Mach3

Ben Kcam Kullanıyorum tek sebebi blacklash özleliğinin olması ama sanırım kullanan yok ve bazı problemleri çözemiyorum o yüzden Mach3 kullanmak istiyorum Mach3 te blacklash özzelliği varmı

backlash özelliği ve daha birçok özellik var. dairesel ivme ayarları vs. gibi. Makrolar ile daha fazla özellik eklenebiliyor.

Ben Kcam Kullanıyorum tek sebebi blacklash özleliğinin olması ama sanırım kullanan yok ve bazı problemleri çözemiyorum o yüzden Mach3 kullanmak istiyorum Mach3 te blacklash özzelliği varmı

backlash özelliği derken neden bahsediyorsunuz tam olarak? eğer eksendeki boşluktan bahsediyorsanız MACH3 backlash yapıyor yani mil ve somun arasındaki yada yataklamadaki eksen kaymasını çok rahat bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz....eğer sıkıntı yaşarsanız mesaj atın yardımcı olurum MACH serisinin tamamında..selamlar.. M.KÖSE

İyi çalışmalar.Ben sistem analizi ödevi olarak cnc router yapmaya başladım.3 eksen olacak.Makinanın tasarımını bitirdik.Uygulamaya geçeceğiz.Ancak bazı noktalarda sıkıntılarım var.Örneğin step sürücüleri.Yaptığım sürücünün stepleri sürüp sürmeyeceği konusunda endişelerim var.Çünkü mach3 de ekranda değerler ile değişmiyor.Denesene diyeceksiniz henüz devreyi tamamlayamadım.Bu ilk sorunum.İkinci sorunum ise program.Ben proteustan dxf çktısı alıyorum.Ancak mach3 de açmaya çalıştığımda gcode bazen olmuyor.Olduğu zamanda ekradaki step koordinatlarını gösteren değerler değişmiyor.Tabla ayarlarını falan düzenledim.O zaman değerler değişiyor.Ancak birde şu sorunum var ki bazen çizdiğim devrenin dxf dosyasını hiç görmüyor.Açmayı denediğimde donup kalıyor.Sistem xp sp3 mach3 rus crack.İngilizce bi crack bulamadım.Linux kullanmaya da hazırım.Bana biri bu konuda lütfen yardımcı olsun...Bitirme ödevi olduğu için durumum hakikaten çok sıkıntılı.Teşekkürler...
Not:Kcam4 de kullanmayı denedim.Birde mach2 denedim.Hangi program olursa bana uygundur.

Iyi günler sayın mehketkose arkadaşım. Aynı sorun bende de var. Autcad de çizim yaıyrum fakat mach3 de bilgisayarda farklı birşeyler çıkıyr. Bende dkuz on tane çizim var size nasıl ulaştırabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Iyi günler sayın mehketkose arkadaşım. Aynı sorun bende de var. Autcad de çizim yaıyrum fakat mach3 de bilgisayarda farklı birşeyler çıkıyr. Bende dkuz on tane çizim var size nasıl ulaştırabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

AHMET BEY; G kodlarını yolladım size, maillerinizi kontrol ederseniz sevinirim... selamlar...

sayın köse
size mach2 xml dosyasını gönderdim
bu arada mach3e uyarladığınız dosyayı kullandım sonuç çıkmadı
ekran görüntülerini de az önce tekrar gönderdim
(gözden kaçtı herhalde)
arcam ile ilgili bulduğum kaynak oldukça eğitici aslında
türkçeleştirip versek çok rahatça herkes kullanabilir.
özellikle rölyef konusu anlatılmış benim gibi amatörlere faydalı olur
sanıyorum
cevabınızı bekliyorum
selamlar

arkadaslar ben cnc mi en yakın zaman da yapmaya baslayacağm yanlız biraz yardım almam gerekiyor motorları hızları karta uyumlarını falan filan birde mach programı kullanmayı programı ısletmeyı öğretebilecek birini arıyorum istanbul bursa ve cevresi sehirlerde olursa yanına malzemelerle geleceğim öğretebilicek kimse varmı?

selam arkadaşlar bende bir lmport v8 mach 3 kartı var spındel relay kısmına baglı spındele çıkış veremiyorum mach 3 khakkında acemiyim yardım ederseniz sevinirim

Merhaba
Mach3 spindle ı f5 ile kapatıp açabiliyorduk , bilgisayara format atıp tekrar yüklediğimizde f5 ile spindle açıp kapatamıyoruz. reset tuşuna basarak durdurabiliyoruz sorunu nasıl çözerim yardım edebilirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri