PC'ye HDMI kablosu takınca şartel atması

Yerinde tesbit edilmesi gerekir .
Çeşitli testler ve ölçümlerle .

Sadece tv + kasa + hdmi olarak deneme yapmanız . ( hiç bir cihaz ürün takılı olmadan )
Anladım hocam bir elektrikçi bulabilirsem göstereceğim. Teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili bir deneyimi veya bilgisi olan varsa bir yol göstermesini rica ederim. Yani o kadar saçma ve absürt bir durum ki ancak benim başıma gelebilirdi..

Kendi evini diziyorsun, şöyle koltuğa uzanıp bir fifa atayım diyorsun ve booom.. HDMI takınca şartel atıyor. Kafayı yemekten bir tık önce ki evredeyim Ekli dosyayı görüntüle 109069

Ilk basta uc faz mi giriyor eve tv prizi ayri kasa prizi ayri olabilirmi ayrica konrol kalimi ile kasada kaçak oldugunu deneyebilirmisiniz
Daha sonra prize takilirken fişlerin yönünü degistirebilirmisiniz toprak hatti bağlimi veya toprak ile nötr yer degistirmis olabilirmi en sonunda kacak akım iptal edin diyecegim olmaz tabi o da tehlikeyi körükler toprak hatti iptal edilebilir gecici olarak örneğin kolay gelsin

Ilk basta uc faz mi giriyor eve tv prizi ayri kasa prizi ayri olabilirmi ayrica konrol kalimi ile kasada kaçak oldugunu deneyebilirmisiniz
Daha sonra prize takilirken fişlerin yönünü degistirebilirmisiniz toprak hatti bağlimi veya toprak ile nötr yer degistirmis olabilirmi en sonunda kacak akım iptal edin diyecegim olmaz tabi o da tehlikeyi körükler toprak hatti iptal edilebilir gecici olarak örneğin kolay gelsin
Kasada ki güç kaynağında ki topraklamayı mı iptal etmeyeliyim?

Tv kablosu topraklımı ?
Örneğin Lg tv topraklı fişli .

TV ve kasa bilğ açıkken giriş ve çıkış kabloları takıp çıkarmayın
Tv kasa bilğ kapalı iken yapmanız . ( HDMİ , USB , vs gibi )

Tv ve kasa bilğ aynı fiş üzerinde kullanın test ?

fiş.png

tv kasa bilğ.png

Başkasında bu videodaki durum başına gelmiş oda çözüm arıyor olmalı !!!

Son düzenleme:
güzel insan, konuyu baştan beri takip ediyorum, AC bilgim az olduğu için siz en son akıl verecek kişi benim. diğer ustalarım, sizin tariflerinize göre bir şeyler anlatmaya çalışmış. hepsi kendi penceresinden haklı ve doğru. ama atladığımız bir şey var sen bu atan nanenin bir görselini paylaşmadın, lütfen paylaş. anladığım kadarıyla sen de benin gibi AC özürlüsün. daha evvel paylaştım benim evde de kakr atıyordu, tüm prizleri boşalttım sıra ile sigortaları açarak attıranı buldum. işin ilginç olan tarafı attıran priz boştu. yani takılı hiç bir nane yoktu. sadece uzatma kablosu vardı. o sigortayı kapattım, mutlu mesut yaşadım. (bir ara söker bakarım, terzi söküğünü dikemezmiş hesabı) bu arada evimde 20 tane sigorta 19 tane priz var kakr saymazsak 19x19. hadi benim işim kolay, beni es geç, sen bir iki görsel paylaş ve benim yaptığım gibi bir test yap. sonra ustalarım yeni ve daha sağlıklı yorumlar yapsın...

Tv kablosu topraklımı ?
Örneğin Lg tv topraklı fişli .

TV ve kasa bilğ açıkken giriş ve çıkış kabloları takıp çıkarmayın
Tv kasa bilğ kapalı iken yapmanız . ( HDMİ , USB , vs gibi )

Tv ve kasa bilğ aynı fiş üzerinde kullanın test ?

Ekli dosyayı görüntüle 109087

Ekli dosyayı görüntüle 109088

Başkasında bu videodaki durum başına gelmiş oda çözüm arıyor olmalı !!!

Hocam phılıps akım korumalı priz üzerine bütün kabloları takıp denedim şartel yine attı.

Kasa için ayrı yerden üçlü çektim yine attı görselde ki gibi.

Ses sistemi falan onların kablosunu çıkardım yine attı.

Sanırım yavaş yavaş pes etmekteyim.
güzel insan, konuyu baştan beri takip ediyorum, AC bilgim az olduğu için siz en son akıl verecek kişi benim. diğer ustalarım, sizin tariflerinize göre bir şeyler anlatmaya çalışmış. hepsi kendi penceresinden haklı ve doğru. ama atladığımız bir şey var sen bu atan nanenin bir görselini paylaşmadın, lütfen paylaş. anladığım kadarıyla sen de benin gibi AC özürlüsün. daha evvel paylaştım benim evde de kakr atıyordu, tüm prizleri boşalttım sıra ile sigortaları açarak attıranı buldum. işin ilginç olan tarafı attıran priz boştu. yani takılı hiç bir nane yoktu. sadece uzatma kablosu vardı. o sigortayı kapattım, mutlu mesut yaşadım. (bir ara söker bakarım, terzi söküğünü dikemezmiş hesabı) bu arada evimde 20 tane sigorta 19 tane priz var kakr saymazsak 19x19. hadi benim işim kolay, beni es geç, sen bir iki görsel paylaş ve benim yaptığım gibi bir test yap. sonra ustalarım yeni ve daha sağlıklı yorumlar yapsın...
Merhaba. Elektrik konusunda bilgim sıfır kullandığınız çoğu terimin ne olduğunu bile anlamıyorum ama atan bir sigorta yok. Sadece kaçak akım rolesi atıyor. Sigortaların hepsini indirdim sadece salonu açık tuttum yine attı kaçak akım.

Fişi ters çevirip prize takın ve sadece pc'ye güç verin. Atarsa pc güç kaynağında (psu) sorun vardır. Aksi halde diğer elemanları tek tek takarak deneyin, arızalı olanın tespiti kolaylaşır.

Fişi ters çevirip prize takın ve sadece pc'ye güç verin. Atarsa pc güç kaynağında (psu) sorun vardır. Aksi halde diğer elemanları tek tek takarak deneyin.
HDMI kablosunu takmadan pc'yi çalıştırabiliyorum. Televizyona değil monitöre bağlayarak kullanabiliyorum. Hem display port. Hem hdmı kablo ikisiyle de monitöre bağladım. Atma yok. Televizyona bağlarken atıyor sadece. Evimde iki televizyon var ikisi de sıfır. İkisinde de böyle oluyor.

Sanki farkli faz da yani farkli prizde gibi çalışıyor gibi

Kasadakipoweer faz kaciyor ayni prizde de denediniz mi prizde ayni gibi

bu iki cihaz birbirine uymuyor arada ölçü aletiyle olcek orada 50 60 volt gibi sizzma varbir uyumsuzluk var baska bir odada priz cekip denemek gerebilir veya toprak ile notr karışmış diye dusunuyorum birilsinde guc kaynağı saseye veya birinin eksisiyle digerinin eksisiz arasinda gerilim farki var veya birinde toprak hatti var birinde yok

Egerki ayni prizde bu olay varsa cihazlarin birinde beslemede bi eksiklik var fabrikasyon hata bile olabilir
Sanki farkli faz da yani farkli prizde gibi çalışıyor gibi

Kasadakipoweer faz kaciyor ayni prizde de denediniz mi prizde ayni gibi

bu iki cihaz birbirine uymuyor arada ölçü aletiyle olcek orada 50 60 volt gibi sizzma varbir uyumsuzluk var baska bir odada priz cekip denemek gerebilir veya toprak ile notr karışmış diye dusunuyorum birilsinde guc kaynağı saseye veya birinin eksisiyle digerinin eksisiz arasinda gerilim farki var veya birinde toprak hatti var birinde yok

Egerki ayni prizde bu olay varsa cihazlarin birinde beslemede bi eksiklik var fabrikasyon hata bile olabilir
Hdmi kablosunun sasesi yani eksi olmasi normal digerleri ise sinyal taşır

Tv ni eksisi ile kasanin eksisinde bir anormallik var ben bu olayi aparmada su sekilde yasiyorum catidan gelen uydu kablosu ile tv eksisi arasinda kalinca çarpılırsın nedeni ise her daireye giden faz farklidir binaya 3 faz gelir ve acilari birbirinde farkli oldugundandir bunu su sekilde cozulebilir ama kimse bunu onemsemez her evin içinde yalitim trafosu kullanirsa faz toprakta yalitildigi icin carpilmazsin sebekeddn gelen faz artik bagimsiz olmustur diye dusunebiliriz 220 giriz 220 cikis olan regulator dedigimiz bir trafodur ancak surekli eneji harcxndigindan pek olan bir durum degildir ben hep olmasini istemişimdir.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,873
Kullanıcılar
450,996
Son üye
cillop

Yeni konular

Geri