Röle nasıl kontrol edilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

confessinq

Üye
Kolay gelsin. Binanın PTS markalı haraket sensörlü lambası bi anda çalışmayı kesti. Söktüm baktım yanık, soğuk lehim v.b arıza göremedim. Ama rölenin üstüne vurduğumda yanıyor hemen sönüyor. Nasıl çözebilirim? Röle arızalı olabilir mi?

Rölenin sağlamlık kontrolünü yapın. Bobin uçlarına uygun voltajda enerji verince kontakları konum değiştiriyor mu tespit edin. Bobine enerji uygularken bobine paralel ters diyot olması durumunda enerjiyi ters vermeyin kartınız zarar görebilir. Enerji verdikçe kontakları konum değiştiriyorsa röle sağlamdır. Bu durumda arızayı başka terlerde arayın.

Rölenin sağlamlık kontrolünü yapın. Bobin uçlarına uygun voltajda enerji verince kontakları konum değiştiriyor mu tespit edin. Bobine enerji uygularken bobine paralel ters diyot olması durumunda enerjiyi ters vermeyin kartınız zarar görebilir. Enerji verdikçe kontakları konum değiştiriyorsa röle sağlamdır. Bu durumda arızayı başka terlerde arayın.
Hocam 24v kaynağım yok. nasıl halledebilirim? 2 adet biri 12v 30amper biride 12v 1 veya 2 amper güç kaynağı var seri bir şekilde bağlasam 24v çıkarmı?

Röle çalışıyor hocam arıza nerede olabilir? bütün lehimlerini tazeledim

IMG_20220817_170606.jpg

IMG_20220817_170617.jpg

rölen çekiyor ama giriş çıkışın sağlıklı olmayabilir. ölçü aletin varsa röleyi çektirip rölenin com-no uçlarını ölç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri