miromaster

volky

Üye
slm arkadaşlar 45 kw lık bir fan motorumun sürücüsü var ve yaklaşık 60 m panoya uzaklığı var. bu sürücüm f0002 hatası veriyor bu durumda ne yapmalıyım ve micromaster serisi sürücülerin tgenel olarak ayarları hakkkında döküman veya bilgi paylkaşımına ihtiyacım var.
yardımlarınızı bekliyorum.
saygılar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım micromasterin markası nedir? sen onu bir yaz bizde sana yardımcı olmaya çalışalım

micromaster 440 ? micromaster 420 ? micromaster 410? hangisi ama.Bütün bunlarla ilgili dökümanlar zaten forumda mevcut.Biraz araştırırsan daha iyi olur.

micromaster 440 ama sizden ben f002 hatası konusunda ve genel ayarında yardım istiyorum.

kolay gelsin arkadaşım micromaster 440 serisidir f002 hatası yüksek voltajdır. sürücüye gelen voltajı ölç sonra dc bara gerilimini kontrol et eyer normalse gelen voltajlar sürücünün beslemesinde sorun vardır özelden yardım için yaza bilirsiniz. biz tamirat yapmaktayız.

Bence öncelikle fan motorunu ve panoyu topraklama yapın. İşletmenin topraklamasına güvenmeyin birer topraklama çubuğunu en yakın yere çakın. Sonra belki de en önemlisi siemensin fan uygulamaları ile ilgili parametrelerini kullanın. Fanın henüz durmadan tekrar çalıştırılmasıyla ilgili ayrıntılar var. Ekteki dosyayı da incele sürücünün arızalı olduğunu sanmıyorum.

Ekli dosyalar

• Uygulamalar_ppt__Read-Only_.pdf
    285.8 KB · Görüntüleme: 72
slm arkadarşlar bu gibi durumlarda sürücü rejenereaktif modda olduğundan dolayı genellikle F0002 arızası verir yani motorun yük tarafından sürülmesi durumu bir diğer sebepte Şebeke gerilimi olabilir ama %99 rejenereaktf modda çalışmaktadır.

Siemens MM440 kullanım kılavuzundan alıntı..
Aşağıdakileri kontrol edin:
1. Besleme gerilimi (P0210) plakada gösterilen sınırlar içinde kalmalıdır .
2. DC-bara gerilim kontrolörü aktif durumda olmalı (P1240) ve doğru şekilde parametrelendirilmelidir.
3. Duruş rampası süresi (P1121) yükün ataletine uygun olmalıdır.
4. Gereken frenleme gücü belirtilen sınırlar içinde kalmalıdır.
NOTE
Yüksek ataletli yüklerde daha uzun rampa süreleri gerekmektedir; aksi takdirde, frenleme direnci kullanınız.

Siemens MM440 kullanım kılavuzundan alıntı..
Aşağıdakileri kontrol edin:
1. Besleme gerilimi (P0210) plakada gösterilen sınırlar içinde kalmalıdır .
2. DC-bara gerilim kontrolörü aktif durumda olmalı (P1240) ve doğru şekilde parametrelendirilmelidir.
3. Duruş rampası süresi (P1121) yükün ataletine uygun olmalıdır.
4. Gereken frenleme gücü belirtilen sınırlar içinde kalmalıdır.
NOTE
Yüksek ataletli yüklerde daha uzun rampa süreleri gerekmektedir; aksi takdirde, frenleme direnci kullanınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,967
Kullanıcılar
451,160
Son üye
emircsen

Yeni konular

Geri