Optimum Tu 2004 V

Rw yazan parça uyarı kademesinde hiç bir tepki vermiyor. Cihaz uçlarını birbirine değdirdiğimde uyarı sinyali çalıyor.Ohm kademesinde 40.16 gösterip aniden 0.L konumuna geliyor. Beyaz parça uyarı kademesinde sesli sinyal veriyor, ohm kademesinde 000.2-000.1 arası hareketli. Her iki yönde de denemeler yaptım sonuç aynı. Elimdeki cihaz yön ve voltaj ayarlarını otomatik kendisi yapıyor.

O zaman arızalı, şöyle yapabiliriz elemanın ayaklarına kısa bir tel lehimle devrenin tepkisini yazın.

Son düzenleme:
O zaman arızalı, şöyle yapabiliriz elemanın ayaklarına kısa bir tel lehimle devrenin tepkisini yazın.
Rw yazan parçanın kartın arka yüzünden ayaklarına uygun ince bir kablo lehimledim. Cihaz ölçümü normale geldi. Elektrik panosunu toparlayıp kapattım. Devrenin tepkisi derken, Tornaya elektrik verip çalıştırmamı istiyorsunuz sanırım. ?

Evet 230v verince diğer gerilimler de var mı led varsa yanıyor mu ...

Evet 230v verince diğer gerilimler de var mı led varsa yanıyor mu ...
Kart içerisinde led yok. Elektrik verdiğimde herhangi bir değişiklik olmadı, tornayı çalıştırdığımda bayaaa bi değişiklik oldu.

Ekli dosyalar

• IMG_20180409_213104.jpg
    245.7 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20180409_213117.jpg
    330.6 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20180410_230639.jpg
    267.2 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20180410_230942.jpg
    284.5 KB · Görüntüleme: 19
RV hizasında yeşil led var onu kabloyla uzatabilirsiniz, Torna açınca şenlik oldu diyorsunuz kablolamada mı sorun var acaba daha önce motorun sağlamlığından eminim demiştiniz.

RV hizasında yeşil led var onu kabloyla uzatabilirsiniz, Torna açınca şenlik oldu diyorsunuz kablolamada mı sorun var acaba daha önce motorun sağlamlığından eminim demiştiniz.
Motoru 12 volt adaptör ile şimdi yine denedim. 100-150 rp gibi çalışıyor.

Gözümüzde büyüttümüz koca koca sertifikalı, CE belgeli markaların yaptığı tasarım hatalarına bakın. Gerçekten şaşırmıyorum artık bu konuya.. Benzer sorunu ben şu meşhur alman malı el aletlerinde görüyorum. Adamlar gönye testere yapmış, malzemeyi koyacağın düz bir zemini yok. Lazer çizgi yapmışlar kesim yerinin 4 milim solunda, düz kesim yapacaksın mili esniyor vs..

Forumdaki elektronikçi ustalarımıza sesleneyim; @tekin126, @mehmet.bey , @MAIN_LOOP ve daha aklıma gelmeyenler sizler de konuya dahil olun.

Son düzenleme:
Ustalar bu bir PWM sürücü mü acaba? Eğer öyleyse muadili bir kart bulunabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…