Pic 16f628 mini plc/akıllı röle

muratmert4

Usta Üye
Arkadaşlar işte size pic ile yapılmış bir mini plc. LOGO türü uygulamalar için ideal uzaktan kontrol için seri iletişim uç bıraktım ama RS 485 ekleyecektim dataları yoktu siz eklerseniz burada yayınlayın. Plc ladder programı da dosyada kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 628 MİNİ PLC.rar
    144 KB · Görüntüleme: 23
arkadaşım yazın aynısını yapmıştım ve optokuplör girişine gerilim bölücü ile 24V bağladım sonuç olarak sensörler tam algılamayı yapmadı ve çok sorun yaşadım siz bunu gerçek bir sistemde denediniz mi acaba bu sistem sonradan aklıma geldi sizden yardımlarınızı bekliyorum.
saygılarımla iyi çalışmalar

arkadaşım yazın aynısını yapmıştım ve optokuplör girişine gerilim bölücü ile 24V bağladım sonuç olarak sensörler tam algılamayı yapmadı ve çok sorun yaşadım siz bunu gerçek bir sistemde denediniz mi acaba bu sistem sonradan aklıma geldi sizden yardımlarınızı bekliyorum.
saygılarımla iyi çalışmalar

Sn. Arkadaşım bunu 1,5 yıl önce yapmıştım. Girişlerini 12v göre ayarlı olarak yapmıştım direnç değerlerinden anlamanız lazım. 485 bağlantısını ozaman tam olarak bilmiyordum ama şimdi ona göre daha prof devreler yapıyorum. Devre 12V tabiki çalışmakta. 8-9 ayadır proton kullanmaktayım ozaman LDMicro ve Parsic kullanıyordum. Siz nasıl bir şey istiyorsunuz?

ben girişte 24 V a göre ayarlamıştım program olarak proton da yazmıştım benim sorunum optokuplör girişinde kullanmadığım kondansatörlerden kaynaklandığını öğrendim.yani portlara gelen 1 seviyesinde anlık olarak 0 a düşüp geri 1 seviyesine yükseliyormuş bu yüzden sorun yaşamıştım.

ayrıca 485 üzerinden protonla modbus haberleşmesi için uğraşıyorum ama net bir sonuç elde edemedim. bir firma bunu yapmış ama deneme şansım olmadı. yardımcı olursanız sevinirim

S.A.
Sn. Arkadaşım önemli yerlerde kullanılacaksa bence daha prof bir devre yapılması lazım 485 ile haberleşme ayrı ama modbus kullanacaksan bu protokolü bilmen lazım. Kolay gelsin.

parazıtten etkılenme oluyormu.Ben pıc lı devrelerde bu sorunu cok yasadın da.O yuzden sordum.

S.A.
Sn. Arkadaşım buradaki devre tamamen basit işler için ama ben yaptığım sistemlerde sorun yaşamadım. Çünkü tüm önlemlerimi her zaman alırım. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,980
Kullanıcılar
451,182
Son üye
SkippeRR

Yeni konular

Geri