Pic 16F84 ile röle kontrolu

artuns

Üye
İki adet röleyi ayrı ayrı start stop butonları ile kontrol etmek istiyorum.Ayrıca bunlarla birlikte iki rölenin kontolunu da yapmak istiyorum.Diğer iki rölenin durdurma işlemini bir stop butonu ile yapmak istiyorum.

kardeşim programı yaptım ama denemedim. denemesi de sana kaldı :)

eğer istersen istediğin kadar plakete bu devreyi kurarım. sana kutu olarak da bu ürünü sunabilirim

Ekli dosyalar

• mustafa.rar
    2.6 KB · Görüntüleme: 7
buyur kardeşim program ve şema birlikte ektedir sorun çıkarsa iletirsin
kolay gelsin

Ekli dosyalar

• pic_16F84A_relay.rar
    14.5 KB · Görüntüleme: 14
aslında bu arkadaşın dediğine katılıyorum gerçekten zor bir sorun pic16f84a ile bu devreyi kurmak istedim hobi amaçlı bu devreyi hala yapamadım ama yapamamam sayesinde pek çok komut öğrendim tam bir haftadır üzerinde çalışıyorum microcode studio kullanarak yapmaya çalıştım if then şartlı komutu ile yapamadım sonra çeşitli komutları denedikten sonra assembler komutunun nasıl bu programda kullanılacağını öğrendim asm ile başlayıp endasm ile bitiriyorsun bu sayede pek çok komuttan faydala cağıma eminim sadece iki buton (kalıcı buton olmıycak) bir start butonu ve stop butonu portA yı giriş olarak kullanıp port b den bir adet led çıkışı almak için mücadelem devam ediyor. ve hala paradox dayım.bu devreyi hazır buldum ama hex dosyası olarak ama hazır devre istemiyorum microcode studio pic basic de hangi komutla bunun mümkün olduğunu merak ediyorum bu konuda yardımızı bekliyorum.(pes etmek üzereyim hevesimde aşırı körelme meydana gelmekte) yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

kardeşim programı yaptım ama denemedim. denemesi de sana kaldı :)

eğer istersen istediğin kadar plakete bu devreyi kurarım. sana kutu olarak da bu ürünü sunabilirim

arkadaşım sadece açma kapama komutlarıyla program yazılmaz :p. bide yazdım diye yüklemişsin.en başta bunu pice yükle bakalım çalışırmı.:cool:

tamam anlaşıldı ben pic öğrenmek istiyorsam microcode studio ile bu iş olmıycak mplab la bu iş olacak gibi bu programı bir türlü kurup çalıştıramadım ama yeni hedef açlışan bir mplab kurmak Mpasm çalışıyor ama bu sayede *.bas uzantılarını asm uzantısına çeviriyordum.
saklap arkadaşım teşekkür ederim mustafa arkadaşımızın çalışmıyan kodlarını inceleyip örnek almama engel olduğun için

saklap A0 BASINCA B0
B1 E BASINCA B1 ÇIKIŞ OLUR
demişsinde b1 portu nasıl hem giriş hem çıkış olur.mpasm da yazdığın devreyi hex e çevirmek için 2 gündür tırmalıyorum.statatus gibi yazım hatalarını düzelttim ama 11 error veriyor.bu açıklamada biraz fos çıktı.en iyidi lojik kapılar galiba ya. kafayı kırcam iki giriş le bir çıkışı nasıl kumanda edilir yokmu bunun bir yolu

Abi banada Röle lazımda, benkaraköydenerede bilmiyorum nasıl giderim?
Birtarifedermisiniz

saklap A0 BASINCA B0
B1 E BASINCA B1 ÇIKIŞ OLUR
demişsinde b1 portu nasıl hem giriş hem çıkış olur.mpasm da yazdığın devreyi hex e çevirmek için 2 gündür tırmalıyorum.statatus gibi yazım hatalarını düzelttim ama 11 error veriyor.bu açıklamada biraz fos çıktı.en iyidi lojik kapılar galiba ya. kafayı kırcam iki giriş le bir çıkışı nasıl kumanda edilir yokmu bunun bir yolu

Selçuk, yapmak istediğin tam olarak nedir? Açıkça yazarsan yardımcı olurum. Hevesini de daha en başta köreltme. Mutlaka yapmak istediğin işe göre bir komut vardır. Sen problemi yaz.

Forum istatistikleri

Konular
129,171
Kullanıcılar
451,521
Son üye
mccan_

Yeni konular

Geri