pıc devrede garip durum

ben o sorunu yazı editörlerinde bul-değiştir seçeneği ile hallediyordum

abuzettin20 ' Alıntı:
ben o sorunu yazı editörlerinde bul-değiştir seçeneği ile hallediyordum
sn abuzettin20 program yaıldığında hangi adreslere ne isim verildiğini bi programcısı biliyor ama biz hexi çevirdiğimizde ise bütün etiketlerin ismi sırayla numaralan mış şekilde oluşuyor siz bişey anladınız mı koddan?

ben programları hep asm yazdığım için yorumlamam ve anlamam basit oluyor

tabi bunu yaparken kullanılan pic i iyi bilmek lazım

abuzettin20 ' Alıntı:
ben programları hep asm yazdığım için yorumlamam ve anlamam basit oluyor

tabi bunu yaparken kullanılan pic i iyi bilmek lazım
ben de asm ile yazarım ama böyle çözümleme işleri çok vakit alır

zaten programın temelinni kendin yazıp sadece belirli makroları bu tarz işlemlerle almak gerektiği için şahsen ben hiç zorlanmadım

uzun programlarda sorun olabilir ama türkiye şartlarında en uzun program da ne kadar olurki?

bir çok uygulamamda 16f84 ün 1kb olan belleğini bile dolduramadım, zira asm bu yönüde büyük avantaj zaten

bire bir işlemleri bildiğin için yazılan programlarda daha hızlı ve sağlıklı oluyor

tabi bunun yanında seri üretim işler için iyi ayak üstü işlerde program yazması uğraştırır.

arkadaşlar ben kodlardan hiç anlamıyorum. ömrümde ilk yaptığım pic çalışması buydu. onuda yanlış bir projeyle başlayarak (demo) sonnuç alamadım. bu projenin kodlarını yeniden yazabilecek arkadaş varmı acaba. bu konuda yardımcı olabilecek biri rica edebilirmiyim. dediğim gibi istediğim şeyin ne kadar süre alacağını ve ne kadar meşakatli bir iş olduğunu bilmeden yazıyorum. çok zor bir işse bu olay unutun gitsin arkadaşlar. fazla uğraşmalı birşey değilse rica ediyorum

ustam forumda verilen devrenin asm sini indirdim bakıyorum en kısa sürede sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu arada eklemekte fayda görüyorum icprog bildiğim kadarıyla sadece 16f84 için yazılmış programları Diasmler yapabiliyor.

bunun için en güzel geri çevirici bildiklerim arasında MPLAB tır. (tabi hex hangi işlemci için yazılmışsa o seçilerek)

teşekkür ederim hocam. size dosyayı komple yeniden upload ettim. asm txt olarak içine kayıt ettim. asm orjinali değil yanlız. sadece ıcpro dan hex görünümünü asm görünümüne çevirerek oradakileri txt olarak kayıt ettim.

üstad gerek kalmadı bu arada senin asm hatalı çevrim şu anda üzerinde çalışıyorum 30 spir saydıktan sonra saymayı bırakıyor bunun dışında başka tespit ettiğin sorun varmı ve aciliyeti nedir bildirirsen sevinirim. dediğim gibi en kısa sürede haletmeye çalışacağım. ya da baştan yazacağım (Tabi bu arada uğraşmam gereken diğer işlerde var beni mazur gör lütfen)

kolay gelsin

sayın hocam 30 sipir saydıktan sonra demoya giriyor. işte problemde bu zaten. demoya girdiği zaman hiç bir işe yaramıyor. ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. acileyet durumuna gelince. sadece sabırsızım şu anda :) ama siz yinede en önemli olan işlerinizden başlayın. teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,760
Son üye
urasrahmi74

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri