Primer ölçüm

ceyran21

Üye
arkadaşlar yasal olarak kaç kva dan sonra primerden ölçüm alınır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
400 kva bir trafo var burası daha önce ag den ölçüm yapılıyordu bu işyerinde soğuk hava depoları vardı şimdi bu işyerini başkası aldı depo olarak kullanıyor tabi bu arada ag den yapılan ölçüm og tarafına taşındı haliyle trafonun reaktif gücü reaktif yazıyor kompanzasyon sistemi bunu göremediği için düzeltemiyor dağıtım şirketine başvurduk ag ye alamayız diyorlar

Kompanzasyon akım trafosundan önce 2-2,5
kvar kondansatör bağlayıp,az/fazla geldiğini
takip edin.AG den ölçümde %3 trafo kaybı eklenmektedir bilginiz olsun.

Kompanzasyon akım trafosundan önce 2-2,5
kvar kondansatör bağlayıp,az/fazla geldiğini
takip edin.AG den ölçümde %3 trafo kaybı eklenmektedir bilginiz olsun.

yasal olarak ag aldırabilirmiyiz daha önce ag den ölçüm yapılıyordu dediğinizi yaptım 2,5 kvar kondansatör sabit yaptım ama bu seferde kapasitif yazıyor 2 kvar bağladığımda reaktif yazıyor yük çok düşük olduğu için tutturmak sıkıntı 400 kva trafo depo olarak kullanılıyor yani yük yok denecek kadar az yer şehrin dışından olduğu için ag hattı da yok yasal olarak 400 kva og girmiyor ise epdk ya şikayet edecem

Primer ölçüm 630 kva ( dahil ) ve üstü içindir.
Mevzuat böyle.Kondansatörü 1-1,5 deneyin.
EPDK şikayetinin sonucunu alana kadar ceza
ödememeye bakın.

Sabıt kondansatörü duruma göre ya elle devye ealın cıkartın, Mesela 1.5 kVAR sabıt, 0.5 + =.5 kavar ıkı tanesini sayacdan bakarak elle deveye alın cıkarın.
veya, cıft kontaklı , ampermetreler kullanın.

Son düzenleme:
sayacı göremiyorum cadde başında direk üstünde bende düşündüm ama gün gün saat saat yük profilini çıkardım ama saatler birbirini tutmuyor tek çare ag den ölçüm yaptırmak

epdk ya yazı yazdım kaç kva dan sonra og den ölçüm yapılması zorunludur diye bakalım ne cevap gelecek

400 kva bir trafo var burası daha önce ag den ölçüm yapılıyordu bu işyerinde soğuk hava depoları vardı şimdi bu işyerini başkası aldı depo olarak kullanıyor tabi bu arada ag den yapılan ölçüm og tarafına taşındı haliyle trafonun reaktif gücü reaktif yazıyor kompanzasyon sistemi bunu göremediği için düzeltemiyor dağıtım şirketine başvurduk ag ye alamayız diyorlar
Modem şifresini iste

Forum istatistikleri

Konular
128,974
Kullanıcılar
451,172
Son üye
receperdo1
Geri