Rüzgar Türbini için Alternatör Yapımı

bu saatte cevap verdiğiniz için teşekkür ederim şefi. şimdi dediğiniz paralellde ben 2 oyuk - arası dahil -ölçtüğümde 19 mm oluyor. dolyısıyla 2 cm genişlikte bir mıknatıs yerleştirme benim işimi görür değilmi sayın şefim. birde teyiden soruyorum sipariş vereceğim yanlış vermemeyim eksik olmasın diye soruyorum. 2 oyuk için 2 cm lik mıknatıs . sonra bir oyuk atlayıp-ki o ara kısımda 1 cm ediyor- 2 cm lik -ama kutbu bir öncekinin tersi olan- bir mıknatıs koyucğım bu şekilde sıra ile daireyi bitirecğim. değilmi sayın şefim. doğrumu düşünyorum. teşekkür edrim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayin şefim kanatlar geldi ama henüz alamadım Kargo ben okuldayken gelmis yarın subeden alacağım ayrica cok cok tesekkur ederim sizin yapmis oldugunuz bir calismayi inceleme firsatim oldu allah razi olsun.Size ve ahmet beye mesaj attım sanırsam mesaj kutunuz dolmuş.

Hosgeldin sayin omurcan185.

Az önce ben de baktım, 18.09 itibariyle şubede bekletiliyor yazıyor. Artık yarın alırsınız inşaallah.
İnceleme fırsatı bulduğunuz çalışmam hangisi anlayamadım.
Mesaj kutum dolmuştu tamamını sildim ama sizin mesaj ortalarda yok. Tekrar atabilirsen iyi olur.

bu saatte cevap verdiğiniz için teşekkür ederim şefi. şimdi dediğiniz paralellde ben 2 oyuk - arası dahil -ölçtüğümde 19 mm oluyor. dolyısıyla 2 cm genişlikte bir mıknatıs yerleştirme benim işimi görür değilmi sayın şefim. birde teyiden soruyorum sipariş vereceğim yanlış vermemeyim eksik olmasın diye soruyorum. 2 oyuk için 2 cm lik mıknatıs . sonra bir oyuk atlayıp-ki o ara kısımda 1 cm ediyor- 2 cm lik -ama kutbu bir öncekinin tersi olan- bir mıknatıs koyucğım bu şekilde sıra ile daireyi bitirecğim. değilmi sayın şefim. doğrumu düşünyorum. teşekkür edrim.
Evet, dediğiniz gibi oluyor sayın meraklı. 2 oyuk derken oyukların dış yüzeyleri var ya, o yüzeylerden 3 tanesini kaplamalı.
Bir kaç dakika beklerseniz bir çizim yapayım.

Sayın şef bey elimde kala kala 16 adet 20x10x1 mıknatıs kaldi bende can sıkıntısına bisiler yapayim dedim ve flanş icin cizim yaptım resimde net okunmayabilir.
Bir bobin kolu 5mm yaptim iki kol 1 cm tekabül ediyor mıknatıs koydugum yerin altından ve üstünden 1 er milim bıraktım bobin ic uzunluk mesafesi ise 22mm oldu. 8 adet bir flanş olarak cizdim ama dogrumu bilmiyorum paylaşmak istedim..

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyalar

• 1393542975144.jpg
    1393542975144.jpg
    30.6 KB · Görüntüleme: 46
stator-std.gif sayın şefim şekil tam bu değil ama buna yakın kutupların atrafına mıknatısı nasıl yerleştirceğim. teşkkürler

Sizin elinizdeki sisteme göre çizdim. Bobinler ortadaki nüvede, mıknatıslar dışarda.mıknatıs ölçüsü.JPGmıknatıs ölçüsü.JPG

birde oyuk sayısı 63 .geçen verdiğiniz cevapta kutup sayııs çift olmalı demiştiniz. dolayısyla 3 ünü hiç sarmıyacam ve 60 tane saracm 20 kutuplu olacak. boş yerler için bir tavsiyeniz varmı acaba

şefim çok teşekkürler. birde benim eklediğim resimde 2. ve 3. mıknatısı da yerleştirbilrimsiniz size zahmet olmasa. zira aralık olacakmı olmaycakmı .

Baştan deseydiniz fisher-paykel motoru diye. Bu motordaki her bir bobin bir nüveye sarılı olduğu için 3 bobine 2 mıknatıs kullanılır.
Yani 42/3x2=24 mıknatıs kullanmalısınız. Sizin resim üzerinde çizmeye çalışayım.

Forum istatistikleri

Konular
129,092
Kullanıcılar
451,397
Son üye
umut bulut

Yeni konular

Geri