Otomatik Kumanda İleri Mühendislik

3adet basınç şalteri yeterli sırasıyla daha rahat ayarlarsınız

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar bu projeyi bi abiyle tasarlamaya calışıyoruz logonun hafızası yetmedi galiba biz yanlış yoldan gittik birde eklemek isterim motorlarda biri arızalanırsa diger iki motor basınca göre aralarında sıranalacak sayıcıda denedik denemedigim yol kalmadı acayip ögretici bi devre kurmak isteyen arkadaşlara başarılar pic asamby programlaya bilirmisiniz birde bu yolla bakıcam

bu işi mesut hoca diye biri varmış forumda ona bi taşıyacagım

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bu projeyi bi abiyle tasarlamaya calışıyoruz logonun hafızası yetmedi galiba biz yanlış yoldan gittik birde eklemek isterim motorlarda biri arızalanırsa diger iki motor basınca göre aralarında sıranalacak sayıcıda denedik denemedigim yol kalmadı acayip ögretici bi devre kurmak isteyen arkadaşlara başarılar pic asamby programlaya bilirmisiniz birde bu yolla bakıcam

bu işi mesut hoca diye biri varmış forumda ona bi taşıyacagım

sn. hakan06,

elinizde 3 motor icin 3 adet dijital cikis, 3 termik, 3 presostat, start ve stop butonlari icin toplam 8 dijital girise ihtiyaciniz var. minimum donanimli bir plc ile bu isi kolaylikla halledebilirsiniz.

ama yazmis oldugunuz son mesaji okudugumda, proje ile ugrasmak ya da onerilen fikirleri yorumlamak yerine, sizi direkt olarak cozume yonlendirecek ya da cozumu size sunacak fikir talep ettiginizi goruyorum.

kolay gelsin...

kardeşim ugraşugraş yapamadım cok merak ediyorum bı yapanda cıkmadı. anlatmak istedigim c++ gibi makina dili ile programlana bilir sanırım herkes b yolla git kolay bi devre dedi. her yolu denedim olmadı

Ben bu konuda biraz kafa yorayım belki yardımcı olabilirim.Bir zaman hidrofor sisteminde kullanılan manyetik şamandıra yerine danfrost (fransız malı_basınç kontrolörü) prüşöretrol kullanmıştım ve de bütün sıkıntılarım bitmişti.Helen kullanılıyor.Alt üst basınç değerleri ile toleran basınç değerlerini bilerek ayarladığında sorunsuz istikrarlı çalışıyor.Senin istediğin proje için sanırım ikiden fazla kullanmak gerekebilir

elimde 3 adet motor var 3 motorda bir hatta su basıyor hatttaki suyun basıncına göre. basınc röleleri kullanılmakta ( pros) hattın basıncı 2-3 arası bir motor 3-4 arası iki beraber motor 4-5 arası 3 motor birden calışacak.(hatta daimi su harcanıyor) motorların eskimemesi için motorun calışma sırası degişecek 4-5 bara ilk gelişte 1. motor 4-5 bara ikinçi gelişte 2. motor 4-5 bar ücüncü gelişte 3. motor calışacak. 3-4 bara ilk gelişte 1. ve 2. motor calışacak 3-4 bara 2. gelişte 2.3. motor 3-4. bara 3.gelişte 1. ve 2. motor çalışaacak. çoooookkk uyraştım motor sıralamalarında takılıyorum. yardımcı olurmusunuz
BU iş için en basıt yontem bıtane wılo üç motorlu hıdrofor panosu koy rotasyon yapıyor o.

Plc ile yaparsanız hem anlasılırlık hemde servis maliyeti acisindan raha edersiniz

bu arkadaşımız o kadar güzel anlatıyor sıralamayı ki,hayran kaldım!gerçekten bunun çözümü sende arkadaşım!az daha gayret!biraz 4 kontak röle falan kullanırsan bu iş olur bence de!:)))işin şakası bir tarafa da bu iş için uğraşıcam sana söz veriyorum!

0-5 bar arası 3 motorunda devreye aynı anda giriyor doğru mudur?yoksa (pros) bu şekil ayar skalası ile mi çalışıyor?bana tam açıklama yaparsan ben sana bu konuyu çözerim!

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,992
Son üye
Muhsink69

Yeni konular

Geri