Panasonic Hmi - Plc - Servo Soruları

arkadaşlar panasonic nais AFP23507 PLC için program arıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba ccky

Verdiğin kod ürünlerin stok kodudur.Bu koddan ne yazik ki ürünü tespit etmek zor olur.Ürününün ön yüzünde yazan kod net olarak plc tipini açıklamaktadır.

Ama buda sorun değil çünkü Panasonic plc softwareleri bütün plc tiplerini desteklemektedir.

Aşağıdaki linkten full software i indirebilirsin.

Kod:
ftp://www.ozdisan.com/OTOMASYON_KLASORU/PLC-PANASONIC---OK/YAZILIMLAR/FPWIN PRO/FPWIN PRO 6.0/FPWINPRO6.0.zip

Hatırlatma= iki türlü program editörü vardır

1.FP win PRO IEC 61131 normlarına uygun program
2.FP win PRO ladder diagramdır

Kendinize kolay geleni seçersiniz.

Afedersiniz düzeltme

Hatırlatma= iki türlü program editörü vardır

1.FP win PRO IEC 61131 normlarına uygun program
2.FP win GR ladder diagramdır

Kendinize kolay geleni seçersiniz.

minasa4 servo sürücü var bunu servoya bagladım fakat servoyu çalıştırabilmem için hangi parametrelerle oynamam lazım yardımcı olabilirmisiniz

Selamlar;
Elimde yeni aldığım ve kodlarını ve parametrelerini bilmediğim 0,4kW'lık servo motor ve sürücüsü var.Bu motoru sürücüye ve devreye bağladık herhangi bir hata mesajı gelmedi.Ancak motora yol veremedik.Bu motoru sadece belli bir yönde döndürmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?Özdisanın sitesinde DESTEK bölümünde bakmadığım yer kalmadı ama ben hala motoru basitte olsa çalıştıramadım.Sizden ricam bu konuda bana yardımcı olmanız.

Merhaba

Servoya hareket verebilmek için önce servo ON konumuna getirilmelidir.

Daha sonrada sürüş tipine göre eğer A4 serisi servo sürücüsü ise Pr.42 değerini ayarlamalısın.

Daha detaylı bilgiyi burada vermem ne yazık ki mümkün değil.Öncelikle ürünü Özdisan firmasından almış olmanız gerekmektedir.

Ürün seri numarasını bana gönderebilirsen ve ürün Özdisan dan alınmış ise Pazartesi günü bütün sorularını özel mailim den cevaplarım.

İşin acil ise Özdisan firmasından Dede Bey ile irtibata geçmeni tavsiye ederim.

İyi günler

Panasonic Destek İyi seneler;
Bilgileriniz için teşekkür ederim.Pazartesi günü size ürünün seri numarasını göndereyim.Amacımız servo motoru basitte olsa bir yönde döndürmek.Başka bir durumlardan dolayı Dede DUMAN bey ve Münir DERYA bey ile epey görüşmelerim olmuştu.Onlarla da tekrar irtibata geçebilirim ancak ben sizinle görüşmelerimi sürdürmek isterim.Umarım sakıncası olmaz.
Tekrar görüşmek umuduyla iyi geceler efendim..,

Merhaba pyscoor10

Bende sizin yeni yılınızı kutlarım.

Ürün seri numarasını gönderdiğinizde elimden gelen yardımı yaparım.

Mümkün olduğunca sorularınızı iş saatleri arasında sorarsanız sevinirim.

İyi günler

sabah size gönderdim ve uzunca bir mail yazdım.Eğer ulaşmamışsa sabah tekrar göndereyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri