projektör

yolbilir

Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar ;
Oturduğum sitenin çatısına bir projektör koyup bahçeyi aydınlatmak istiyoruz acaba nasıl bişey kullanmalıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Aydınlatılacak bahçe kaç m2 bilmiyorum ama metal halide armatür kullanmanızı öneririm.
150 w. veya 70 w. metal halide armatürleri deneyin derim.

Aydınlatılacak bahçe kaç m2 bilmiyorum ama metal halide armatür kullanmanızı öneririm.

350-400 m2 civarı bir alan.Ayrıca apartman 5 katlı yani yaklaşık25 metre yukarda olacak

Tabi burada 350-400 m2 arsanın konumuda önemli kare şeklindemi, dikdörtgen mi.
Kaç adet armatür kullanılacağını yerin şekline göre siz karar verirseniz daha iyi olur.
Ben sadece metal halide armatürlerin halojen armatürlere göre daha az enerji çektiği ve daha iyi ışık verdiği için tavsiye etmiştim.
Çalıştığım sitenin bahçesinde siteye sonradan dahil olan 600 m2 bir yer var, ben 12 m. bir direğe 1 adet 70 w. metal halide taktım çok güzel aydınlatıyor.

Ayrıca 5 katlı binanın yüksekliğini galiba yanlış yazmışsınız. 15 m. olması lazım.

Son düzenleme:

Tabi burada 350-400 m2 arsanın konumuda önemli kare şeklindemi, dikdörtgen mi.
Kaç adet armatür kullanılacağını yerin şekline göre siz karar verirseniz daha iyi olur.
Ben sadece metal halide armatürlerin halojen armatürlere göre daha az enerji çektiği ve daha iyi ışık verdiği için tavsiye etmiştim.
Çalıştığım sitenin bahçesinde siteye sonradan dahil olan 600 m2 bir yer var, ben 12 m. bir direğe 1 adet 70 w. metal halide taktım çok güzel aydınlatıyor.

Ayrıca 5 katlı binanın yüksekliğini galiba yanlış yazmışsınız. 15 m. olması lazım.

Aydınlattığınız için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
129,330
Kullanıcılar
451,789
Son üye
mwwto

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri