Röle Üreticilerine

faco48

Üye
Uzaktan takip için pc serisi reaktif rölelere neden Haberleşme için ek dönüştürücüler koymak zorunda kalıyoruz.Bu dönüştürücüler rölelere neden modüler olarak yapılmaz.Biz sadece modeme cat5 kablo ile irtibat yapıp Port yönledirmesiyle uzaktan takip etsek olmaz mı?
Bazı üreticilerle Bu konuda görüşmeme rağmen tatmin olmadım.....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aslında daha kullanışrindenlı olur .madem internet üzerindendir rj 45 jakıyla olmalı

faco48 arkadaşıma katılıyorum ek masraf harcayıp alıcağımıza modüler olup koysalarda hemde fiyatları açısından uygun olurdu.

Uzaktan takip için pc serisi reaktif rölelere neden Haberleşme için ek dönüştürücüler koymak zorunda kalıyoruz.Bu dönüştürücüler rölelere neden modüler olarak yapılmaz.Biz sadece modeme cat5 kablo ile irtibat yapıp Port yönledirmesiyle uzaktan takip etsek olmaz mı?
Bazı üreticilerle Bu konuda görüşmeme rağmen tatmin olmadım.....

Röle üreticisi değilim fakat üreticilerimize önerilerin gelmesi güzel birşey. Tahminimce şöyle açıklayabiliriz. Haberleşme için ek modül gerekmektedir. Ek modülün var olan rölede hazır olarak olması ek bir maliyet getirecektir. Rekabetin zorunlu olduğu piyasada kalite-maliyet ilişkisi önemli bir faktördür. En kaliteli ürücü, en ucuz maliyet ile üretmek gerekir. Zannediyorum, bu kaynaklı bir sebep olabilir.

universal sistemlerin çıkışları rs-485 veya rs-232 bunlardan çeviricilerle ana birimlere ulaşılır
değerli meslektaşlarım zaten rolelerin içinde çok yer yok birde cat5 girişi çıkarsa yandık, bu çıkışın malzemeleri daha fazla
rs -485 çıkışında 8 pinli bir entegreden ibaret
ama tabi eleştiri güzel ekstra bu özellik olan model olmazmı tabiki olur neden olmasın

Röle üreticisi değilim fakat üreticilerimize önerilerin gelmesi güzel birşey. Tahminimce şöyle açıklayabiliriz. Haberleşme için ek modül gerekmektedir. Ek modülün var olan rölede hazır olarak olması ek bir maliyet getirecektir. Rekabetin zorunlu olduğu piyasada kalite-maliyet ilişkisi önemli bir faktördür. En kaliteli ürücü, en ucuz maliyet ile üretmek gerekir. Zannediyorum, bu kaynaklı bir sebep olabilir.

Maliyeti düşünsek zaten uzaktan takip yapmayız.Bu çeviriciler opsiyonel olarak sunulsa daha iyi olmaz mı? İsteyen öyle isteyen böyle kullanır.

ethernet modemlerinde,gprs gsm modemlerinde direkt olarak 485 çıkışlı modelleri mevcut.
ethernet için tibbo, gprs gsm modem içinde phoenix in ürünlerini inceleyebilirsiniz.
Kastettiğiniz yakından haberleşme ise (Rs 485 usb konvertör) bu bölüm röle içerisine yerleştirilebilir.Ama bizim varko serilerinde bu zor.Çünki röle kartında yerimiz yok yer olsada röle kutumuzun derinliği 40 mm olduğu için extra bir şey koyamıyoruz.
Aynı zamanda haberleşme hassas bir konu ufak bir parazit bile veri alışverişini olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Henüz haberleşmede ülkemizde pek yaygın değil (kriz ve extra maliyetlerden ötürü).İlerde kullanıcılar bilinçlendikçe söylediğiniz türde röleler mutlaka yapılacaktır.

Birden fazla cihazı bir arada toplamak arıza oranınıda arttırır bunuda göz ardı etmemek gerekir.
Bunlar tabi benim düşüncelerim firma olarak algılamayın.İyi çalışmalar

Arkadaşlar ,
Maliyetine binaen şu ana kadar gprs veya direkt tcp dönüştürücüleri cihaz içine yerleştirmeyip opsiyonel olarak ayrı satıyorduk.

Ancak Artan talepler karşısında ÜZERİNDE direkt ethernet çıkışlı modelimizi yakında arz edeceğiz.

IP v.b. ayarlar direkt cihaz üzerinden yapılabilecek. Bu aşamada şu çok önemli , Artık dönüştürücülerde ucuzlamaya başladı... Dolayısı ile RS485 ile uğraşıp tek bilgisayara taşınabilecek bir sistemi ETHERNET ile internete bağlayıp tüm dünyaya açıyorsunuz. Böylece heryerden takibi mümkün oluyor. Sanırım işletmeler en azından rs485 ile cihazları birbirine bağlayıp tek ethernet ile internete bağlamaları , tek bilgisayar yerine istenilen bilgisayardan ve istenilen yerden takip kolaylığını getirecek... Şu an bu yapabildiğimiz bir olay...

Saygılarımla...

Ekrem KARANIK / elektropan

Semih bey: Sizden bu çalışmayı yeni üreteceğiniz röleye entegre etmenizi bekliyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
129,228
Kullanıcılar
451,604
Son üye
Meteykrbss

Yeni konular

Geri