Motor Güç Durumu

xpload

Üye
Öncelikle tüm arkadaşlara kolay gelsin. Benim sorum şu olacak arkadaşlar. Elimizde 25 KW'lık bir motor var. Bu motor 48,5 A'lik ve 2930 Dewirde çalışabilmekte. Biz bu motoru değiştirip 11 kW'lık 1600 Dewirlik bir motorla değiştireceğiz. Fakat asıl mesele şu elimizdeki pompa ise maximum 2900 devirle dönmektedir. Motor küçüldüğünde 11 kW lık motor takıldığında zorlanıp sargıları yakma ihtimali var mı? Yada performans nasıl etkilenir öğrenmek istiyorum. Fikrini söyleyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
motorunuz hangi amaçla kullanılıyor.dişli sistemi redüktör vb varmı.öncelikle devir düştüğünden dolayı bağlı olduğu sistemde ne gibi aksamalar yaşanır onu incelemek gerekir. slm

Su pompası gibi birşey. Yani düşünün bir boru var içerisinden su geçiyor. Suyu büyük tankdan başka bir yere boru içerisinde transfer etmek amacı ile pompayı döndürüyor. Pompa ise suyun basıncını ve akış miktarını artırıyor. Pompanın hızı motora başlı.

Su pompası gibi birşey. Yani düşünün bir boru var içerisinden su geçiyor. Suyu büyük tankdan başka bir yere boru içerisinde transfer etmek amacı ile pompayı döndürüyor. Pompa ise suyun basıncını ve akış miktarını artırıyor. Pompanın hızı motora başlı.
motoru neden değiştirmek istiyorsunuz bilmiyorum her halde tasarruf amaçlı olsa gerek. aslında inverterle yol verseniz tasarruf edersiniz ama illaki değiştirecekseniz motor yanmaz ama devir düşeceğinden dolayı basınç ve akış miktarıda düşecektir. basıncın düşmesi etkilemezse sorun olmaz slm

Enerjide sorun yok. Motor Pompa ve Sayaç var. sayaç 2200 devirlik. sayaç çok pahalı olduğu için bu yola başvuruyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
129,169
Kullanıcılar
451,517
Son üye
sunucum

Yeni konular

Geri