nötürden bağımsız toprak kullansam yardım

kirpi3965

Üye
arkadaşlar evde mesela florasanımın nötrünü söküp yerine örneğin dışı yalıtkan bir çuvalın içindeki topraktan iletken bir kablo ile söktüğüm nötrün yerine bu iletkeni bağlasam sayacım döner mi. kaçak akım rölesi yokken.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ne çuvalı? Ne iletkeni? Ne saçmalıyorsun sen ya? Derdin ne? Bedava elektrik kullanmak mı? Veya kaçak nasıl yapılır onu öğrenmek mi?
sayın öğretmen27 kesinlikle öle bi niyetim yok haram yicek değilim kullancak olsam buraya nie yazay
Ne çuvalı? Ne iletkeni? Ne saçmalıyorsun sen ya? Derdin ne? Bedava elektrik kullanmak mı? Veya kaçak nasıl yapılır onu öğrenmek mi?
sayın öğretmen 27 yaşadığım yerin adresini vereyim araştır fatura ödeyip ödemeğimi Allah korusun haram yemedim yememde saygılı ol istersen bşey saçmaladığım yok merak ettim sordum kimseyede kötü örnek olmak istemem ben vergimi verip faturamı ödüyosam her türk vatandaşıda ödemek zorunda kaçak köçek iş yapıyo olsam burda konu açmam. site yöneticisi konuyu kaldırabilirmisinz gören yanlış anlamasın

Otomasyon teknikeri olup bu soruyu sormanız çok garip doğrusu..
Hadi kaçağı köçeği geçtim hiç öyle şey olur mu arkadaşım ya
Öyle bişey olmuş olsa idi florasan armatür üreticeleri armatürün bir kenarına
küçük bir saksı koyup topraklamayı buraya bağlayınız diye bir yazı fılan asarlardı herhalde:)
Arada bi sulamak gerekirdi tabi o ayrı mesele:))

Geçmişte bi resim paylaşımı yapmıştım aynen böyle;
duvarda küçük bi pet bardak içinde toprak, toprak kablosu da toprakta :D
Biri insaniyet namına bulup paylaşsa :)
Ahaa buldum
1ee1399531a6918bed496fd7427b94cd.jpg

küçük bir saksı koyup topraklamayı buraya bağlayınız diye bir yazı fılan asarlardı herhalde:)
sayın zbyrblc olabilir en azın
sayın zbyrblc zahmet edip cevap yazmışsın saol ama soru o değildi nese. zoruma giden Allah korusun sanki kaçak elektrik kullancakmışım gibi anlaşılmış. yinede saol

Geçmişte bi resim paylaşımı yapmıştım aynen böyle;
duvarda küçük bi pet bardak içinde toprak, toprak kablosu da toprakta :D
Biri insaniyet namına bulup paylaşsa :)
Ahaa buldum
:) GÜZEL PAYLAŞIM.

sayın zbyrblc olabilir en azın

sayın zbyrblc zahmet edip cevap yazmışsın saol ama soru o değildi nese. zoruma giden Allah korusun sanki kaçak elektrik kullancakmışım gibi anlaşılmış. yinede saol
Kusura bakma kardeşim ben kaçak elektrik kullanmak istiyomussun gibi algılamadım sorunu.
Sadece çuval toprak iletken olayına şaşırdım sadece.İstemeyerek de olsa kalbini kırdıysam
özür dilerim..Biraz latife yapayım dedim o kadar..

arkadaş diyorki evimden çıkan nötr ü trafoya değilde çuvala toprak koyup ona bağlayalım o şekilde gerilim dengesiz olur motorlu aletler çalıştığında lambalar neredeyse sönecek duruma gelir zaten nötr ü toprağa verelim derken insanlar yanlış anlıyor şunu söyleyeyim faz sayaçtan geçtiği sürece sayaç döner nötrü ister toprağa ver ister verme üstelik gerilim düşer yoksa niye tedaş ayrı nötr hattı çeksin bide trafo bağlasın gelir binaların önüne gömer nötrü vesselam hani desenki çuvala toprak koyup topraklama bağlasam sağlıklı olurmu insanlar yanlış anlamaz ama nötr koyunca ister istemez yanlış anlaşılma olur

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri