matbaa da kompanzasyon

ekotone

Üye
arkadaşlar içinde 5 adet makine buluna matbaa atölyesine kopm yapacam
daha doğrusu eski sistem var 5 kademeli fakat 4 aydırlı cezaya girmiş
role eski tip tek fazlı. atölyede herhangi bi değişiklik olmamış acaba kondansatörlerin eskimesinden dolayı olabilirmi benim aklıma bu geliyor. önce kondansatörleri değiştirip deneyeyimmi.aylık 300 tl gibi bi ceza geliyo.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eliniz değmişken,6 adedi monofaze,12 kademeli kompanzasyon veya,mevcuda ilave 7,5-10
kvar'lık ALRON ilave edbilirsiniz.

fahri bey daha önceden cezaya girmiyodu burasu son 4 aydırlı girmiş 5 tane makine var başka bişey yok hepside trifaze gerek varmı monofaze kullanıp 12 kademeye çıkarmaya .
bir sürü masraf çıkar panoyu değiştir falan filan..

Öncelikle,mevcut panonunuzu gözden geçirmenizde yarar var.Tüm alıcılarınız trifaze değil
ise,ya monofaze ilave etmeniz veya ALRON türü kompanzasyon ilave etmediğiniz sürece,
etkin bir kompanzasyon yapmanız mümkün olmayabilir.Takdir sizin.

Kaç kvar kurulu sisteminiz? Yüklerinizin devreye girip çıkma sıklığı nedir?

şu anda 5 adet kond var hepsi 10 kvar
arkadaşlar çok basit bişey sordum bakın 5 makina var hepside trifaze 2- 3 tanede florasan var.
hepsi bu.
yani şu anda sistem cezada siz olsaydınız ne yapardınız diyorum.çok tecrübeli bir arkadaşım bana 12 kademeden ve monofaze kond. bahsetti.

2,5-5-7,5-10-15-20 vs şeklinde kademe oluşturmanızda yarar var.

ustam sen kendin demiyormusun eskiden cezaya girmiyordu da 4 aydır cezaya giriyor diye o zaman yapacağın tek şey sistemini kontrol edip bozulan sigorta,kontaktörünü yada boşalan kondansatörlerini değiştir. yani 4 aydır elektrikte bariz bi değişiklik yok elektrik aynı elektrik kendine boş masraflar çıkarma derim.:)

2,5-5-7,5-10-15-20 vs şeklinde kademe oluşturmanızda yarar var.
ekotone arkadaşım fahri yetiş arkaadşımıza katılıyorum.yine birkaç soru soracağım;
1-sayacın mekanikmi yoksa elektronikmi?
2-öncelikle yük akımın dengelimi?rölen tek akımdan besleniyorsa akım trafona en yüksek akım çeken fazı bağlamalısın
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,021
Son üye
habilveli

Yeni konular

Geri