macoustik msx 4100 anfi aldım sesini açamıyorum

Yanitla anfi uc kanal rc girisleri 3 beyaz ve 3 kirmizi olmasi lazim hepsi dolumu yani teyipten gelen rca bolunerek rca girisine alti uc olara giriyormu

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

High level inputa gelince normalde rca cikisi yani mono cikisi olmayan teypler icin kulanilir direk teybin hoparlor cikislari buraya baglanir ve bu mecbur kalinirsa kullanilabilecek bir giristir ve mono giristen daha kalitesistir bunu kulanamazsin vede mono rca lar bagliyken saygilar

Gain leri saga cevirirsen normal sesi rms yi artirsin onlarin hemen yannindakini cevirirsen subwooferi artirirsin alttaki frekans potlarina elleme bunlari normal uclu tornavida ile cevir calarken istedigin gibi ayarla
Ama ses azsa resimde soyledigim gibi rca girisleri gorunmuyor anfinin teyipten gelen ikili rca anfide coklanip butun rca girislerini doldurmasi lazim evde kullandigim anfimin rca baglantisini atiyorum ikinci resimde nasil coklandigini gorursun
daba5ygu.jpg
e6are6en.jpg

evt 4 tane rca kablosu giriyor 2 kırmızı 2 beyz

Bos kalan giris yoksa sorun yok iki r iki l girisi varsa zaten coklamistir bos varsa sorun var coklayip doldurman gerekir resim de yukledim zaten ona gore bakarsin

4 rca girişi vr onlarda dolu krdeşm gaın yükseltmek hoparlöre zrar vermez mi

Tama benimki bes kanal uc sira rca girisi var calisirken teybin sesi acikken dene ben nerden bileyim verirmi vermezmi sesi az diyen sensin bende elimden geldigince yardim etmeye calistim bass potunu cevirirsen sadece subwofer artar gainleri cevirirsen anfiye bagli hoparlorlerin sesi artar.

Forum istatistikleri

Konular
129,469
Kullanıcılar
452,035
Son üye
alcn01

Yeni konular

Geri