Prizden Prize Geçiş konusu?

Sorgulayan

Üye
1729777271310.png

Merhaba youtube'taki elektrik videolarına göz gezdirirken dörtlü yanyana olan bu prizler için; birbirlerine köprü yapılarak yapılacağını söyledi. Fakat; Yönetmelikte; prizden prize atlama yapılmaz, buattan hepsine ayrı sorti yapılır diye madde yok mu?
Hangisi doğru?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ekli dosyayı görüntüle 111388
Merhaba youtube'taki elektrik videolarına göz gezdirirken dörtlü yanyana olan bu prizler için; birbirlerine köprü yapılarak yapılacağını söyledi. Fakat; Yönetmelikte; prizden prize atlama yapılmaz, buattan hepsine ayrı sorti yapılır diye madde yok mu?
Hangisi doğru?
güzel insan, videolardaki tavsiyelerin hepsi doğru olsaydı, dünyayı bir düşün nasıl olurdu değil mi? yapılamaz değil, yapılabilir olması doğru olduğu anlamına gelmez. sağlıklı olduğu anlamına gelmez. yönetmelikler ise sıkıcı olsa da yılların tecrübesiyle hazırlanmışlardır. bizlerin canını, malını korur. sen yönetmelikten şaşma.

Merhaba faz nötrü al götü elektrikçiliği o denetleme ve mahkemeler düzgün çalışsa bu tip tesisatlar ayıplı mala giriyor ev sahibi şikayet edip tadilat ve yanlış iş parasını alabilir.
Bu yönetmeliğin değişmesi gerektiğini düşünüyorum yönetmelikte mutfak hariç odalar için 7 priz 2100 watt izin veriyor. bana göre 3 veya 4 prize düşürülmeli evdeki cihazların güçü yükseliyor.
kullanıcılar sigorta değerini yükseltiyorlar sigorta atıyor diye daha sonra fazla yükden arıza veya kablolar yanıyor

radyal ve ring bağlantı sistemlerini araştırınız.

Merhaba faz nötrü al götü elektrikçiliği o denetleme ve mahkemeler düzgün çalışsa bu tip tesisatlar ayıplı mala giriyor ev sahibi şikayet edip tadilat ve yanlış iş parasını alabilir.
Bu yönetmeliğin değişmesi gerektiğini düşünüyorum yönetmelikte mutfak hariç odalar için 7 priz 2100 watt izin veriyor. bana göre 3 veya 4 prize düşürülmeli evdeki cihazların güçü yükseliyor.
kullanıcılar sigorta değerini yükseltiyorlar sigorta atıyor diye daha sonra fazla yükden arıza veya kablolar yanıyor
Odadaki priz sayısının konforu ayrı güzel, hem dediğiniz gibi evdeki cihazların gücü gün geçtikçe yükselmiyor aksine düşüyor.

İnsan bi cep telefonu adaptörü için üçlü uzatmak zorunda kalınca iş işten geçmiş oluyor.

Hem tesisata sonradan takılan üçlü uzatma tarzı kablolar dış etkenlere hep açık kalıyor her an ne olacagi hic belli olmuyor.

Şöyle de bir durum var belki ömrü hayatı boyunca 300W gücü geçmeyecek priz için 2,5luk kabloyu ta sigorta panolarından çekmenin de bir anlamı yok.

Ama sonuçta bu yönetmelik. Birisi çıkar derse ki bu prizle bu priz aynı ben ısıtıcıyı buna taktım takılamaz yazmıyor sonuçta. Yönetmelik de kendisini garantiye alarak kesin çözüm sağlıyor.

bu priz aynı ben ısıtıcıyı buna taktım takılamaz yazmıyor sonuçta
ya birisi takarsa??? herkes senin gibi dikkatli ve bilinçli mi? lüx bir semtimizde sürekli elektrik kesiliyordu. rahatsız olmak istemeyen müşterimiz tv seyretmek için güç kaynağı (UPS) kullanıyordu, eve gelen temizcikli kadın, elektrik süpürgesini yerdeki seyyar kabloya takınca; pufff şansına sadece sigortası yanmıştı. olayı, örnekleri çoğaltmak o kadar çok ki. yani yönetmelikler bizler gibi akıllı, bilinçli kullanıcılar için değil, operatörler için, yani düz kullanıcılar içindir. düz mantık gir on parmak bilgisayar kullanan kişi operatördür, yani düz kullanıcı. ama ne format atmayı bilir, ne de ram değiştirmeyi. peki ben bilgisayarı iki parmak kullanıyorsam ve o makineyi tamir ve bakımını biliyorsam (yazılım ve donanım anlamında). bilen uygulayan kim? 10 parmak bilgisayar kullanan operatör mü? yoksa ben mi? (buradaki ben örnektir). yani 2,5luk kablo güzeldir.

Forum istatistikleri

Konular
129,620
Kullanıcılar
452,287
Son üye
dikontak

Yeni konular

Geri