Nükleer Santral Kurulsun Mu?

EMO Nükleer olayına birçok olayda olduğu gibi siyasi bakıyor. Objektif teknik değerlendirmeler maalesef yok !

videoya yorumunuz ?
sizce video da dediği beyanlar gerçekmidir inanalım mı ? , siyaset mi bulaşmıştır ?

videoya yorumunuz ?
sizce video da dediği beyanlar gerçekmidir inanalım mı ? , siyaset mi bulaşmıştır ?

Avukat sanığını suçlar mı? Savcı sanığı savunur mu? Çevre mühendisi ne diyebilir ki oh oh ne güzel hemen kurulsun mu diyecek ! Adam risk analizinin simüle edilmesinden bahsediyor kriterler ne olacak? Japonya fukishima da yaptıda ne oldu deprem santrali vurmadı devasa tusunami vurdu. Simülasyon yaparken risk seviyesini ne alarak beyanda bulunacaksın? Kaldıki bu durumlar inşaatın statik hesapları yapılırken zaten hesaba katılıyor. Kalkmış ermenistan da çalışan külüstür santralin tehditinden bahsediyor, evet korkulan nükleer tehditse heryerde var avrupa tarafında da var. Öyleyse çekinilen ne?
Korkulan ne?
Düşmanlarımızın gelişmemizden çekinmesi. İktidarın başarısı ve güçlü bir Türkiye işlerine gelmiyor !!!

Son düzenleme:
http://www.taek.gov.tr/tr/sik-sorul...al-kazalari-hakkinda-bilgi-verir-misiniz.html

Nükleer santrallerde tasarım ötesi kazaların olma olasılığının on milyonda bir veya daha az olması, bu kazaların yaşanma potansiyelinin, azımsanabilir olduğunu göstermektedir. Karşılaştırma olarak, bir kişinin yıldırım çarpmasından ölme riski iki milyonda birdir (nükleer santralde insana ve çevreye zarar verebilecek bir kaza olma olasılığının en az 5 katı).

karşılaştırma üst yazı !!!

benim karşılaştırmam insan hayatı
yıldırım : bir kişi ölüm
nükleer santrali : toplu ölüm .
kaç katı ?

http://www.emo.org.tr/ekler/ec9abf11f8841ad_ek.pdf

videoya yorumunuz ?
Sayın @arkaplan

Verdiğiniz videoda konuşan arkadaş tam bir "çok konuşupta hiç bir şey söylememe" örneği.

Akkuyuda ki çatlak nedir ne değildir? nasıl müdahale edilmiştir? Bunun santrale etkisi nedir? tek kelam etmemiş.Sadece santral yapılırken çatlak oluşmuş deyip altını doldurmazsanız iyi niyetten şüphe ederim ben.

Birde AFAD için hiç hazırlık yapmıyorlar falan demiş ama benim bildiğim bu iş "gizli" statüsünde ama durum gerçekte ne yarın bir sorayım.

Simüle etme işine gelince bunun çok geçerililiği yok.zira o anki hava şartları ,mevsim ,rüzgar,sızıntının miktarı, gibi onlarca parametre için tek tek simülasyon yapılmalı.Tabi bu ortaya yüzlerce ihtimal çıkartır ve hangisinin olacağı resmen Allah kerim...

Kabaca bir simülasyon yaparsanız bu sefer buna göre hareket planınızı gerçekleştirmek bir işe yaramaz

Avukat sanığını suçlar mı? Savcı sanığı savunur mu? Çevre mühendisi ne diyebilir ki oh oh ne güzel hemen kurulsun mu diyecek ! Adam risk analizinin simüle edilmesinden bahsediyor kriterler ne olacak? Japonya fukishima da yaptıda ne oldu deprem santrali vurmadı devasa tusunami vurdu. Simülasyon yaparken risk seviyesini ne alarak beyanda bulunacaksın? Kaldıki bu durumlar inşaatın statik hesapları yapılırken zaten hesaba katılıyor. Kalkmış ermenistan da çalışan külüstür santralin tehditinden bahsediyor, evet korkulan nükleer tehditse heryerde var avrupa tarafında da var. Öyleyse çekinilen ne?
Korkulan iki şey var;
1)Ülke içinde: siyasette iktidarın gelecekteki başarısı
2)Dışarıda: Düşmanlarımızın gelişmemizden çekinmesi. Güçlü bir Türkiye işlerine gelmiyor !!!

hakkısınız !!!

Avukat sanığını suçlar mı? sonuçta avukat para kazanacak ,
sonra sanık avukatı da dolandırsa avukatlık hizmetinin ( dava ) parasını vermesse
avukat ne yapacak ? avukat savcıyı mı tutacak . Savcı sanığı savunur mu?

Kalkmış ermenistan da çalışan külüstür santralin tehditinden bahsediyor, evet korkulan nükleer tehditse heryerde var avrupa tarafında da var. Öyleyse çekinilen ne?

herkesin çekindiğin kendine
diğer halk çekiniyorsa ( belli kesim diyelim )

aynı kefeye koyarsak tüm yumurtalar kırılabilir .

1) Ülke içinde: siyasette iktidarın gelecekteki başarısı . ,( partilik gibi geldi yorumunuz )
1 - hangi parti olursa olsun benim açımdan başarı değildir .
partinin başarı olmaz , ülkenin başarısı olur .

