Makara acma

Bunun gibi yada benzerini kullanan varmi
Memnunmu

Ekli dosyalar

• images (36).jpeg
    images (36).jpeg
    8.9 KB · Görüntüleme: 29
  • 770aecbe2bf1c9b.png
    770aecbe2bf1c9b.png
    229.2 KB · Görüntüleme: 29
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
makara kenarları düzgünse çalışır. makara bitip sonlara gelince hafifler. hafiflerse raydan çıkabilir.

@ kesmez usta doğru söylüyor, makara bitmeye yakın çıkar durur. onun yerine demirciye 2 tane V yaptır borunun birini makara göbeği geçecek kadar olsun diğeride borunun içine geçecek olarak kaynak yaptır. önce makara göbeğini geçirirsin, diğerinide borunun içine, hem seyyar olur hem de kolay

Screenshot_20210928-213626_Photos.jpg

Makara açılma hususu ile şöyle bisey diyecektim. Acikcasi tam konuyu anlamadım ama. Bizim okulda doner sermayede bu torna uzerinde çalışıyorum. Torna gozukmuyor gerçi:). Bu kisim torna uzerinde bulunan makara. Bu direnç telini tornada 20 25 cm seramik boru üzerine boydan boya sarıyoruz. Uclarini kelepce ile sabitliyoruz. (Reosta uretimi için. Su klasik , raylı, 10ohm 5A olanlardan uretiyoruz). Telin çok gergin bir sekilde sarilmasini istiyoruz. Bu yüzden makara govdesine bagli sikistirma kollari var. Onde sagda ve solda 2 adet goruldugu gibi. Makaraya surten Uclari plastik. kollari ne kadar sikarsak makara daha sert oluyor. Öyle bir mekanizma belki isinize yarayabilir diye paylasmak istedim :).
Screenshot_20210928-214852_WhatsApp.jpg

**edit:Galiba ben yanlış anlamisim kusura bakmayın **

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 81921
Makara açılma hususu ile şöyle bisey diyecektim. Acikcasi tam konuyu anlamadım ama. Bizim okulda doner sermayede bu torna uzerinde çalışıyorum. Torna gozukmuyor gerçi:). Bu kisim torna uzerinde bulunan makara. Bu direnç telini tornada 20 25 cm seramik boru üzerine boydan boya sarıyoruz. Uclarini kelepce ile sabitliyoruz. (Reosta uretimi için. Su klasik , raylı, 10ohm 5A olanlardan uretiyoruz). Telin çok gergin bir sekilde sarilmasini istiyoruz. Bu yüzden makara govdesine bagli sikistirma kollari var. Onde sagda ve solda 2 adet goruldugu gibi. Makaraya surten Uclari plastik. kollari ne kadar sikarsak makara daha sert oluyor. Öyle bir mekanizma belki isinize yarayabilir diye paylasmak istedim :).
Ekli dosyayı görüntüle 81922
**edit:Galiba ben yanlış anlamisim kusura bakmayın **
Abeyy bu ne
Biz basit taainmasi kolay bi icat ariyoruz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,645
Son üye
lorddex