Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Senin bilgisayında olup bitenleri nasıl bilebiliriz ?
Çalışma dosyalarının eklenmesi en doğru yoldur ama hala anlamadın.

tamam ekleyim ama nerde o dosya ve buraya nasıl eklerim? resim bile yükleyemedim, biri düzeltmiş sağolsun. tab dosyasınımı?

Allah CC iyilikler versin.
İlginç bir arkadaşımızsın.
Kendin demedinmi corel de çizdim lazycam de şöyle yaptım böyle yaptım.
Corel de çizdiğin dosya yokmuydu , çizim sayfası yokmuydu ?
Lazycam karşıdanmı gördü ?
Bu dosyaları tek bir dosyanın içerisinde topla.
Winrar gibi bir programla paketle ki tek tek yükleme zorunda kalmayasın.
Sonra onu aşağıdaki server e yükle .
Yükleme tamamlanınca sana bir link verecek o linki kopyala buraya yapıştır.
Böylece bizde indirip bakarız.
İnceleriz belki hatayı görürüz , deriz şundandır .

Hocam şöyle bişey yaptım ama olmuştur herhalde. Ben nette butip konularda tecrübeli değilim kusura bakmayın.

Hocam bu converter programı tuttum. Herşey gayet iyi çalıştı. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

10 gündür kimse birşey yazmamış konuya. Herkez bilgiye doymuş demek ki, sorun da kalmamış. Biz de öğreniyorduk ne güzel. Sağlık olsun artık...

Sorunlar çeşitli , ihtiyacı olan ayrı başlık açıyor.
Kim bilir belkide arananın bulunması açısından daha iyidir.
Neticede amatör cnc cilerin en popüler programı mach3.
Yani diğer başlıklarda eninde sonunda mach3 ile ilgili.
Öğrenmenin yaşı yeri yurdu başlığı yok.
Kimiside önceden verilmiş mi demiyor soruyor ama demiyor ki buradakiler maaşlarını tam alıyor mu hemen hizmet verecekler mi...;)

Her yerde aynıdır.
Derdi olan gelir sorar gider.
Bir kaç resim koyayım millet yararlansın hiç değilde gözü gönlü açılsın.
Belki yararlanan olur.
Ama tek tük çıkıyor böyle düşünceli arkadaş , onlara teşekkür.
Soranların bazısına bir kaç resim koyda isabetli tahmin yapalım dememize rağmen sır ya saklar.
Sonrada bekler...
Baharı bekleyen ....

mrb herkese,

hocalarıma bir sorum olacak, çinden bir makina aldık usb ile çalışan sürücü mevcut ve delta servo motor sürücülerimiz var. buraya kadar sorun yok, lakin...

1. cnc sürücüsü usb olduğu için sanırım, usb bellekden kodları masaüstüne attıktan sonra mach3'ü ve makinayı çalıştırıp işleme başlayınca nedense eksenlerden biri kart tam biticekken kilitleniyor. mach3 e baktığımda orda sorun yok işlem yapıyo gözüküyo X,Y,Z çalışıyo gibi fakat makinanın bir ekseni kilitleniyo.

2. bendeki usb kartın özelliğinden velocity max. 6000 hıza çıkabiliyor ve bendeki ayar ise 5700mm/per min lerde diğer ayarı ise 500mm/sec bu ayar X ve Y için bu şekil. Z de ise 3000'e 4 şeklinde. ama tüm eksenler sanki aynı hızda. kernel hızı ise 45.000hz de
bana gönderilen set ayarlarında 25.000hz yazıyor ama nedense 45.000 yapmışız bundan bir alakası olabilirmi yarın sabahtan denicem... bir bakalım ne olcak...

şimdi ben velocity ayarlarını düşürsem ve kernel hızınıda 25.000 hz yapsam sürücülerimin kilitlenmesini engellermiyim...

çünkü bir kart yapıyorum talaş çıkarma ile mesela özel bir kart 3 saatte çıkarıyo tam biticek X eksenden bi dalmış kartı boydan boya yarıyo... kontrol ünitesine bi bakıyorum X eksenin sürücüsü kilitlenmiş.... makinayı kapatıyorum mach3 ü de kapatıyorum yeniden açıyorum bu sefer ilk başta hata verceene kartı kazıyo iş biticek ramak var aynı hatayı veriyo bazen Z ekseni kilitlenmiş kartta delikler açar kafasına göre. bu sefer komple PC yi yeni baştan açıp kapatıyorum kartı düzgün çıkarmış. ama bunun endişesiylede iş yapılmazki çift taraflı kart basıyorum bazen bu şekil kilitlenme yüzünden kaç kart çöp oldu...

üstatlarıma sorarım burdan ben bu sürücülerin kilitlenmesini nasıl engellerim? sanırım sürücülere fazla DIR sinyali veya clock sinyali gidip kilitleniyo... çinden özel kablolarını istedim amcamlar heryerde bakkalda bile satılan standart usb kablosu göndermişler... çinli işde...

neyse cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,080
Kullanıcılar
451,371
Son üye
yokedici.2001

Yeni konular

Geri