Meslek lisesi elektrik elektronik bölümü hakkındaki görüşleriniz?

@tuzlali20 abi o zaman kendimiz belirliyorsak sınav gibi bişeyler yapılcak mı? Sonuçta önemli bi firmada staja herkes gidemez diye düşünüyorum.

@karaapak abi emek verip uzunca bi yazı yazmışsın çok teşekkür ederim. Hani anlarsınız ya bi işe ilk başladığınızda "acaba yapabilirmiyim" gibi sorular kafanızı kurcalar benimde o durumda aynen :D Şuan hiç bişey bilmediğim için kendimi geliştirme imkanım yok tabiki ilk senem bittiğinde bi elektrikçi yanında falan işe girip detayları öğrenmeye çalışacağım.

@tuzlali20 abi o zaman kendimiz belirliyorsak sınav gibi bişeyler yapılcak mı? Sonuçta önemli bi firmada staja herkes gidemez diye düşünüyorum.

@karaapak abi emek verip uzunca bi yazı yazmışsın çok teşekkür ederim. Hani anlarsınız ya bi işe ilk başladığınızda "acaba yapabilirmiyim" gibi sorular kafanızı kurcalar benimde o durumda aynen :D Şuan hiç bişey bilmediğim için kendimi geliştirme imkanım yok tabiki ilk senem bittiğinde bi elektrikçi yanında falan işe girip detayları öğrenmeye çalışacağım.

Önemli firmalar, stajyerlerini bazı mülakatlara tabi tutuyorlar. Örneğin siemens gibi büyük firmalar. Birden çok yere başvuru yapıp şansını artırabilirsin. Çünkü bu firmalar stajyerlerine ilerde iş şansı tanıyorlar. Ama yinede bütün firmalar mülakat yapacak diye birşey yok. Şirket politikaları her şirkete özeldir. O yüzden hepsi yapar hepsi yapmaz diye bir genelleme yapamayız.

Önemli firmalar, stajyerlerini bazı mülakatlara tabi tutuyorlar. Örneğin siemens gibi büyük firmalar. Birden çok yere başvuru yapıp şansını artırabilirsin. Çünkü bu firmalar stajyerlerine ilerde iş şansı tanıyorlar. Ama yinede bütün firmalar mülakat yapacak diye birşey yok. Şirket politikaları her şirkete özeldir. O yüzden hepsi yapar hepsi yapmaz diye bir genelleme yapamayız.

umarım o mülakatları geçip adam gibi bi staj yapabilirim :(

Kardeşim ileride elektrikmi elektronikmi seçenersin bu zamanla ilginin kaydığı doğrultuda belli olur doğal olarak fakat eğer ki elektronik seçecek olursan ( tavsiyede ederim :) ) uykuyu hayatından çıkar yemek yemeyi unut binary olarak yaşa hexadecimal olarak öğren ascıı uygula :D sende sıyrıklar cennetine katıl :)

Kardeşim ileride elektrikmi elektronikmi seçenersin bu zamanla ilginin kaydığı doğrultuda belli olur doğal olarak fakat eğer ki elektronik seçecek olursan ( tavsiyede ederim :) ) uykuyu hayatından çıkar yemek yemeyi unut binary olarak yaşa hexadecimal olarak öğren ascıı uygula :D sende sıyrıklar cennetine katıl :)

ahahah abi çok ilham verici oldu :D :D

10. sınıfta elktrikdevreleri öğreneceksin. Zayıf akım ve kuvvetli akım Uygulamaları yapacaksın.Bunların şemaları sana verilecek.Bakarak yapacaksın.Bakarak yapmak kolay ancak gerçek öğrenme Yaptığın tüm devreleri zihinden çizebilmendir..Bol bol çizme egzersizi yap..11 ve 12 .sınıfta otomasyon öğreneceksin ona ağırlık verirsin.

valla en iyi bölüm endüstriyel otomasyon teknolojileridir.

Onury araştirmalarin ve gecen bu 3 senenin sonunda neler öğrendin neye karar verdin ne yapiyorsun. Şimdi senin tavsiyelerine bizim ihtiyacimiz var

Yorumunuz için teşekkürler ama lise döneminde boş boş sınıf geçen biri olmak istemiyorum :)
Düşünce hak veririyorum bende elektrik elektronik bölümünden mezun olalı 4 sene oldu ben le bir mezun olan arkadaş lar boş boş ğeçti bir kompanzasyon panosunda kontaktör ü bulamayan Mezunlar var :) :)
Ben kendimi hep geliştirmeye çalıştım hem lise de hem de lise den sonrada geliş tirmiye devam edeceğim öğrendiklerini hem lisede hemde daha sonrasında faydasını görürsün

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Geri