mekanik makinaya kontrol

burak4570

Üye
arkadaslar oncelıkle mrb sımdı bısım bı orme makınamız var cok eskı kumanda devresı bıle (start-stop) 220 volt bıs buna ac reduktorlu motorla partı cevırmeyı ıstıyoruz(yanı makına calıstıgında makaralar calıscak durdugunda durcak)makına cok hızlı calısmıyo partı ortalama dakıkada 3 devır bıle atmas o derece yavas ılerlıyor potansla ılk kalkıs hızı ayarlancak sonra hep aynı hızda devam etcek sımdı tek sıkıntımıs makına durdugunda nasıl durdurabılırız makına tekrar calıstıgında nasıl calıstırabılırız dusuk bı malıyetle ben reduktorlu ac motor + ınverterle surmeyı planlıyorum ,25 kw bıle yeterlı fıkırlerı beklıyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İnverterin digital inputlarına buton bağlayıp, bu butonlara basıldığında şu hızda çalışsın diye ayar yapabilirsiniz inverter menüsünde.

stop olayını nasıl ayarlayabılırız makınanın kumandası 220 start-stop

sadec panoya 220 v bir röle koyarsın start anında cekip stopta duran invertörün kumandasını onun üstünden geçirirsin yeterli olur...

Forum istatistikleri

Konular
129,250
Kullanıcılar
451,649
Son üye
Frknkg

Yeni konular

Geri