Proteus yardım?????

ROCK_STAR

Üye
arkadaşlar ben proteusta yeniyim şimdi proteusta çizdigim bi devreyi ares e nasıl atabilirim neler yapmam lazım???

arkadaşım isiste çizdiğin devreyi arese aktarmak için "tool" menüsündeki "netlist to ares" seçeneğini tıklaman lazım. kolay gelsin

"omer2769" un dediğini de yapabilirsin vayahut sağ üst köşede kırmızı şekilde ares yazısı var oraya da tıklayabilirsin.
Yeniyim demişsin kılıf problemleri ile de karşılaşabilirsin. isis'te devreyi kurarken elemanları seçerken aresde kılıfı olanları seçmeye özen göster. Elemanı seçtiğinde hemen üstünde şekil belirmesi gerekiyor yani.

teşekkürler arkadaşlar saolun dediklerinizi uygulayacagım

menü de systemin altında set sheet size var ordan a3 secersen genişler.

ewet systemdeki set sheet size bölümündeuserı tıklarsan bence daha iyi olur bu sayede kendi isteğine göre boyutlandırmada yapabilirsin.
ben proteusta yeni olan arkadaşlara Hikmet Şahin'in Proteus kitabını tavsiye etmek isterim.benim için çok faydalı olmuştu o kitap..

Arkadaşlar iyi günler , proteus da pic 18f25k80 elemanına ihtiyacım var simulasyonda kullanmak için ama bir türlü bulamıyorum bana acaba yardımcı olabilecek biri varmı acaba. yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederim.

Proteus tam versiyon değil ise Bazı elemanlar isiste bulunmuyor bunun için önce areste kendi elemanını oluşturup kaydediyorsun daha sonra isiste görebiliyorsun. Ben hiç pic tasarlamadım bu şeklde ama oluyordur die tahmin ediyorum forumda daha önce bunu nasıl yapacağının anlatımı vardı resimli
Kolay gelsin...

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Alakanızdan ötürü teşekkür ederim ama sadece areste yapılan çizimle simulasyon yapamayız sanırsam zaten benim asıl istediğim simulasyonu gerçekleştirmek

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,395
Son üye
ozer4

Yeni konular

Geri