Motor kumandası

cafergmc Nickli Üyeden Alıntı
devreyi ektsde çizdim ekts ile açabilirsin

devreni inceledim, yalnız bu çizime göre bir gözden kaçırma var.
Nedir O?
Dikkat;
çizimine bakarsan 4 butona aynı anda BASILI TUTARSAN da motor çalışmaya devam eder.

cafergmc Nickli Üyeden Alıntı

devreni inceledim, yalnız bu çizime göre bir gözden kaçırma var.
Nedir O?
Dikkat;
çizimine bakarsan 4 butona aynı anda BASILI TUTARSAN da motor çalışmaya devam eder.
otomasyon

devrede 4 buton var ve butonda bir adet nornalde kapalı üç adette nornalde açık kontaklar olmalı NK Kontaklar stop olarak NA kontaklar start olarak kullanılacak ve devre tek kontaktorku yaydımcı kontaktorlerede gerek yok msn mi yazdım ekle yollayayım...

dostum çizimi buraya eklede hepimiz görelim söylediğini tam olarak kafamda canlandıramadım.

Slm arkadaşlar tavuk çiftliğinde kullanılmak üzere bir otomasyon panom var atv31 telemecanique marka trifaze giriş çıkış hız kontrol cihazım var ve evo 04 serisi meter marka sıcaklık kontrol cihazım var.benim istediğim ayarlanan sıcaklık ile ortam sıcaklığı arasında 1 derece fark varsa havalandırma fanlarının 10 hz frenkansta dönmesi istiyorum tabiki sıcaklık değişikliğinde otamatik frenkans ayarlamsı yapan bir cihaz bunun için hangi cihaz da hangi menü ayarlarını değiştirmem lazım.

devre çizimi doğrudur stoplar mühürlemenin ön şartı olmuş stop butonuna basılmadığı sürece motor çalışır ve stop butonunun hangisi olduğu farketmez basılmayan son buton stop butonu olur.
çizenin emeğine sağlık.

Bence arkadaşın bahsettiği şey çok farklı ve basit bişey bu konu abartılmış:)

Elimde başka pro yok bende s7 de çizdim kusurabakmayın
4 tane buton olcak diyo toplam bitanede motor var
3 buton start 1 buton stop startların üçününde kapalı konumda olması lazım motorun çalışması için

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

valla ben böyle anladım yanlışım varsa kusurabakmayın:):):):):)

sende kuyuya güzel taş attın arkadaşım

lise 3 teki dersler geldi aklıma:D:D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,547
Kullanıcılar
452,165
Son üye
SemihK.

Yeni konular

Geri