PC'ler ve teknolojik sohbetler.

Bende elimdeki sac ile denedim. Kaç mm kadar desteklediğini bilmiyorum. Ama kullanma kılavuzunda bunlar yazıyor.
RVy9vA.jpg

RVy6YH.jpg

Açıklama:

- Alüminyum alaşım malzeme, ateşe dayanıklı ve düşmez; yüzey eloksal teknolojisi, kullanımı güvenli.
- Taşınabilir nokta kaynak makinesi ağırlıklı olarak 18650 gibi silindir pillerin nikel saclarının kaynaklanması için kullanılır.
- Dahili yüksek performanslı polimer enerji hücresi, tam şarj olduktan sonra binlerce nokta sürekli kaynak yapabilir.
- Kompakt boyut ve düşük ağırlık, taşıması kolay ve rahat.
- Pil gücü göstergesi, pil voltajının gerçek zamanlı izleme, düşük güç tüketiminde uyarı sesi, otomatik kapanma.

Özellikler:
- Malzeme: Alüminyum
- Ölçüler: 11 x 8 cm / 4,33 x 3,15 inç
- Akım: 0-1.1KA MAX
- Gerilim: 3,8-4,2 V
- Kademe: 0-30 mS ayarlanabilir.
- Gecikme: 0 – 2,5 s ayarlanabilir.

Paket içeriği:
- 1 adet nokta kaynak makinesi.
- 1 adet şarj kablosu.
- 1 çift nokta kaynak kalemi.
- 1 adet nikel bileklik.

Bende elimdeki sac ile denedim. Kaç mm kadar desteklediğini bilmiyorum. Ama kullanma kılavuzunda bunlar yazıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 86707
Ekli dosyayı görüntüle 86708
Açıklama:

- Alüminyum alaşım malzeme, ateşe dayanıklı ve düşmez; yüzey eloksal teknolojisi, kullanımı güvenli.
- Taşınabilir nokta kaynak makinesi ağırlıklı olarak 18650 gibi silindir pillerin nikel saclarının kaynaklanması için kullanılır.
- Dahili yüksek performanslı polimer enerji hücresi, tam şarj olduktan sonra binlerce nokta sürekli kaynak yapabilir.
- Kompakt boyut ve düşük ağırlık, taşıması kolay ve rahat.
- Pil gücü göstergesi, pil voltajının gerçek zamanlı izleme, düşük güç tüketiminde uyarı sesi, otomatik kapanma.

Özellikler:
- Malzeme: Alüminyum
- Ölçüler: 11 x 8 cm / 4,33 x 3,15 inç
- Akım: 0-1.1KA MAX
- Gerilim: 3,8-4,2 V
- Kademe: 0-30 mS ayarlanabilir.

Paket içeriği:
- 1 adet nokta kaynak makinesi.
- 1 adet şarj kablosu.
- 1 çift nokta kaynak kalemi.
- 1 adet nikel bileklik.
@ozgurece35 hayırlı olsun.İyi günlerde kullan.

@Mr_YAMYAM
Şu videodaki işlemin teknik açıklaması nedir hocam.
Faydası olduğunu söylüyorlar.Rca dan gelen paraziti keser mi?

Bilimsel değil.
Neden sadece kırmızıyı bağlamış? Lalelerin şaseleri zaten içerde şaseye bağlı değilmi?
Banada mantıksız geliyor ondan sordum,
Ama bu şekilde çok video var.
Acaba bilmediğimiz ne var diye?

Banada mantıksız geliyor ondan sordum,
Ama bu şekilde çok video var.
Acaba bilmediğimiz ne var diye?
Ticari amaç güden birçok you tube kanalı var. Bunlar genellikle belli arkadaş gurupları tarafından tıklanıp belli yerlerde paylaşılarak, tıklanma sayıları artırılıyor.
Böyle bir konunun bilimsel ispatı için aha böyle yapacaksın denilmesi olmaz.
Hoparlöre bağlı bir AC voltmetre olsaydı belki inandırıcı olabilirdi.
Tabii ki bu vatandaş parazitlerin kesildiğini en azından dinleterek bile videoya koymamış :D
Muhtemelen daha önce yaptıkları amplideki kablonun şasesi kopuktur. Bu da tesadüfen kabloyu şaseye değdirince kopukluk temas etmiş ve parazit gitmiştir :)

Bir videodaki inandırıcılık söz ile olmaz.
Gerçeklik GÖRSELLİKTEDİR. Yani ölçüm aletlerinin göstermiş olduğu değerlerdir.
Örneğin benim videodaki testimde gürültü var veya yok, kayboldu, geldi gitti gibi sözlerimin hiçbir anlamı yoktur.
Ölçü aleti doğrudan göze hitap ederek gürültünün var mı yoksa yok mudur, ne kadar vardır yani ne kadar olduğunu kesin ispat eder ve tartışmaya meydan vermez.
Amatör bir tasarımda ampli çıkış gürültüsü -50 ila -55db gibi ise çoğu kişi için bu değer oldukça iyi değerdir. Dinleyen kişi bu gürültü seviyesini düşük seviyelerde duyamaz bile.
Hatta @sasen1 in SONY FH amplisinin gürültü seviyesinin bile -35 lerde olduğu düşünülürse ve bu cihaz uzun yıllar boyunca satılmış olan fabrikasyon markalı ürün ise. benim elimi yaklaştırdığım andaki ölçülen gürültü bile SONY amplinin gürültüsünde çok çok düşük ise, benim amplim ile hangi koşullarda kıyaslanması gerektiğini ispat edecektir.
Ama gerçekte elimi yaklaştırdığımda amplimin gürültü seviyesinin ne kadar arttığı açıkça görülmektedir.
Yani bir ampliye kaliteli demek hiç gürültü yapmıyor demek ile bir amplinin üst sınıf olmasındaki farklardan sadece birisi (NOISE FIGURE) burada açıkça ispatlanmıştır.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,316
Kullanıcılar
451,766
Son üye
NasirAldemir

Yeni konular

Geri