2) Dışarıda: Düşmanlarımızın gelişmemizden çekinmesi. Güçlü bir Türkiye işlerine gelmiyor !!!
2 - güçlü Türkiye nükleer santral kurmakla olmaz , dürüstlükle olur .

ölüme abdestli gidelim pamuklu abdestimiz kaçmasın . namazımız kılınsın . ( normal ölüm )
diğer kaza anında ortaya kalmayalım . ( nükleer santral toplu ölüm )

ecae440f5807bdbe95dde249cab8e637.jpg

Son düzenleme:
hakkısınız !!!

Avukat sanığını suçlar mı? sonuçta avukat para kazanacak ,
sonra sanık avukatı da dolandırsa avukatlık hizmetinin ( dava ) parasını vermesse
avukat ne yapacak ? avukat savcıyı mı tutacak . Savcı sanığı savunur mu?

Kalkmış ermenistan da çalışan külüstür santralin tehditinden bahsediyor, evet korkulan nükleer tehditse heryerde var avrupa tarafında da var. Öyleyse çekinilen ne?

herkesin çekindiğin kendine
diğer halk çekiniyorsa ( belli kesim diyelim )

aynı kefeye koyarsak tüm yumurtalar kırılabilir .

1) Ülke içinde: siyasette iktidarın gelecekteki başarısı . ,( partilik gibi geldi yorumunuz )
1 - hangi parti olursa olsun benim açımdan başarı değildir .
partinin başarı olmaz , ülkenin başarısı olur .

2) Dışarıda: Düşmanlarımızın gelişmemizden çekinmesi. Güçlü bir Türkiye işlerine gelmiyor !!!
2 - güçlü Türkiye nükleer santral kurmakla olmaz , dürüstlükle olur .

ölüme abdestli gidelim pamuklu abdestimiz kaçmasın . namazımız kılınsın . ( normal ölüm )
diğer kaza anında ortaya kalmayalım . ( nükleer santral toplu ölüm )

Tam bir muhalif yorum. iktidar başarılı olmaz o ülkenin başarısıdır. Amma velakin ortada başarısızlık varsa o sadece iktidarın olur değil mi :D neyse gece gece güldürdünüz beni. Herkese iyi geceler...

Tam bir muhalif yorum. iktidar başarılı olmaz o ülkenin başarısıdır. Amma velakin ortada başarısızlık varsa o sadece iktidarın olur değil mi :D neyse gece gece güldürdünüz beni. Herkese iyi geceler...

parti tutmam ve ben oy kullanmam .

Amma velakin ortada başarısızlık varsa o sadece iktidarın olur değil mi ( particilerin taktiği bana dediğinizin tersi diyebiliriz o zaman )

Hayır ülkenin başarısızlığıdır .

herkese iyi geceler . sağlıcakla kalın .

Bilim adamları bir olguyu analiz eder ve çözümler.
Politikacılar bu olguyu kendi politikaları doğrultusunda kullanırlar.
Olgu başarılı olursa politika iyidir.
Olgu başarısız olursa politika kötüdür.

NASA'da bu olay şu şekilde ele alınır.
EN KÖTÜ DURUM SENARYOSU.
Olasılık üzerine varsayımlarla kurulmuş en kötü durum senaryosu, milyarda bir de olsa değerlendirilmektedir.
Milyarda bir de olsa, o olgunun gerçekleşmesi halinde o senaryoyu ortaya koyan kişi nasa için değerli bir ilim adamıdır.
Uçak kazaları için de milyarda bir ihtimal verilmektedir. Ancak meydana gelebilen bir uçak kazasındaki sonuçları görmekteyiz.

Eğer hükümet adamları bizim tartışmış olduğumuz bu olasılıklar üzerine kendi bilim adamlarının da fikirlerini alıp bu kararı almışsa ve olasılıklar sıfıra indirilebilmişse sonuca hiç kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.
Ancak geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere ALLAH'ın takdiri denilecekse, orada bilim yoktur :D
Bu konu içerisinde tartışılan şeyler de zaten EN KÖTÜ DURUM SENARYOSU'DUR.
Bizler olasılıkları tartışıyoruz.
Hiç kimse böyle bir uygulama sonucunda felaket beklemez.
Peki olası bir felaket olursa sorumlusu kimdir.
1 Bilim adamları mı?
2 Politikacılar mı?
3 Milletin kendisi mi?

Peki olası bir felaket olursa sorumlusu kimdir.
1 Bilim adamları mı?
2 Politikacılar mı?
3 Milletin kendisi mi?

sorumlusu : halkı ( toplumu ) ilğilendirdiği için n.santral yapılması için onay veren !!!
ilk düğme yanlış iliklenirse tüm düğmeler yanlış iliklenir .

felaket sorumlusu için iş güvenlikcisi kurban bulunur .

Gemiyi veya otobüsü kim kullanır maaşını kim alır? Dolayısıyla kaza olunca sorumlusu da odur!l

Arkadaşlar bende siyaseti sevmem ve bu olayada kesinlikle siyasi olarak bakmıyorum. Olaya teknik açıdan ve vatana millete faydası açısından bakıyorum. Vatanın, Milletin hayrına kim hayırlı iş yapıyorsa benim için baş tacıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,980
Son üye
yusufcivga
Geri