Mesleğinizin Nefret Ettiğiniz Yanı?

herkezın bişey bildiğini sanarak konusması ama boş konusmaları vede akıl vermeleri

usta bizim evde elektrik yok neden acep? sigortalara baktım bişey yok.(tüm mahalenin elektrği kesik çalışma var).....usta bizim fırın çalışmıyo.(fişi takılı değil).....bi ampul var takılacak kalfa halediversin bende tansiyon var başım dönüyo (yaklşık 2saat sonra eleman gelir tesisat elden gemiştir,geçerkende uğrayacaktır biara)....usta matkap lazım 2 resim var takılacak.....hamballık bizimkisi... yinede şükür......

Elektrik gelmiş geçmiş tüm zamanların keşfedilmiş, geliştirilmiş ve geliştirilmeyede devam eden, insanoğlunun hizmetine sunulmuş en vazgeçilmez buluştur. Bu meslek Türkiye de saygı duyulan bir meslek değil. Hiç kimse demiyorki benim oğlum elektrikçi olacak, yada elektrik mühendisi, bunu bile diyemiyor, neden desinki!!! Doktorluk, avukatlık, mimarlık, dururken. Türkiyede elektirik evimizdeki ampulden faydalandığımız ışıktan ibaret, malesefff. Elektiriğe hükmetme sanatına aşığım, bu aşkın karşılığı yok, geberiyorum aşkımdan :))

yaptığım işin parasını alamamktan nefret ediyorum.birde akıl verenlerde.usta bunu böyle yapsan daha iyi olmazmı.ulan git kaybol git.belamısın nesin zaten sıcak

İşe başladığım zaman elektrik teknisyeni olduğum meydanda. Bana eski işini neden bıraktığımı sorarlar. Bende derim. Gerçekten hiç bir iş yerimle para yüzünden ayrılmadım ve ayrılmam. Ama ayrılma nedenim şu;
Ben kendimi plc ve otomasyon işlerinde ilerlettim. İşletmenizdeki makinaları arızalarınızı çözmekten öte. Makinaları ve ürettiğiniz Ürünlerinizide çok kaliteli duruma getirebileceğimi ve bana lütfen klasik elektrikçi muamelesi yapıp her tarafa kablo çekmemi ve ıvır zıvır işlerle meşgul etmemelerini söylerim. Tabii ki bu ıvır zıvır işler heryerde var. Ama onun için uygun bir eleman daha almalarını belirtirim. Bunu duyan işveren bu fikrime bayılır. Çok haklısın der. Hatta beni meslekten anlayan departmanlarca birkaç yazılı soru ile mülakattanda geçirir. Ve olumlu olduğunu belirtip işe de alır. Velhasıl kelam aylar geçer nebir eleman alınır nede verilen sözler tutulur. Ve ben sadece kilometrelerce kablo çekmekten başka hiçbirşey yapamaz duruma gelirim. Ayrıca ürünlerindeki problemleri görüp bunları proje olarak önlerinede döksem kaale almazlar. Ve bu bahsettiğim firmalar gerçektende batarlar. Sonrada suçu ekonomik krize atarlar. İşte artık bundan bıktım..............

Mesleğimden memnunum.Komşularımın ve iş hayatım dışındaki arkadaşlarımın eşlerinin dahi arızalanan eşyalarının sen yaparsın diye getirmeleri olursa olur olmazsa çöpe diyerek alıyorum...Birde hiç bişey bilmeyip çok biliğyormuş gibi iş satanları sevmem mesleğimde...

Piyasaya istek üzerine cihaz üretiyorum, program yazıyorum. Müşterilerle belli bir süre çalıştıktan sonra akılları sıra işi öğrenmeye başlıyorlar ve "hocam bir işimiz var hem kolay devre, programı da kolaydır" diye başlayan kelimelerle cümlelere girmeye başlıyorlar. Ucuza yaptırmak için baskı kurmaya çalışıyorlar akılları sıra. Be adam anlıyorsan kendin yapsana. Böyle uyanıklık yapmaya çalışmalarından gıcık kapıyorum...

sen tam arızanın derinliklerine dalmışsın patavatsızın biri gelip usta yav şase felan olmasın demiyo mu

-Patron takıntısı & usta başı & şef takıntısı olan kişiklerden nefret ediyorum.Dükkan açarak küçük dünyaları ben yarattım havası taşıyan ve işci sınıfını insan olarak görmeyen işverenlerden nefret ediyorum :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

tatile giderken bile şef in dediği gibi pense ve kontrol kalemimizi yanımda götürüyorum. pense kontrol kalemimi pantolonumun arka cebimden hiç eksik etmiyorum.birde izola bantımı çünkü yanımda olmadığı zaman hep lazım oluyor mecburen eve gitmem gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri