PC'ye HDMI kablosu takınca şartel atması

Sorun sizin evde/tesisatta veya diğer cihazlarda olabileceği için adım, adım eleme yapın. Önce dediğimiz gibi bilgisayarı ve tv'yi taşıyabiliyorsanız diğer eve indirip deneyin, ya da uzatma kablo kullanarak kendi evinizin elektriğini kullanmadan, tv ve bilgisayarı uzatma prizlerine takarak deneyin. Duruma göre diğer tv ile deneyin. Bu denemelerde de diğer dairenin KAKR'i atıyorsa/açıyorsa sorun, hdmi kabloyu da değiştirdiğinize göre PC'de, ekran kartında veya PSU'da diyebiliriz. Muhakkak hangisinde sorun olduğunu tespit edebileceksiniz.
Kesinlikle benim evde bir problem var. Aile evinde bir sıkıntı yok.
Bir mantıkta ( ailemin evinde kasayı HDMI ile TV'ye bağlayabiliyorum )
Yapılan testte üst katta kakr atıyor , alt katta kakr atmıyor .
Alt kat kakr si arızalı olabilirmi ?
Hiç sanmıyorum bugüne kadar bir sorun yaşanmadı...

Aile evinde sorunsuz çalıştı mı? Bundan çalıştı anlaşılıyor. Eleme ve teşhiste bulunabilmek için bu önemli. O zaman ya sizin evdeki diğer cihazlarda ya da tesisatta bir sıfırlama veya bağlantı hatası var.
Diğer cihazların fişlerini çekin, sigortalarını da indirip deneyin. Sorun devam ediyorsa evdeki başka prizlerde uzatma kablo ile deneyin.

Aile evinde sorunsuz çalıştı mı? Bundan çalıştı anlaşılıyor. Eleme ve teşhiste bulunabilmek için bu önemli. O zaman ya sizin evdeki diğer cihazlarda ya da tesisatta bir sıfırlama veya bağlantı hatası var.
Evet benim dairede sıkıntı olduğu muhtemel. Bütün eşyalar sıfır. Büyük ihtimal tesisatta bir sıkıntı var. Televizyonumu aile evine indirdim kasayı da orada sıkıntısız bağlantı sağladım. Benim evde bir hassasiyet var. Ama mesela TV'ye hdmı ile android box bağlıyorum onda sıkıntı olmuyor.

KAKR'de de sorun olabilir. AC tipli olanlar çok hassas. Önceki mesajımdaki yazdığım gibi diğer tüm bağlı cihazların fişlerini çekin sigortalarını kapatıp evdeki prizlerde tek tek deneyin. Hepsinde de sorun varsa KAKR'yi diğer dairedeki ile değiştirin. Dikkat mühür sorumluluğu! Sorun çözülünce işletmeye başvurup, arizadan dolayı mührü söktüğünüzü, tekrar mühürlenmesini talep edin.

KAKR'de de sorun olabilir. AC tipli olanlar çok hassas. Önceki mesajımdaki yazdığım gibi diğer tüm bağlı cihazların fişlerini çekin sigortalarını kapatıp evdeki prizlerde tek tek deneyin. Hepsinde de sorun varsa KAKR'yi diğer dairedeki ile değiştirin. Dikkat mühür sorumluluğu! Sorun çözülünce işletmeye başvurup, arizadan dolayı mührü söktüğünüzü, tekrar mühürlenmesini talep edin.
Mühür ne hocam anlamadım?

Mühür ne hocam anlamadım?

Kakr video dairenin içinde gözüküyor ,
Diğer siğortalar görüntüye gelmeyen diğer bir yerde herhalde @rsimsek arkadaşımız kakr sayaç panosunda takılmış anladı . Sanki sayaç panosu gibi kutusunun görüntüsü var .

Bu kakr sayaç panosunda ise mühürlüdür demek istemiştir .,

kkk.png

Kakr video dairenin içinde gözüküyor ,
Diğer siğortalar görüntüye gelmeyen diğer bir yerde herhalde @rsimsek arkadaşımız kakr sayaç panosunda takılmış anladı . Sanki sayaç panosu gibi kutusunun görüntüsü var .

Bu kakr sayaç panosunda ise mühürlüdür demek istemiştir .,

Ekli dosyayı görüntüle 109182

Videoyu atlamışım. Mühür olayı sayaç panosu için geçerli. Diğer aile dairesinde de mi KAKR daire içinde?

Videoyu atlamışım. Mühür olayı sayaç panosu için geçerli. Diğer aile dairesinde de mi KAKR daire içinde?

Tabiki bilinmiyor .
Konu sahibi bilğisine ihtiyacımız var .
İp uçları bu daire içinde alt kattada daire içindedir .
Zaten kakr ( 30mA ) daire içine takılır .

Bizim binada her bölüm için 30mA kakr ve bir adet 300mA kar sayaç panosuna takmıştı
30mA kakr daire içi olacak dedim .
Birde asansörde kalıyorduk her bölüm için 300mA takılmasını istedim .
Banyoda kalacağız in aşağı bir de anahtarı unut bornoz ile kapıda kal .

Kolay gelsin Sağlıcakla... .

Son düzenleme:
Bizim bina 2001 doğumlu olunca sadece 30mA sayaç panosunda var. Bunu daire panosuna alıp sayaç yanında 300mA takılması tabi ki çok daha güvenli ve kullanışlı olur.

Bizim bina 2001 doğumlu olunca sadece 30mA sayaç panosunda var. Bunu daire panosuna alıp sayaç yanında 300mA takılması tabi ki çok daha güvenli ve kullanışlı olur.

Benim düşümcem mantıkten sayaç panosunda 30mA kakr varken ne gerek var 300mA kar a

Not . yazıya ek : 30mA kakr sayaç panosunda ise .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri