Mutfak Avizesi bağlantısı

Merhaba,

Mutfağın avize bağlantısı için evin tesisatından 3 tane kablo geliyor. İkisinde elektrik var birinde yok. Ben 1 artı ve 1 eksi ile mutfak avizesini bağladım avize de şu anda çalışıyor fakat mutfağın lamba anahtarı balkonun lambasının anahtarı ile birlikte ikili anahtar ve şu an balkonun lambası çalışmıyor. Önceki bağlantıda evin tesisatından gelen 3 kablo da avizeye bağlıydı ve balkon lambası çalışıyordu. Tekrar aynı bağlantıyı yapmam gerekiyor nasıl yapabilirim.
Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anahtarı açıp bakmadım, daha önce çalıştığı için orayı ellemek istemedim. Ama dediğim gibi daha önceki avize bağlantısında, tavandaki evin tesisatından gelen 3 kablo da avizeye bağlıydı

Anahtarı açıp bakmadım, daha önce çalıştığı için orayı ellemek istemedim. Ama dediğim gibi daha önceki avize bağlantısında, tavandaki evin tesisatından gelen 3 kablo da avizeye bağlıydı
Avizede bağlantının olduğu kısmın fotoğrafını atar mısınız ?

Merhaba,

Mutfağın avize bağlantısı için evin tesisatından 3 tane kablo geliyor. İkisinde elektrik var birinde yok. Ben 1 artı ve 1 eksi ile mutfak avizesini bağladım avize de şu anda çalışıyor fakat mutfağın lamba anahtarı balkonun lambasının anahtarı ile birlikte ikili anahtar ve şu an balkonun lambası çalışmıyor. Önceki bağlantıda evin tesisatından gelen 3 kablo da avizeye bağlıydı ve balkon lambası çalışıyordu. Tekrar aynı bağlantıyı yapmam gerekiyor nasıl yapabilirim.
Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Komütatör-Anahtar-Tesisatı-Uygulama-Devresi-Açık-Şeması.jpg

Ekli dosyalar

• C57AA3A6-C1EE-402A-AED7-227D8856A698.jpeg
    C57AA3A6-C1EE-402A-AED7-227D8856A698.jpeg
    246.9 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
128,729
Kullanıcılar
450,782
Son üye