Multimetre tavsiyesi

mercedes yada bmv ye biniyorsun ya sonra ondan inip doğan görünümlü şahine biniyorsun işte onun gibi bir şey kendim kullanmadım ama kullananı gördüm iş görüyor biraz yavaş ,istikrarlı ölçüm hassas ölçüm dersen fluke nin yanından geçemez,,,, ortak

Evet,fluke ile bir mukayesesi yapılamaz bu avometrenin,ama orta kalitede bir şey olsun derseniz eğer Proskit MT1710 var örneğin, benim de kullandığım,aşağı yukarı ayni teknik özelliklerdedir bu da. Bunu tevsiye ederim,beni mahçup edecek bir yanını da henüz göremedim doğrusu.Ancak bobin (Henry) ölçüm kısmı bunda yok,işiniz bobin ölçümüyle çok haşır neşirse ve ayni ölçü cihazında bu teknik özellik mutlaka da olsun derseniz ayni markanın LCR metresini tercih edin derim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
görüntüsüne aldanıyorum üstadlarım.
aynı iş yerinde kullandığım makine. fluke almışım gibi hissedeyim diye.
amatör işlerde kullanılacak.
bir kartın komponentleri çalışıyor mu?
evin prizinde enerji var mı?
bu yani

ne demiş yahudi ucuz mal alacak kadar zengin değilim......

UNI-T de güzel bir multimetredir. Basit işlerden orta düzey işlere kadar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

UNI-T de güzel bir multimetred
biliyorum
ancak ayırdığım bütçe 100-120 tl arası

konu ile ilgili son bir şey sormak isterim
bazı multimetrelerde örneğin ohm kademesi 20,200 diye giderken, (202 için 200 ohm kadememizi seçmemizi ister) bazısında direk ohm kademesine almamız yetiyor. fiyat artmasına rağmen her ikisinden de bulunabiliyor. yani fiyatı yüksek olanlar 2. kısım gibi bir durumda söz konusu değil.
pratik olması açısından tek kademe olsun isterim ancak bir sıkıntı olur mu sonra emin değilim

100 ila 120 tl arası uni-t bulunabiliyor internetten.

Forum istatistikleri

Konular
128,851
Kullanıcılar
450,959
Son üye
eyaraef

Yeni konular

Geri