Philips55 ekran crt tv standbye yanip sonuyor

Tesekkur ederim. Bizim şaseyle ilgili bir ariza yok daha once baktim.

Hocam diyotlari arkalarindaki bobinlerden ayirdim olctum sorun yok. Anladigim kadariyla 2 bobine 2 adet seri diyot baglanmis.
Arizali kond but11 mi besliyor acaba?
evet o kondansatörden iki adet olacak.Şase üzerinde 6530 veya 6531 pozisyon nolu diyottan çıkan +95 volt gerilim bu iki adet elk.kon.ile filitre edilerek Horz tr olan but 11 i besler.Önce o kond.leri değişin cihazı deneyin yine görüşürüz.Kolay gelsin.

evet o kondansatörden iki adet olacak.Şase üzerinde 6530 veya 6531 pozisyon nolu diyottan çıkan +95 volt gerilim bu iki adet elk.kon.ile filitre edilerek Horz tr olan but 11 i besler.Önce o kond.leri değişin cihazı deneyin yine görüşürüz.Kolay gelsin.
Tahminim.bu kond degistirdigimizde duzelecek diye tahmin ediyorum. Gerci tv de 1 parcayla zor yirtariz.

Merhaba

İnt bulduklarım .

PHILIPS 55 EKRAN
ARIZA: TV hiç çalışmıyor anahtarı açınca kırmızı ışık yanıp sönüyor
TAMİR: BUK 444 - 7610 yanık 6610 10 volt zenner 3616(1ohm) ve 3680(1ohm) direnç yanık

PHILIPS 55 EKRAN
ARIZA:TV hiç çalışmıyor
TAMİR: 7136 ( 2 SC 3795 ) 780 BUT 12 AF

http://tvtamircileri.com/forum/foru...E-ARIZALAR&s=f4cd64b8fd7b963127a5d6ca9bc359bb

Kolay Gelsin .

Merhaba

İnt bulduklarım .

PHILIPS 55 EKRAN
ARIZA: TV hiç çalışmıyor anahtarı açınca kırmızı ışık yanıp sönüyor
TAMİR: BUK 444 - 7610 yanık 6610 10 volt zenner 3616(1ohm) ve 3680(1ohm) direnç yanık

PHILIPS 55 EKRAN
ARIZA:TV hiç çalışmıyor
TAMİR: 7136 ( 2 SC 3795 ) 780 BUT 12 AF

http://tvtamircileri.com/forum/foru...E-ARIZALAR&s=f4cd64b8fd7b963127a5d6ca9bc359bb

Kolay Gelsin .
Teşekkür ederim ustam. Bu arıza notlarını okumuştum fikir vermesi açısından. Transistörler sağlam. Şimdi BUT11AF besleyen kondansitörü değiştirip geriilmleri ölçüp bilgi veririm.
Verdiginiz linkteki siteye uyemisini? Philips gx8552 standbye isigi yanip sonuuyor? Bu konuda ayni sase kullanilmis. Bakabilirmisiniz?

Ustam dediginiz diyotlarda 60 ile 80 arasi gidip geliyor. Standbye yanip yanip sonuyor. Transistor sokuk. 2 bacagina 60 ile 80 arasi gidip geliyor. Besleme katinda blokta 320 v var ama beslemenin cikislarin 95 ve 100 civari gerilim goremiyorum
Ayrica soketleri teker teker cikartarak calistirdim standbye isigi devamli yanip sonuyor. Butun soketler cikti yine calistirdim yine ayni hata.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yeşilli parça yanık gibi, kond leri ölçtün mü bence değiştir, makaron içinde ne var direnç ise ne durumda? Dikey karttaki kond leri değiştirdin mi?

20170405_204154.jpg

Bulent abi o bobin yanik evet yeni farkettim. Hatta yaninda 1.5kohm tas direnc var devre uzerinde acik devre gosteriyor onu da sokeyim
Makaronda direnc var 22 kohm. Tas direncte yanilmisim. Tas direnc saglam. Gorunen yesil bobin yanik.

Ama bobin kisa devre yine de calismasi gerekmezmiydi cihazin?Dik karttaki kond olctum saglam.

Sayın hocam.Cihazın modeli 20gx8552 olduğunda önce mutabık olalım çünkü biribirine benzer olmakla birlikte bazı versiyon farklılıkları var ve hepsinde elkt.koruma sistemleri çok hassas.En ufak bir gerilim ve akım farklılıklarında devre korumaya geçtiğinden cihaz çalışmayıp belirttiğiniz flip filop led ışığıile kendini belli eder.
Arızanız muhtemelen besleme gerilimlerinden birinin düşük veya filitresiz çıkmasından kaynaklanıyor olabilir.
1-Siz ilk mesajınızda bozuk olduğunu söylediğiniz 47/250 kond.değiştiniz değilmi.? ayrıca 95 v yolu üzerindeki diğer elk.kod.üde değişin.
2-Şase üzerindeki kodu 7219 olan BC338 tr.ünü ölçmeden değişin.Bu tr.ün ayağındaki 3217 kodlu 12 ohm direnci kontrol edin.
3-Yukarıda Bülent beyin işaretlediği elemanları da değerlendirin.Bobini kısa devre edebilirsiniz.
4-BUT11 ve diğer kontrol için çıkardığınız parça soket vs var ise yerine takıp deneyin.
Sonuca göre tekrar değerlendirme yaparız.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,821
Kullanıcılar
450,909
Son üye
Kuzey27

Yeni konular

Geri