Nasıl memur olunur ?

özelleşince torpil daha iyi oluyor adam burnunun ucunu göremiyor elektrikle elektronikle alkası yok gitmiş girmiş ankarada dayı olayı yaygınlaştı her yerde dayın oalcak okumak yetmiyor sınav kazanmak yetmiyor birilerinin kapısında kul köle olacaksın akraban olacakki gresin

sonra niye geriyiz neden diğer ülkeler ilerde ?? Hacı sen okumuş adamı amelelik yapmaya zorlamışın, okumamışa torpille paşalar gibi yaşayacağı iş vermişsin bu adammı geliştirecek bizi devletin teknikeri mühendisi var, memuru var ama teknik servis dışardan geliyor bu aldığın adam ne işe yarıyor burda diyen yok.. bu ülkeden kaçan beyinlerin ne çok projesi var para, pul, nam, şöhret onlarda... onlarda üniversitelerde çalışıyorlar çok büyük imkanlar sunulmuş bizdede bu var ama bizdeki mühendisi torpille üniversiteye alırsan 2 3 makale yayınladı diye doçent yaparsan olacağı bu adam aldığı maaşa bakıyo laboratuvarlardaki malzemeler toz bağlamış, yav adam bi merak eder bi eller bişey yapayım der :D sinirlendim şimdi ne yazdığıma bilmiyom yanlış bişey varsa düzeltin :D

İşin tazsız yanı 4 yıl üniversite okuyan meslek bölümlerinden mühendislik yerine başka birini okusaydım, baş vurduğum işlerde cumartesi akşam 6-7 ye kadar çalışmamı isteyecek iş yeri bulma durumum sadece % 5 olurdu. Entrasan dimi hiç böyle düşündünüz mü? Mühendislik yerine hukuk okusaydım yada iktisat, büyük ihtimalle haftasonları full tatil olurdu, hemde mühendislik gibi uzun mesailere uğraşıp kimsenin gözü önünde bu adamlar ne yapıyor ki bile diyen olmayacaktı. Öğretmeni, doktoru, bankacası çok çalıştığı için toplum tarafından saygı beklerken, bir Allahın kuluda bu mühendisler çok çalışıyor demedi. Para ise çok ahım şahımda kazanmıyoruz ki bu uzun mesailere değsin. Devlette çalışan bir doktorun 3 te 1 ne (çok para için) şantiyelerde 7 gün çalışıyoruz. Teknikeride teknisyenide öyle. Yapılan işte itibar yok. Lise 2 de bir okuyan bir genç arkadaşıma bunları anlattım mühendislik istiyordu benim bizim gibi. Sağlık bölümlerine yönlendirdim umarım kararı değişmez. Hem iyi kazansın hem toplumda itibarı olsun hemde normal çalışma saatlerinde çalışsın. Mühendis olanlarında iş hayatını görüp kamuya gitmek istemesi kadar normal bişey yok. İnsan daha iyi yaşam standartlarını kazanmak için okur, kusura bakmayın ama haftanın 6 günü sabah akşam uzun ücretsiz mesailer için ben üniversite okumadım. Lise mezunu kalsam teknik olmayan işte bile daha az süre mesai ile çalışırdım. Mühendisi, teknikeri ve teknisyenden akıllı olan adam kamuya geçer, emeklilik yaşı 65. 50 yaşında emekliliği kapanlar bunu anlayamaz. Ha torpiliniz yok , o zaman sonuna kadar çalışıp merkezi atamayla devlete atanırsınız, rahmetli ecevit olmasaydı, 2000 yılından sonra kamuya girenlerin %90 nı kamuda olamayacaktı. Onların yerine kimlerin dolacağını tahmin edersiniz artık. Sosyal güvencesi ve hakları tam olarak bir kamu sağlıyor varsa daha iyi alternatifi söyleyin bilelim!!!

Herkes kamuya girsin giremeyende çalışmasın atanana kadar memur olana kadar beklesin yani özelde hiçkimse çalışmasın ARKADAŞ; ya devlet kamudakinin haklarını özelede sağlasın yada kamuyu tamamen özelleştirsin mumuriyet diye birşey kalmasın... ADALET BÖYLE SAĞLANIR ANCAK....

Tabii senin mantık anca böyle çalışır, sonra başka bir takma isimle gelirsin o zaman ne söylersin Allah bilir. Ben aklı çalışan bu devirde kamuya girer dedim. Herkes memur olsun demedim. Eğer işinden memnunsan veya çalıştığın şartları kabul ediyorsan kamuya gelmene gerek yok. Patronların iş yerlerini kapatıp memur olacağınıda sanmıyorum. Lakin kendi işini imkanı olmayan ve medeni saatlerde çalışmayı isteyen kişi kamuya girmeli, onun içinde sınava iyi hazırlanmalı. Hem sınava hazırlanmak zor gelsin, hem devleti iste olmayınca isyan et!!! Teknik personel kamuda nasıl çalışılır yada özelden nasıl avantajlı olduğunu tam bilemiyor. Kamuda çalışmak öcü gibi gösterilmiş. Bir teknisyen devlette çalışmak o kadar kötü anlatamam diyor, sanki özelde muhteşem iyi şartlar var, günde 8 saat bilgisayar önünde yıllık izni 30 gün, mazaret izni 10 gün, cumartesi pazar tatil, raporu resmi tatili gırla, sonra babam kamuda çalışmak çok kötü, çıksana lale orda çalışma o zaman, mazoşistmisin !!!! haftanın 6 günü sabah sekiz akşam sekiz çalışan, hatta yetmeyip pazarda gelen adam , yıllık izin hak getire, düşükten yatan sigorta primi ile çalışan adam işim bu kadar kötü demiyor, bunları görünce deliriyorum arkadaş!!!

Ben bu tip adamlara karşıyım, devlet memurluğu bitirmek yerine özelde şartları kanunda yazan şekilde denetlemesi lazım. Ama olmuyor. En azından şikayeti olanlar iş verenlerle görüşüp şartları anlatsınlar, belki değiştirirler :))) keşke her teknik personelin sağlık çalışanı gibi kamu garantisi olsa, o zaman özel sektörde adam çalıştırmak için kamudan daha iyi olanaklar sunmak zorunda kalacak. Diyeceğim bu eğer aklında kamu varsa, dır dır yapmayı bırak sınava çalış atan. Yada çalıştığın pc ye stajerin oturmasına izin verme :)

konuyla alakası yok ama söyleyeyim dedim : yahu genius senin yazılarını okuyunca aklıma hep selcukeem92 diye bir arkadaş vardı , hep o geliyor nedendir bilinmez sanki dejavu :D
işin tuhafı onuda göremiyorum forumda sanki o gitti sen geldin :) tabi ki benimkisi sadece bir faraza...

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,977
Son üye
sertan345
Geri