerekliki... solidcam buna gore tab dosyasi yapabilsin..
...bugun solidcam de bi arkadasimizi aradim ulasamadim.. yarin tekrar aricam..

Eray dun sana iletmistim... solidcamdr machine Id yapman gerekli.... yani ....solidcama benim makinam bu.... x y z zaten makina taniyor 1 adette a ekseni veya c ekseni denilen doner kismi ekleyip benim makinam bu demen gerekliki... solidcam buna gore tab dosyasi yapabilsin..
...bugun solidcam de bi arkadasimizi aradim ulasamadim.. yarin tekrar aricam..
Teşekkür ederim Cüneyt Abim anlamamışım dün.. bu arada hala nası yapılır bilmiyorum haber bekliyorum senden

Solidcam traning icinde id tanimlama sekli var... gpp tool eklenen bi seting sayfasi icinde machine koordonat olmali sana resmini atmistim burdan eklenemekte...

Forumda verilmiş bilgileri değersiz bulup okumayanlar , ömür boyu tırmalasın et yüzü görmesin kemik yalasın.
2m3frde.gif

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/4-eksen-test.80379/#post-490752

---

Bu vesile ile Yasemin Talay abama teşekkürler

kalemi parçaya sıfırlayıp x eksenini döner aynanın step motoruna bağlayıp step per ayarlarını yapmışsak 4. eksene meksene gerek yok gibime geliii :D

bende bu 4.eksen çıkmıyo abilerim

Ekli dosyalar

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    176.8 KB · Görüntüleme: 49
bizede 4 eksen mach 3 solidcam post lazım

Forum istatistikleri

Konular
129,166
Kullanıcılar
451,516
Son üye