Micromaster 420 Hız Ayarı

modelini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm ustalar.ben 1adet dijital termostat (4-20mA arası analog çıkış veren) ve 1 adette MICROMASTER 420 2.2kw aldım ve buna bir motor bağlayıp sovutma işlemi yapacağım.yani ortamdaki sıcaklığa göre motorun hızını artırıp yavaşlatacağım.nasıl bir işlem yolu izlemem gerekiyor....

Parametre P757,P758,P759 Analog girişi ölceklendirebilirsiniz.
P760 parametre ile analog girişte ölü noktalar secebilirsiniz

Linkten MM420 Türkce Full Manuelini indirebilirsiniz.

MM420_Parametre_Listesi_TR.pdf

Slm. Arkadaşlar Yeni Konu açamadığım için buraya yazıyorum.
SORUN: Çalşır durumdaki Micromaster 420 nin Max. Frekans değerini (Yani parametre 1082) 70 Hz yapmak istiyorum ve ekrandan öyle giriyorum. Hız kontrol noktasını Yukarı/Aşağı tuşlarından yapınca (Yani 1000 nolu parametreyi 1 yapınca) 70 Hz. kadar çıkıyor.
Ancak 1000 nolu parametreyi 2 yapınca yani Analog kontrol noktasından çalışırken MM 420 50 Hz 'ye gelince duruyor daha yukarı gitmiyor.
Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
parametrelerde birde analog girişin max. hz degeri girilen bi deger bulunması lazım onuda bi yükselt istersen kodunu bilmiyorum fakat kitapcıkta yazması lazım

sayın arkadaslar omron marka inverderler var elimde bunun kullanımını bilmiyorum bunun için bana yardımcı olacak arkadaslar varsa bana yardımcı olun şimdiden tesekürler

ne yapmak istiyorsun ki bu invartördee ne gibi uygulamalar .

Ertek68 cihaz çalışırken bazı parametreleri değiştiremezsin frekansı 50Hz üzreine çıkarmak için analog giriş referans parametresi P2000 i 50 den 70 hz e yükseltirsen ve P1082 de 70 hz yaparsan cıhaz çıkışını 70 hz de göreblirsin

ertek68 P1000 2 yapınca analog1 referansını seçmiş olursun 100Hz çıkış istiyorsan cihaz beklemede iken P1082 max feq=100 Hz ve Analog ref freq P2000 i 100 Hz yaparasan çıkış frekansın yükselir.

Slm. Arkadaşlar Yeni Konu açamadığım için buraya yazıyorum.
SORUN: Çalşır durumdaki Micromaster 420 nin Max. Frekans değerini (Yani parametre 1082) 70 Hz yapmak istiyorum ve ekrandan öyle giriyorum. Hız kontrol noktasını Yukarı/Aşağı tuşlarından yapınca (Yani 1000 nolu parametreyi 1 yapınca) 70 Hz. kadar çıkıyor.
Ancak 1000 nolu parametreyi 2 yapınca yani Analog kontrol noktasından çalışırken MM 420 50 Hz 'ye gelince duruyor daha yukarı gitmiyor.
Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

bende aynı sorunla karşı karşıyayım frekans nasıl arttırılıyor bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ? saygılar...

micromaster440: p 0003 ü 4 yap daha sonra motor frekansını ayarlamak için p0310 a gel ayarlamak istediğin frekansı ayarla .

bende aynı sorunla karşı karşıyayım frekans nasıl arttırılıyor bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ? saygılar...

yalnız ben toch panelden hız kontrolü yapıyorum. @experteln bendede geçerli olurmu yazdıkların ?

slm ustalar.ben 1adet dijital termostat (4-20mA arası analog çıkış veren) ve 1 adette MICROMASTER 420 2.2kw aldım ve buna bir motor bağlayıp sovutma işlemi yapacağım.yani ortamdaki sıcaklığa göre motorun hızını artırıp yavaşlatacağım.nasıl bir işlem yolu izlemem gerekiyor....

sayın arkadaşım sorduğun soru çok kapalı soğutacağın ortam ne? kaç dereceye kadar soğutacan?nasıl bir işlem yolu inverterlemi plc ilemi bulanık mantıklamı? netleştir ben genelde senin istediğin işlemleri yapıyorum ısıtma soğutma on of ve oransal mesela bir makinede 6 ısı sensörü 3 fark basınç sensörü 4 pt100 1 transmitter 1 inverter mm420 bunları modbuse sistemi ile kumanda edip scadaya aktarıp plc ile kontrol v.s buhar ve yağ kazanı ,buhar jenaratörü, bir noktaya kadar on/of, bi noktadan sonra oransal yani 4-20 mA , emko termostat pt100 fark basınç sensörü,mesela oratam ısındığında son sürat çalışır motor belli bir soğukluğa düştüğünde on/of devreden çıkıp 4-20 ye geçiş yapabilirsin vs mantık çok yeterki sen işlem yolunu belirle netlştir yanılmıyosam arkadaşlar işlem yolunu netleştirmeden mm420 nin ayarlarını anlatıyolar ve diğer yandan invertere siz direk 4-20 cihazın ucunu girmezsiniz sensöre converter ,convertere 24 volt daha sonrasında ise invertere gidilebilir hatta 500 ohm direnç eklerseniz 0-10 volta geçer bilmiyorum yanılıyormuyum.

Forum istatistikleri

Konular
129,232
Kullanıcılar
451,613
Son üye
hamdisag

Yeni konular

Geri