Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Estağfurullah Faruk, diğer arkadaşlara haksızlık olur, @freedom33 arkadaşım; ben her nekadar istemesemde artık alışkanlık olmuş explorer simgesine tıklar tıklamaz ilk açılan sayfa www.kontrolkalemi.com hemen her gün mesajları kontrol edip çıkıyorum, mecbur kalmadıkça yazmıyorum, gerçi sınıf atlamak için (5.sınıftayım esnaflık konusunda) elimden geleni de yapıyorum ama bakalım nekadar başarılı olcağım, yazmışken fikrinizi de alayım; şimdi beni ilgilendiren bir konuda soru sorulmuş ve bende cevabını biliyor isem, soran kişiye önce; cevabını bildiğimi, hesap numarama ücreti yatırırsa cevabı yazabileceğimi bildiren bir özel mesaj yolluyorum, eğer kabul ederse cevap yazıyorum yada özel mesaj olarak cevabı yolluyorum. sizce bu şekilde 1.sınıfa terfi edebilir miyim? :))))

Estağfurullah Faruk, diğer arkadaşlara haksızlık olur, @freedom33 arkadaşım; ben her nekadar istemesemde artık alışkanlık olmuş explorer simgesine tıklar tıklamaz ilk açılan sayfa www.kontrolkalemi.com hemen her gün mesajları kontrol edip çıkıyorum, mecbur kalmadıkça yazmıyorum, gerçi sınıf atlamak için (5.sınıftayım esnaflık konusunda) elimden geleni de yapıyorum ama bakalım nekadar başarılı olcağım, yazmışken fikrinizi de alayım; şimdi beni ilgilendiren bir konuda soru sorulmuş ve bende cevabını biliyor isem, soran kişiye önce; cevabını bildiğimi, hesap numarama ücreti yatırırsa cevabı yazabileceğimi bildiren bir özel mesaj yolluyorum, eğer kabul ederse cevap yazıyorum yada özel mesaj olarak cevabı yolluyorum. sizce bu şekilde 1.sınıfa terfi edebilir miyim? :))))

Sayın freedom33 ve Mehmet Abilerim TIRT kısmı gideceği yere gitmiştir :D o TIRT herkese değildi. Başkasının hakkını kesinlikle yemek istemem, buna hakkımda yok zaten. Bende foruma Mehmet Abi bir şeyler yazdı mı acaba diye giriyorum. Mesela bugün son mesajı yazan kısmda "mehmetkose" yazdığını görmemle sayfaya girmem bir oldu :D

Mehmet Kardeşim sen ne kadar ben bundan sonra soruları ücret karşılığı yanıtlayacağım vs. desende seni tanıyan kimse inanmaz:)Ancak foruma yeni üye olan biri 'ulan burası paralıymış kredi kartı numarasını falan isterler hemen forumdan uzaklaşayım'diyebilir:).Forum ortamında ne birbirimizin yüzünü, ne mimiklerini nede karakterini biliyoruz,tamam insan yazdığı yazılardan bile karakter analizi yapabilir ama hiçbir zaman reelde yüzyüze konuştuğu gibi elektrik alamaz yada empati kuramaz.Şuna inanıyorum ki Kazım Abi ve sen reelde görüşseniz birbirinizi tanısanız bu tarz polemiklere girdiğinize güler geçersiniz.Şahsi kanaatim sen yinede Kazım Abinin iğneleyici yazılarını görmezden gel,farkındayım sen ve senin gibi konunun üstadı olan arkadaşlar aynı, rutin ve basit sorular sorduğunda cevap veresiniz bile gelmiyor:)Burda bizler (sizin arkanızdan yetişenler)devreye giriyoruz:)3 günlük yalan dünyada kimsenin hakkı kimsede kalmayacak şekilde herkese güzel paylaşımlar diliyorum.

degerli arkadaşlarım, mach3 te encoder baglatısı ve ayarlarını nasıl yapıyoruz.bir ikinci sorum mpg el çarkı yapabilirmiyiz nereden başlamak gerekir ilgilenen siz degerli arkadaşlarıma engin bilgilerinden ve paylaşımlarından dolayı şimdiden müteşekkürlerimi sunarım,SAYGILARIM İLE...

Forumda soru sormaya çekiniyorlar,para isterler diye veya git konuyu baştan sona oku derler diye:rolleyes: şaka...Ben bir soru sorayım. Bir tarihte arkadaşlardan biri mach3 de port&pin ayarlarını kurcalarken,mausun hareketleriyle x ve y ekseninin hareket ettiğini söylemişti.Böyle bir şey olurmu,

turgut94'ün sorusuna kardeş bir soruda ben sorayım :D (Kesin forumda cevabı vardır ama neyse :D ) farenin tekerleği ile 3 ekseni hassas kontrol etme şansımız var mı ?

Niye kendi yazılımımızı yapmaya çalışmıyoruz, bu yazılım çok karmaşık yapımı zor bir yazılım sayılmaz. Bu forumda bu yazılımı yapa bilecek çok kişiler var ve internete bu yazılıma benzer yazılımların açık kodlarıyla anlatımları var. Hiçbir şirket böyle bir sorumluluğu almak istemiyor yurt dışından satın almak daha kolay oluyor ancak sürekli yabancı ülkelere muhtaç kalıyoruz. Bence bu tür işle ilgilenen şirketler böyle yazılımların yapımıyla ilgilenmeli. Yerli yazılımı yapacak şirket piyasadaki gücünüde yükselticektir.

Piyasada 175 dolara satılan bir programı yazmak akıllıca gelmez bizim programcılara.
5000 dolara satılan cad programının temsilciliğini alıp 20000 dolara satmaya alışmış olanlar böyle işlere dönüp bakmazlar bile.
Bir zamanlar burada da yazan @bulzaf nic li kardeşimiz başlangıç yapmıştı.
Tıpkı mach3 (2) başlangıçta yaptığı gibi dxf alıp kod çıkarabiliyordu ve usb den çalışıyordu.
Ama gelişmedi kaldı gitti , yazarın daha cazip işleri görünce unutması ile sonuçlandı.
Kendin yazımışsın , benzer açık kodlar...
Demekki bedavaya yapılıyor salla gitsin...diye düşünülmez mi.

Ayrıca bu bölümdeki yazıları okursan ve mach3 forumlarındaki yazıları uygulamaları okursan göreceksin ki mach3 yazılımı öyle yeri kolay doldurulacak bir program değildir.
Uzun yıllar içerisinde gelişti hataları ayıklandı ve defalarca kendini ispatladı.
Bizim gibi amatörlerin değişik şekillerdeki işini kusursuz görüyor.
Birde LazyCam tarafını "dead project" olarak bırakmasa idi ...

Böyle bir program yazıp o rakamlara satabileceksen buyur , biz buralardayız kesinlikle seni tercih ederiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,889
Kullanıcılar
451,032
Son üye
ercango

Yeni konular

Geri