Messenger sorunu?

baybars

Üye
Merhaba arkadaşlar laptop kullanıyorum işletim sistemimi yakın zamanda vistadan xp ye çevirdim.Bilgisayarda kurulu olan messenger programı açılmıyordu.Bende bilgisayarda windowslive ile ilgili ne varsa kaldırdım.Yeniden kurmaya başladım ancak messengerin kurulu olduğunu gösteriyor.Program ekle kaldır kaldırdım bilgisayarda messenger hakkında ne varsa temizlemem rağmen yeniden denediğimde bilgisayarda messenger ın kurulu olduğunu söylüyor.
XP den anlayan arkadaşlardan yardımbekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

mrb
denetim masası program ekle kaldır sonra windows programları sol tarafta tıkla sana kurulu olan xp windows programlarını verecek.oradan kurulu olan messenger ı kaldır.

mrb
denetim masası program ekle kaldır sonra windows programları sol tarafta tıkla sana kurulu olan xp windows programlarını verecek.oradan kurulu olan messenger ı kaldır.

slm arkadaşım yazdığın gibi ekle kaldır a girdim fakat senin bahsettiğin gibi bir şeçenek yok yada be bulamadım!

olanlar;
-Program değiştir kaldır

-yeni program ekle

-Windows bileşenlerini ekle kaldır(buna baktım ama msn hakkında bişey bulamadım)

-Program erişim ve varsayılan ayarla

Bunlar var ancak senin dediğin gibi windows programları gibi bir seçenek yok.yardımlarınızı bekliyorum

Windows messenger ile msn ve live messenger farklı şeyler.
Son olarak windows messenger 5.0 , sp2 ile geliyordu hatırladığım.
Varsayılanlardan iptal edilince sessiz sedasız bir köşede oturuyordu.
Windows messenger kaldırmak kolay değildir.
İnternette araştır , nasıl kaldırılacağı anlatılıyordu.
Kaldırmakda şart değil...

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.Messenger ında öle kolay kolay kaldırılamayacağınıda öğrenmiş olduk böylece.

messengeri kaldırmak için bir çok yöntem var çoğunu denedim ancak sadece zapmessenger adlı program işimi gördü.

Bir gün böyle i sıkıntıntınız olursa çaresi "zapmessenger".

arkadaşım senin yüklemiş olduğun xp zannedersem paket programlar içeriyor.bunlardan biriside messenger bu messengerin çok eski sürümü
bunu kaldırman mümkün değil zira tekrar format atıp başka xp yüklemen gerekiyor.
bu messengeri kaldırma sadece başlat menüsünden kısayollarını sil veya silmesende olur yeni messenger i yüklediğinde o da yanında çıkacaktır.

mrb
Eğer xp kullanıyorsanız.xp kurulumunda otomatikman kurulan windows messenger 'ı kaldırabilirsiniz.bunu yapmak çok kolay. 1.başlat 2.denetim masası 3.program ekle veya kaldır.4.açılan sayfada sol tarafta a)programdeğiştir kaldır b)yeni program ekle c)windows bileşenlerini ekle/kaldır d)programerişim ve varsayılanları ayarla var burada windows bileşenlerini ekle ve kaldırı tıklayınca size yeni bir pencere açacak bu listede kursörü aşağıya kaydırdığınızda windows messenger ı göreceksiniz.bu kurulu ise kutucuk işaretli olur bunu tıklayıp boşaltın ve ileri deyin ve messenger ı sistemden kaldırın bu kadar basit
kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri