Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alman ve Hollandalı akademisyenlerin cihazı açıp en ince ayrıntısına kadar inceledikleri belirtilen cihaz, akademisyenleri şaşkına çevirmiş. Muammer Yıldız gizlilik anlaşmaları dahilinde bazı büyük şirketlerle sözleşme imzalayarak, motorun pratik kullanım alanlarında geliştirilmesine yönelik çalışmaların da içerisinde bulunuyor.

http://www.bilgiustam.com/manyetik-motor-nedir-turk-mucidimiz-muammer-yildizin-bsmh-isimli-icadi-neler-vadediyor/

bence bu adamı öldürdüler cihazıda enerji üreticileri büyütüp makinayı işletip millete elektrik olarak satacaklar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Boş işlerle uğraşma çünkü çalışmıyor, realitede çalışan bi örneği bile yok, yeterince ispat mı? Otur video izle ancak, çalıştığını dair video varsa buyur yap ispat et, işin gayet kolay 3-5 mekanik zımbırtı... İşin tekniğinde olan adamın vereceği cevap internette yüzlerce video var olmaz... Perendev motorun kendi internet sitesine bi girsene? Şakamısınız anlamadım, laf anlatma yap o zaman... Fiziğin f'sinden bi habersin üstüne internette var, çalışıyor lakırdıları ile cevap veriyorsun...

Sıfır enerji vs. ile çalışan ne motor, ne ekipman, ne düzenek yapılmadı...Uçak pozitif bilim ürünü bi mevzudur, seninki hayal ve saçmalık...Uçağın nasıl uçtuğuna dair az kafa yorsan oturup pozitif bilimle uğraşırsın... Emin ol ABD'de bile senin gibi hayalperest adamlar haricinde böyle işlerle uğraşan bi tane insan yok...

Hakkında bilgi sahibi olmadığın şeylerle ilgili yorum yapmamanı tavsiye ederim. Yoksa böyle komik duruma düşersin.
Sanki ilk fizik kurallarını sen keşfetmişsin gibi bir havan var hocam.
Kusura bakma artık senin uslubunla cevap vermek zorunda bırakıyorsun.
Öncelikle tanımadığın biri hakkında çok fazla atıp tutmuşsun. Olayıda gayet basit bir şekilde açıklamış ve çözmüşsün " işin gayet kolay 3-5 mekanik zımbırtı" O zaman sorarlar adama hocam nükleer enerji için kaç zımbırtı gerekli 6 mı yoksa 7 mi? Bizi engin bilgilerinizle aydınlatırmısınız?.

Geçenlerde bu forumda "aya gittiklerine eminmisin? Kendin gördünmü? Ayda abd bayrağı nasıl oluyorda sabit hareketsiz durabiliyor" gibi bir yorumla başlayarak aya gidilmediğini iddia etmişti? Yoksa o senmiydin Tekrar söylüyorum Allahıma çok şükür bu uçak işi sana kalmamış :

Bence sen şimdi otur ilk uçağın nasıl yapıldığı, tarihsel gelişimi, kimlerin yaptığı, yapan kişilerin eğitim durumu, meslekleri ve bunların hayatları hakkında bir araştırma yap. Yapabileceğin ile ilgili şüpe duyduğum için varacağın sonuçla ilgili ipucu vereyim. Sonuçta göreceksinki bu işle yüzlerce mühendis ve eğitimli kişi çalışır ve birçok yerlerden destek alırken başaran kişiler lise mezunu ve hiçbir bilimsel eğitim almamış iki kardeşti.

AL BAK |-)

Gemi makinaları adlı bir ders almıştım, bu derste nükleer enerji başlıklı konu yarı detaylı olarak anlatılmıştı bende o esnada biraz nükleer enerjiye bakmıştım, aslında einstein ın e=mc2 sinden ilham alınarak ve savaş koşullarının getirdiği arayışla bu madde nin enerjiye dönüştürülebilmesi teorisinin pratik uygulanması yapılmış başarılı olunmuştu, daha sonra nükleer enerji santrallerinde madde enerji dönüşümünün kontrollü bir şekilde gerçekleştirilebileceğide kanıtlandı, açığa çıkan enerji çok küçük bir alanda çok büyük bir enerji ve gerçekten kontrolü çok zor, bunun yanında alfa beta gama gibi gayet zararlı ışınımlarda oluşuyor evet riski büyük, kurulum maliyetide bu nedenle yüksek oluyor, ama hidroelektrik santrali kurmakta gayet maliyetlidir bir hidroelektrik santrali yanlış hatırlamıyorsam kurulum maliyetşini 10 yılda çıkarabiliyor ömrüde 50 yıl diye hatırlıyorum, nükleer ve diğer elektrik santrallerini hidro termik veya güneş tarlası (aynalarla güneşi bir noktaya odaklamak ve o noktadaki sıvıyı ısıtıp buhar üretip buhar tirbünüyle elektrik üretmek) veya deniz dalgaları gelgit, rüzgar tarlası, gayzer lerden elektrik üretimi vs. elektrik üretmek için kullanılabilecek tüm yolları tüm açılardan kıyaslamak lazım (bundan aslında çok güzel bitirime projesi olurmuş). Şimdi niye hidro duruken nükleere free energy gibidir diyorum, bir aklımda öyle kalmış nedenini tam hatırlamıyorum, birde ülkemizde hidroelektrik santrali kurulabilecek sular halen var ama termik santralde kurulmuş niye diye düşününce en basitinden ülkemizde termik santrale ihtiyaç duyulmuş diyorum ve nükleer in termikten daha verimli olacağını düşündüğümden demekki ülkemizde termik varsa nükleerde olabilir diyorum çok varsayımda bulundum ama bulursam bu elektrik üretim santralleri kıyaslamasını paylaşırım bu sayede kesin konuşabilirim. Nükleerin bence asıl free energy tarafı çok az bir yakıtla çok büyük enerji elde edilmesi durumu, bildiğim kadarıyla 1 gram uranyumdan 2.5 ton linyit kömürünün açığa çıkardığı kadar enerji elde ediliyor, 2.5 ton linyit üretmekle 1 gram uranyum üretmek (kullanılacak uranyumu saflaştırma ve zenginleştirme yapılması gerektiğide hesaba katılarak) kıyaslanmalı ki bence 1 gram uranyum üretmek daha kolay olacaktır. Bunun yanında 2.5 ton linyiti yakınca doğaya verdiği zarar ile nükleerin doğaya verdiği zarar kıyaslanmalı ki nükleer kapalı sistemdir uygun kullanıldığı takdirde doğaya hiçbir zararı yoktur (maliyet hesaplarına atıkların uzaya gönderilmeside eklenmeli). Benim için nükleer tercihinin en büyükk sebebi zaten doğanın nükleer ile dönmesidir, dünya enerjisini güneşten alır güneşte enerjisini fisyon ve füzyon olaylarıyla üretir bence bizimde enerji için küçük bir güneş yapmamız en iyi yoldur fakat füzyon enerjisi zaptedilebilecek gibi değil ve bu olayı başlatmak için bir fisyon şart. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- güneş panellerindeki durum için dedikleriniz zaten benim söylemek istediklerim bu verimsiz hali ile dahi kullanım alanı bulan güneş panelleri için daha ucuza üretim sağlayacak yöntem veya aynı maliyetle daha verimli dönüşüm yapabilecek bir panel tasarımı için elde edilecek bir başarı çok önemlidir bu yapana maddi getiri sağlayacağı gibi kullanıcılarada fayda sağlar dolayısıyla tüm dünyayada. Bu nedenlerle güneş panellerini geliştirmek için yapılacak çalışma boşa harcanan vakit olmaz vaktini ayıranıda mutlu eder. Dünyada bu geliştirmeler için çalışan ekipler olduğunu biliyoruz çalışmalarındanda haberdarız fakat sizinki gibi bir çalışmayla ilgili resmi bir bilgi bulunmuyor bu insanları itmesinin bence temel sebeplerinden biri. Birde enerji farkdan doğar yani deniz seviyesine göre 1 mt yüksekte olan bir cismin potansiyel enerjisi vardır, bir noktaya göre 3 V daha yüksek gerilimi olan başka bir noktanın 3 V potansiyeli vardır, yani manyetik alandan enerji üretmek için manyetik alanaın değişimi gerekir bir n-mıknatıs bir noktada sabit durduğunda çevresindeki manyetik alanda sabittir bu sabit alanının enerji üretimi için bir faydası yoktur bu mıknatısı bir bakır sargının içerisinden geçirirseniz sargının uçlarında gerilim oluşur (indüklenir) fakat sargının ortasında sabit tutarsanız sargının uçlarındaki potansiyelşde bir değişim olmaz, bunları düşününce mıknatısın manyetik alanından nasıl enerji üretileceği görülüyor bundan farklı bir yöntem varmı diye çalışırken zaten bu yöntemi çok iyi anlamış olmak lazım. En basit haliyle yukarıdada söylendiği gibi bir mıknatıs kendinden 1 cm uzakdaki bir cismi kendisine yapıştırdığında bu cismi tekrardan mıknatıstan ayırmak için bir enerji vermek gerekir siz bu enerjiyi vermeden nasıl cismi ilk konumuna getireceksiniz, işte bir magnetic shield olsa bunu yapardık ama yok, olabilir mi bunu bilemiyorum? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Bunların haricinde ben şu yapmış bu yapamamış durumuna pek inanmıyorum, açık söylemek gerekirse şu reaktif cihazını ilk gördüğümde bende yemiştim aklımda yine bir soru işareti kalımıştı ama satan elemama olabilir olmuş gibi gözüküyor ama bunda bir iş var demiştim, sonra okulda devre analizi dersinde görünür kör aktif güç konusunu işlerken uyandım demekki mesele buymuş bizi kandırmışlar dedim, bu yüzden böyle konularda tüm detaylarıyla görmediğim anlamadığım bir şeye aha vidyoda birşey bağlı değil dönüyor hatta bilmemnereli bilim adamları incelemiş birşey bulamamışlar diyen gazete haberide var (ki gazete haberlerine hiç inanmam birebir başıma gelen yalan haber var, gazeteci arkadaşlarımdan edindiğim bilgilerde var) deyipte tamam free energy oluyormuş diyemem bunlar bana kanıt sayılmaz. Ben şöyle bir düşünceyi benimsedim; insan yeteneklerini iyi anlamalı ve bu yetenekleri doğrulutusunda ve dünyanında kendisinden istediklerini hesaba katarak kısa zamanda gözle görülür elle tutulur sonuçlar ortaya koyan faydalı işler yapmak için zamanını kullanmalıdır, benim için bu iş mikrodenetleyici programlamak şuana kadar en başarılı şekilde yaptığım iş bu, sizin için bu iş enerji üretmekse sizde bunu yaparsınız bunun için farklı yöntemler bulursanız gerçekten çok güzel olur hem bizim hemde sizin için, fakat bulma ihtimalinizin çok küçük olduğu birşeyi aramak sizi gerçekten çok üzebilir arkadaşlarda bence bunu dile getirmeye çalışıyor ama bunu uygunsuz bir dille yapmışlar, Hz. Nuh a dağ başında gemi yaptığı için deli denmiştir bence, ve birçok bilim adamına büyücü deli damgası vurulduğuna eminim bunlar yazılıyorda, Ali Ağaoğlu na da olmaz demişler oda yaptım oldu diyor çok hoşuma gidiyor bu sözü, hatta bir tv. programında oğlunu tanıtırken bu oğlum ..(bilmemkim)... yaptım oldu demiş Sizin işiniz zor bu işte karşınıza çıkacak zorlukları anlayışla karşılayın gerekirse görmezden gelin yoksa diğerleri gibi yılıp bırakırsınız, yada baştan itibaren destek göreceğiniz amacınızla paralel bahsettiğim enerji üretim sistemlerinin verimini arttırma yolları üzerine çalışın, bu free enerji işini hobi olarak yapın belli olmaz bakarsınız siz bir yöntem geliştirirsiniz.

Bilimin sonu yoktur, yazılmış çizilmiş yasaların doğruluğunu yaradan doğrulamadıktan sonra doğrumudur ? yaradan yoktan var vardan yok edilemez demiş ama kalıcı mıknatısların manyetik gücü devamlı var varda kalıcılıklarıda biyere kadar zorlandıklarında manyetikliği azalır hatta yokta olur diye düşünüyorum

Evet doğal mıknatısları ısıtırsanız mıknatısiyetlerini kaybederler, neodyum mıkmnatıslar ne kadar kalıcı mıknatıs olsalarda onlarda kendi haline bıraksanız bile mıknatısiyetlerini kaybederler hatta ilk üretimleri esnasındaki işlemi tersine uygulasak direk metal parçasına dönüşürler, bunun yanında aslında dünyada dev bir mıknatısdır pusulayı ona göre kullanırız fakat her yıl pusulanın gösterdiği nokta değişir çünkü dünyanın manyetik alanı değişir denizcilikte bunun haritaları vardır hersene yenilenir, neden dünya manyetik alanı değişir

Dünyanın manyetik alanı doğal değişim göstermediği belli güneş gezegenlerin dışında, dünyada bulunan metallerin dünya dışına çıkması (uydu roket vs ) metallerin yer değiştirilmesi dev köprüler taşıtlar gökdelenler tv,radyo,telefon,internet alıcı vericiler hepsi manyetik alanı değiştirir

Dünyanın manyetik alanı doğal olarak değişim gösteriyor diye biliyorum ama nedenini net hatırlamıyorum. onlinefizik.com Fizik Sitesi ve Fizik Eitimi Sitesi - Dnya'nn Manyetik Alan (Manyetosfer) DNYA'NIN MANYETK ALANI DEYOR: KUTUPLAR NEREYE KAYIYOR? Bu iki yazıyı okudum zaten değişimin nedeni kesin olarak bilinmiyormuş, dinamo etkisinden olabilir diyorlar bende öyle hatırlıyorum yani sıvı haldeki dünya çekirdeğinin dönmesinden kaynaklı bir tür dev motor (dinamo) gibi dünyayı düşünerek hem manyetik alanın kaynağı hemde neden değiştiği açıklanmaya çalışılıyor. Birde pusula bölgeden bölgeye yanlış yön gösterebilir bunun esas sebebide bulunulan bölgedeki demir gibi maddelerin yoğunluğu bu maddeler kalıcı mıknatıslanma gösterip pusula yönünü saptırıyor. Dünyanın manyetik kutup kayması azımsanmayacak kadar büyük yılda 40 km sapıtıyor aslında manyetik kutupların yerdeğişimi linklerdeki yazılarda 1 000 - 100 000 yılda bir gerçekleşiyor denmiş ve neye göre bunu anladığımız anlatılmış. Aslında bu manyetik alan değişiminden elektrik üretilebilir fakat bunun yeterli olup olmayacağına manyetik alan değişim hızıyla ve kullanılacak sistemle formüle döküp bir bakmak lazım.

Son düzenleme:
Alan kaynağıAlan büyüklüğü (T)
Kuvvetli süperiletken laboratuvar mıknatısı30
Kuvvetli sıradan laboratuvar mıknatısı2
Tıpta kullanılan MRI birimi2
Çubuk mıknatıs10[SUP]−2[/SUP]
Güneşin yüzeyi10[SUP]−2[/SUP]
Dünyanın yüzeyi0,5 x 10[SUP]−4[/SUP]
İnsan beyninin içi (sinir atımlarından kaynaklanan)10[SUP]−13

[/SUP]

Bazı Yaklaşık Manyetik Alan Büyüklükleri

bence ne manyetik akı yeter nede manyetik değişim hızı

enerji üretmek için bir bobini manyetik alan çizgisinden hızlıca geçirmek gerekiyor

bence solar panellere yönelelim kumumuz kayamız toprağımız güneşimiz bol mühendisimiz bol üniversitelerimiz bol. okullarımız mühendislerimiz ne motor üretebildiler ne transistör, hocaların derdi para öğrencilerin derdi iş bulup oturmak kimse çalışayım üreteyim demiyor, çalışanada imkanı veren yok

neyse

ülkemiz bunu için uygun, gündüz solar gece hidro

her profesör Nihan Akın gibi uğraşsa üretime geçtiydik

kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…