Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Postların hangi parametreleri kullandıklarını nasıl öğrenebiliriz yada istenilen parametreleri kullanan postu nasıl bulabiliriz. Yanlış hatırlamıyorsam @gpeker2003 abi dairesel hareketlerde falan daha güzel sonuç alabilmek için K J R parametrelerini kullanan post kullanmamı önermişti. Google da baya kurcaladım bu konuyu ama bir şey bulamadım. Konuyu nasıl araştırmam gerektiği hakkında yada direkt konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Cam programı olarak Artcam kullanıyoruz SolidCam falan kullandığımızda bir farklılık olur mu ?

Her CAM programının postu farklıdır. Her CAM programından CNC de kullandığın programa uygun postu seçerek G-Code üretmen gerek. Mach3 dullandığını varsayarsak, Tüm Cam programlarda Mach3 yada ona uyumlu bir post bulman lazım...

mach 2 mm cnc ve mach3 gb arsc inc tap postları var. Mach3 gb arcs inc tab olan inç ölçü birimine göre gcode çıkarıyor sanırım, diğeride mach2 olan mach3 programının eski versiyonu mu yoksa torna versiyonu mu ?

senin artcam versiyonu eski sanırım. benim söylediğim 2008 sp5 den itibaren var.

Help / About Artcam Pro menüsünden ve açılırken çıkan küçük resmin üzerinde de yazıyor.

Sıfırlama Konusunda bir sorum olacak. Şimdi malzemeyi bağlayıp sıfırlamaya yapmaya çalışıyoruz. Klavyeden gerekli tuşlarla komut vererek sıfırlama yapmaya çalışıyorum ama çok zor oluyor. Çok ilerleme olmasın azar azar basıyorum milim milim gidiyor son bir tık daha basıyorum bir bakmışım malzemeye dalıyor :D :D : D. Tuşa bir defa bastığımızda ne kadar gideceğini nasıl ayarlayabiliriz.

Forumu biraz karıştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Kablo ucuna metal bağlayarak yapılan prob sıfırlama uygulaması hakkında yardımcı olur musunuz ?

Bu forumun daha önceki sayfalarında ayrıntılı bilgi var prob ve makrosuyla ilgili.

Adım adım ilerletme için ise, mach3 de Tab tuşuna basacaksın karşına çıkan ekranda Jog Mode a basıp Step i aktif hale getirirsen hemen üstündeki değer kadar ilerler her basışında. O değerleri de değiştirebilirsin.

Sıfırlama Konusunda bir sorum olacak. Şimdi malzemeyi bağlayıp sıfırlamaya yapmaya çalışıyoruz. Klavyeden gerekli tuşlarla komut vererek sıfırlama yapmaya çalışıyorum ama çok zor oluyor. Çok ilerleme olmasın azar azar basıyorum milim milim gidiyor son bir tık daha basıyorum bir bakmışım malzemeye dalıyor :D :D : D. Tuşa bir defa bastığımızda ne kadar gideceğini nasıl ayarlayabiliriz.

Forumu biraz karıştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Kablo ucuna metal bağlayarak yapılan prob sıfırlama uygulaması hakkında yardımcı olur musunuz ?

spindle motoru ve kartın gücünü kesip elle sıfırlıyorum ben kesici ucun altına bir kagıt parçası koyuyorum sürter hale getirince kartın gücünü açıyorum mach3 te tüm eksenleri sıfırlıyorum ondan sonra spindle motoru açıyorum

yada mdi kullanarakta yapılabilir komutla istenildiği ölçüde ilerletilebilir step

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,180
Kullanıcılar
451,536
Son üye
Almeelktk

Yeni konular

Geri