Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mach3 akıllı çocuktur.
İnsanları yormaz.
" Blue Probing By Big Tex " amcanızı bulup elini öpün , gönlünüde hayır duasınıda kazanmış olursunuz.
Hem belli olmaz , belki sizden hoşlanırsa delik merkezi bulmayı da öğretir.
Gerçi bu gibi şeyleri KK sayfalarıda yazdı ama neyse , ip ucu olsun. :rolleyes:

blueprobe.jpg

Prob konusunda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Öncelikle arayüz değişiminde programın ayarlarında bir değişiklik yapmak gerekiyor mu ? Bluescreen'e geçtiğimde ismini tam hatırlamıyorum Z spling gibi bir şey olması lazım bir hata verdi program alt üst oldu. Restore setting ile geri aldım ayarları düzeldi ve eski ekranla devam ediyorum :)

2. sorum ise; yine adım kaçırma üzerine olacak. Tüm ayarları düzelttim durma kalkma yumuşaklığını 80 yaptım. Program ilk başlarda güzel gidiyor ama bir süre sonra rastgele bir ölçüde kaçırma yapıyor bazen 2 mm bazen 5 mm. Bir elektronikçi bir abimizden öğrendiğime göre devre üzerinde bulunan triyakların aşırı ısınması devrenin verimini düşüreceğini devrenin genelinin bundan etkilenebileceğini ve triyakları da sürekli soğutmanın faydalı olacağını söyledi. Bizim TB6560'ın triyaklarının üzerinde alüminyum soğutucu malzeme var ama üzerinde fan yok haliyle el yakacak sıcaklığa ulaşabiliyor. Makinenin çalıştıktan bir süre sonra adım kaçırmasının sebebi triyakların aşırı ısınması olabilir mi ? Ayrıca adım kaçırma sorunu bilgisayardan kaynaklanabilir mi ? Masaüstü veya dizüstü olması, eski veya yeni olması gibi

Artık sorular cevaplanmıyor sanırım

... üzerinde bulunan triyakların aşırı ısınması devrenin verimini ... Bir elektronikçi bir abimizden....Bizim TB6560'ın triyaklarının

...gibi şeyleri bilmediğimiz için yorum yapamadık , kusura bakma.
Elektronikci abiler daha iyi bilirler , öyle dedilerse , sende soğut.
Mesela bir fan tak.

...gibi şeyleri bilmediğimiz için yorum yapamadık , kusura bakma.
Elektronikci abiler daha iyi bilirler , öyle dedilerse , sende soğut.
Mesela bir fan tak.

Madem konu anlaşılmadı neden sormuyorsunuz ? Abdullah abi sadece bir tahmin yürüttü bende size soruyorum doğru olup olmadığını...

Motorların anasını ağlattın , yetmedi sürücülere dah ettin , yaktın patlattın .
Şimdi topu @Abdullah a atıyorsun.
Bizim suçumuz ne ?

Forumda TB6560 ların içinin resimlerine kadar verdik.
Nasıl çalıştığını anlattık.
Ayarları ne anlama gelir ne yapılırsa ne olur...
Hiç olmazsa TB6560 pdf desen bir sürü link gelir açar bakarsın TRİC larını nasıl değiştiririm diye.

Söz dinlemedin araştırmadın bir çok yanlış yaptın , şaka yolluda olsa uyarıyoruz.

@akyele ye dikkat et , sorarken açık açık anlatmaya ve yeteri kadar anlatamayacağını bildiği yerde ayrıntılı resimleri ekleyerek , sorunu anlamamıza yardımcı oluyor.

Elektronikden anlamayana tarif çok zordur.

Madem konu anlaşılmadı neden sormuyorsunuz ?

Bizim için anlaşılmayan bir şey yok.
Anlamayan sensin.
Kendin yazıyorsun , ilk önce çalışıyor el yakacak kadar ısınınca...
Cümlelerini cımbızlayıp gösteriyoruz ki yanlışlarını göresin , ayıkmıyorsun.
Ne yapacağını yazıyoruz fan tak.. ayıkmıyorsun.

Hiç ilgilenmesek daha iyi olacak galiba.
Nasıl olsa TB6560 lar 3 dolar , sök tak devam...

Takma sen hemşehrim o böyle arada bir coşar....! herkesi soğuttu formdan saolsun... forma böylesi üç, beş kilşi olsun yeter, okadar kişiyi azarladı aklısıra hala da devam ediyor ama moderatör arkadaşlarda göz yumuyor ve yummaya da devam edeceğe benziyor... bakalım konu nezaman kilitlenecek..... mail adresimi biliyorsun, telefonumu da biliyorsun(her nekadar sürekli kullanmasamda), bana ulaşabiliyorsun kısaca kimseye artık yardımda bulunmuyorum ama sen hemşehrimsin, gerekirse görüşür, buluşur hallederiz...

Takma sen hemşehrim o böyle arada bir coşar....! herkesi soğuttu formdan saolsun... forma böylesi üç, beş kilşi olsun yeter, okadar kişiyi azarladı aklısıra hala da devam ediyor ama moderatör arkadaşlarda göz yumuyor ve yummaya da devam edeceğe benziyor... bakalım konu nezaman kilitlenecek..... mail adresimi biliyorsun, telefonumu da biliyorsun(her nekadar sürekli kullanmasamda), bana ulaşabiliyorsun kısaca kimseye artık yardımda bulunmuyorum ama sen hemşehrimsin, gerekirse görüşür, buluşur hallederiz...

Allah razı olsun Mehmet Abicim. Sen varsan gerisi TIRT

TIRT:)sen yinede başkalarının hakkını yeme.Mehmet kardeşim sende forumdan uzaklaşma,gözüm herzaman senin msjlarını arıyor bilmiş ol.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,440
Kullanıcılar
451,997
Son üye
Abdurrahman111

Yeni konular

Geri